ma.gurushealth.ru

Боровинка овошје (frustus murtilli). Зрели и суво овошје (јагоди Vassalo murtilli) години мајчин грмушка боровинки vassinum myrtillus л., За мерење

Боровинка (Frustus Murtilli) .Zrelye и суво овошје (јагоди - вазал Murtilli) години на диви боровинки грмушки - Vassinum myrtillus Л., fam. Хедер (Ericaseae) .Soderzhat танини (околу 7%), јаболкова и лимонска киселина, шеќер, боење агент (anthocyanin) .Insert како адстрингентно во форма на инфузија или лушпа (1 - 2 chaynyelozhki по чаша врела вода) или во форма на желе боровинки ако имате дијареа.
Сподели на социјални мрежи:

Слични
Мечкино грозје листови (листовите arctostaphyli uvae URSI). Синоним: мечка уво. Собрани во пролетта…Мечкино грозје листови (листовите arctostaphyli uvae URSI). Синоним: мечка уво. Собрани во пролетта…
Рецепти овошје супи со природна хранаРецепти овошје супи со природна храна
Tansy цветови (Flores tanaceti vulgaris). Собрани на почетокот на цветни и суво inflorescence…Tansy цветови (Flores tanaceti vulgaris). Собрани на почетокот на цветни и суво inflorescence…
Алдер произлегува (frustus alni). Собрани во доцна есен и зима и суво Алдер произлегува (Alnus…Алдер произлегува (frustus alni). Собрани во доцна есен и зима и суво Алдер произлегува (Alnus…
Ship0vnika овошје (fructus rosae). колковите се релативно висока содржина на аскорбинска киселина…Ship0vnika овошје (fructus rosae). колковите се релативно висока содржина на аскорбинска киселина…
Рецепти пијалаци за деца од една година до три годиниРецепти пијалаци за деца од една година до три години
Роуан плодови (fructus sorbi aucuparitae). Собрани во текот на потполно созревање и сушено овошје…Роуан плодови (fructus sorbi aucuparitae). Собрани во текот на потполно созревање и сушено овошје…
Анасон овошје (fructus vulgaris Anisi). Зрели плодови одгледуваат годишен билка анасон (anisum…Анасон овошје (fructus vulgaris Anisi). Зрели плодови одгледуваат годишен билка анасон (anisum…
Рецепти зеленчук јадења и пијалоци во болести на органите на видотРецепти зеленчук јадења и пијалоци во болести на органите на видот
Глог, малини, валеријана, види билки за здравјето на женитеГлог, малини, валеријана, види билки за здравјето на жените
» » » Боровинка овошје (frustus murtilli). Зрели и суво овошје (јагоди Vassalo murtilli) години мајчин грмушка боровинки vassinum myrtillus л., За мерење