ma.gurushealth.ru

Маст "Viprosal" (unguentum "viprosalum"). Масти содржат viper отров (16 глушец единица акција med` 100 g маст) со додавање на камфор, на салицилна киселина, бор масло, вазелин, глицерин, восок, емулгатор, вода. Бела и крем

маст "Viprosal"(Unguentum "Viprosalum") .Maz содржат viper отров (16 глушец единица акција - MED` - по 100 g маст) со додавање на камфор, на салицилна киселина, бор масло, вазелин, глицерин, восок, емулгатор, vody.Kremoobraznaya маса на бела или малку жолта боја со камфор spetsificheskimzapahom и ела masla.Naznachayut однадвор за ревматски болки, невралгија, ишијас, лумбаго, миозитис, итн спроведување на 5 - .. 10 g болни сајт и vtirayutdosuha 1 - 2 пати апликација sutki.Pri Viprosal, како и други слични лекови, vozmozhnymestnye алергиски реакции, и Cesano по нивното повлекување или naznacheniyaantiallergicheskih sredstv.Protivopokazaniya: алергија, пустулозен болести на кожата, integuments во место povrezhdeniyakozhnyh naneseniya.Forma на производот: во цевки 25 и 50 g.Hranenie: cool meste.` 1 MED што одговара на активноста на 0.11 mg viper отров .Maz "во Viprosal" (Unguentum "Viprosalum B"). Таа се разликува sostavuot маст "Viprosal" со тоа, што наместо viper отров содржи viper отров обичен (5 единици на глувчешки акција - MED`) .` 1 MED одговара на активност 0,0776 mg отров gadyukiobyknovenoy.
Сподели на социјални мрежи:

Слични
Маст "antipsoriatikum" (unguentum "antirsoriaticum"). Масти содржи 0.001 или…Маст "antipsoriatikum" (unguentum "antirsoriaticum"). Масти содржи 0.001 или…
Меркур маст сива (unguentum hydrargyri cinereum). Се состои од жива масти концентрирани, безводен…Меркур маст сива (unguentum hydrargyri cinereum). Се состои од жива масти концентрирани, безводен…
Маст "propotseum" (unguentum "rropoceum"). Содржи 10% прополис екстракт дебела,…Маст "propotseum" (unguentum "rropoceum"). Содржи 10% прополис екстракт дебела,…
Ментол (mentholum). 2-изопропил-5-methylcyclohexanol-1. Безбојни кристали со силен мирис на нане и…Ментол (mentholum). 2-изопропил-5-methylcyclohexanol-1. Безбојни кристали со силен мирис на нане и…
Маст хепарин (unguentum nerarini). Состав: хепарин 2500 единици, anestezina 1 g на бензил естер на…Маст хепарин (unguentum nerarini). Состав: хепарин 2500 единици, anestezina 1 g на бензил естер на…
Маст "Finalgon" (unguentum "Finalgon") *. Безбоен (или жолто-кафеава боја) маст…Маст "Finalgon" (unguentum "Finalgon") *. Безбоен (или жолто-кафеава боја) маст…
Плодови на пиперка struchkov0g0 (fructus sarsici). Зрели сушено овошје од Capsicum семиња.…Плодови на пиперка struchkov0g0 (fructus sarsici). Зрели сушено овошје од Capsicum семиња.…
Предизвикана сулфур (сулфур praecipitatum). Минута аморфен бледо жолта прав без мирис. Практично…Предизвикана сулфур (сулфур praecipitatum). Минута аморфен бледо жолта прав без мирис. Практично…
Маст kolhaminovaya 0,5% (unguentum colchamini 0,5%). Хомогена маса на светла боја крем со едвај…Маст kolhaminovaya 0,5% (unguentum colchamini 0,5%). Хомогена маса на светла боја крем со едвај…
Apizartron нови (arisartron Neu) *. Миро е off-бело или бела боја. Содржи 1OO грама на пчела отров…Apizartron нови (arisartron Neu) *. Миро е off-бело или бела боја. Содржи 1OO грама на пчела отров…
» » » Маст "Viprosal" (unguentum "viprosalum"). Масти содржат viper отров (16 глушец единица акција med` 100 g маст) со додавање на камфор, на салицилна киселина, бор масло, вазелин, глицерин, восок, емулгатор, вода. Бела и крем