ma.gurushealth.ru

Ronidaza (ronidazum). подготовка хијалуронидаза за надворешна апликација. Добиени од тестисите на добиток

RONIDAZA (Ronidazum) .Preparat хијалуронидаза за надворешни primeneniya.Poluchayut од говеда тестисите skota.Poroshok сивкава жолта боја со специфични zapahom.Primenyayut за третирање на лузни (изгореници, пост-оперативна, keloid и други -. Поповолно неодамна потекло), contracture Dupuytren е (почетна фази), контрактури и вкочанетост на зглобовите по воспалителни процеси и travms крварење во мекото ткиво во подготовка за kozhnoplasticheskim операција за лузна јазли во хронична теносиновитис itah, долгорочна лековити ranah.Poroshok ronidazy се применува на навлажнета sterilnymizotonicheskim раствор на натриум хлорид стерилна газа (е повлечен во 4 - 5 слоеви) кој nakladyvayutna под влијание Парцел voschanoy обложена хартија и fiksiruyutmyagkoy завој. Број ronidazy ploschadiporazhennoy зависи од површината и 0,5 g или повеќе по еден priem.Povyazku може да се остави во 16 -. 18 часа По сушењето, облекување, eevnov humidify и додадете иста количина ronidazy.Naznachayut дневно за 15 - 60 дена. Кога dlitelnomprimenenii направи олеснувања за 3 - 4 дена по секои 2 nedlecheniya. Во третманот на долгорочни зараснување на рани, salfetkusmachivayut изотоничен раствор на натриум хлорид, soderzhaschim10 000 - 20.000 единици на пеницилин во 1 ml- usloviyaaseptiki почитуваат. Кога се комбинираат третман контрактури дрога со третман gimnastikoy.Preparat и perenositsya- понекогаш може nablyudatsyarazdrazhenie кожата, брзо поминува по краток период lechenii.Protivopokazaniya се исти како и за производство lidazy.Forma: во херметички затворена ампули soderzhaschihpo 5 и 10 g preparata.Hranenie : во темно место на собна температура.
Сподели на социјални мрежи:

Слични
Polibiolin (polybiolinum). На дрога, кои произлегуваат од донатор, и retroplatsentarnoy…Polibiolin (polybiolinum). На дрога, кои произлегуваат од донатор, и retroplatsentarnoy…
Vitogepat (vitohepatum). Производ добиен од свежо добиток црниот дроб. Проѕирна течност жолта или…Vitogepat (vitohepatum). Производ добиен од свежо добиток црниот дроб. Проѕирна течност жолта или…
Lidaza (lydazum). На препарат кој содржи ензим хиалуронидаз. Слични препарати кои се произведени во…Lidaza (lydazum). На препарат кој содржи ензим хиалуронидаз. Слични препарати кои се произведени во…
Ekteritsid (ectericidum). На препарат кој содржи растворливи во вода, оксидација производи, рибино…Ekteritsid (ectericidum). На препарат кој содржи растворливи во вода, оксидација производи, рибино…
Honsurid (chonsuridum). Подготовка добиени од трахеата (хиалината 'рскавица) во добиток. Бели…Honsurid (chonsuridum). Подготовка добиени од трахеата (хиалината 'рскавица) во добиток. Бели…
Terrilitina (terrilytinum). протеолитички акција подготовка, која отпадните производи на калап габа…Terrilitina (terrilytinum). протеолитички акција подготовка, која отпадните производи на калап габа…
Ribonuklea3a (аморфен) (ribonucleasum amorphum). подготовка ензим добиени од панкреасот на добиток.…Ribonuklea3a (аморфен) (ribonucleasum amorphum). подготовка ензим добиени од панкреасот на добиток.…
Tsigerol (sugerolum). 4,8 (+) dl-2-циклохексил-5,9-dimetilkaprinovaya киселина. Транспарентен мрсна…Tsigerol (sugerolum). 4,8 (+) dl-2-циклохексил-5,9-dimetilkaprinovaya киселина. Транспарентен мрсна…
Asperaza (asperasa). Протеолитички ензим подготовка. Аморфна во прав на светло-кафена нијанса со…Asperaza (asperasa). Протеолитички ензим подготовка. Аморфна во прав на светло-кафена нијанса со…
Natriyausninat (natrii usninas). Usnic киселина натриумова сол. Синоним: натриум usninicumNatriyausninat (natrii usninas). Usnic киселина натриумова сол. Синоним: натриум usninicum
» » » Ronidaza (ronidazum). подготовка хијалуронидаза за надворешна апликација. Добиени од тестисите на добиток