ma.gurushealth.ru

Кобра колички на ABC дизајн. Возила за деца. Критериуми за избор на детска количка.

Во принцип, на превозот не е лошо, но постојат многу малку работи кои ги расипат целокупниот впечаток. Површните седница во некоја импровизирана лежалка може да не одговараат на сите, бидејќи детето седи во него. Вреди да се обрне внимание на ширината на шасијата, инвалидска количка не може да влезе во лифтот. Нашите Оценка: 8 од 12.
Кобра детски колички од ABC дизајн. Возила за деца. Критериуми за избор на детска количка.
Добрите Кобра детски колички:

Видео: Превоз 2 во 1 за FD-Дизајн Кобра авокадо бебе

  • + удобно колиба,
  • + добри маневрирање и флотација,
  • + голема потрошувачка кошница,
  • + прилагодлива рачка.
Конс:
- седиштето не може да се распаднат во хоризонтална положба,
  • - лошо замислени детали
  • - непријатна сопирачка.
дизајн
шетач дизајн симпатична, но лошо замислени до крај.

За извршување на шетач лесно, но механизмите се регулирани со тешкотии.

лулка
Carrycot ткаенина на метална рамка со пластични дното.

просечна големина: должина - 74 см, висина јака - 18 см во ширина на главата - 33 cm, нозете малку потесен - 29 cm ..
Со тежина од лулка - 5.1 кг, шасијата заедно со лулки - 14 кг.
Во внатрешноста убав мек душек и тесни отстранлив капак.

Потпирачи за глава не е прилагодлив.
Преку насловната ткаенина и палпира монтажа лулка, бебе може да го погоди.

Худ тенки, постои заштита на UPF 50 +.
Топ удобен рачка за носење, покриени со пена гума.

Во регулирањето на малку шушкање во ширевте позиција е фиксна со еден клик.
Подесување на непријатно потреба да се истовремено притиснете ги двете копчиња на страни тесни. Особено тоа ќе биде тешко да се постават хауба мајки со долги нокти.
Инсталирајте лулка може само лице-в-мајка. Да се ​​стави на и полетување само со шасија.
Отстрани со две раце. Вие треба една страна да се повлечете ја рачката што е на страна на капакот на моторот, и од друга страна да ги укине на рачката.
Во основата на малите нозе, но ако се стави на земјата, ќе се валкани тепих.

Цевка може да се здипли компактно.

седи
Седиштето е со средна големина.

Наслонот висина - 55 см, длабочина - 23 см, должина на footboard - 25 см ширина под пее -. 30 см, ширина рамото - 29 cm.
Голем кревет - 102 см.
На оддалеченост од седиштето на подот - 62 см.
Тежина на шасија и одење блок - 13,5 кг.
Простор за солидна. Постојат ткаенина браници, без потпирачи за раце.

Таа се потпира на сите места во целост, а не само назад. Постојат три позиции.
Регулатива рачката се наоѓа на чело на седиштето, лесно да се приспособат.

Хоризонтално назад не падне. Поради изградба, детето ќе лежат седи.

Голем ткаенина стапалка на метална рамка.

Врвот покриена со oilcloth, тоа е практично, но во текот на летото на бебето ќе се зголемуваат.
Подесување на подложка за нозе лесно со двете раце. Постојат пет позиции.

Седиште единица може да се монтира со поглед нанапред и се соочува со мајката.
Инсталира лесно. Но лошо одредување заглавена седиште. Отстрани седиштето е многу тешко, од една страна, практично копчето не функционира.

безбедност
Пет-точка појаси со големи меки перничиња за уши.
Приспособување или две.

Вертикални ленти не може да се отстрани.
Браник е доволно висока. Тоа е погодно да се отвори и лесно да се отстрани.

капакот на моторот
Худ тенка. Во ширевте позиција е фиксна со пластични елементи.
Постои мала сонцето сенка.

Oilskin прозорецот се затвора вентилот.

пенкало

Видео: Инвалидска количка трансформатор FD-Дизајн Pramy Luxe крцкави за деца

Рачката е покриена со пена гума.

На растојание од земјата за да се 97 103 cm.

Само се прилагоди. Постојат три позиции.
На десната страна на рачката има заклучување на предните тркала, тоа е тешко да Стегач.

Тркала и кочници
ширина шасија -. 67 см Можете да имате проблем со гости во лифт. Бидете сигурни дека за да се измери лифт врати пред да го купат.

На тркала се покриени со густи гума. Hind -. 6,5 во ширина и 28 cm во дијаметар пред рицинусово тркало ширина 4.5 и 28 cm.
Заклучување вртливата предните тркала се наоѓа на рачката. Туркање е тешко.
педалот за сопирачките се наоѓа на десната задното тркало. притиснете лесно, но непријатно притискање, ќе бидат ограбени, и расипан чорапи чевли.

Кошница и џебови
Повеќето ткиво решетката кошница.

Кога се инсталира лулка, потребно е да се постигне на страна.
Со одење пристап единица во кошница корисна страна рачки.
Непријатно, дека во средината на кошница ќе се одржи метална цевка шасија.
Постои џеб на лулка.
преклопен механизам
Се добива книгата.

Нов виткање шетач е тешко, треба да се направи обид.
Укината 78h33h67 см, стои на свои.
Постои добра мека рачка за носење.
Можете да го носат како куфер, но тоа не е многу лесен.
Инвалидска количка стане leaner, ако се отстрани тркала - 76h26h54 види.
автомобили Сеат
на шасија колички ABC Design Кобра со адаптери може да се инсталира ABC Design Rider столче, Maxi-Cosi CabrioFix и бебе-безбедно плус.
Столче адаптери продаваат одделно.
Материјали и одржување
Ткаенини шетач компактен и практичен, најверојатно, ќе биде лесно да се чисти.
Лулка отстранлив внатрешниот багажникот.

Душек и голем дел од седиштето на шетач се покриени со платно "мрежа".

Случајот со седиште на шетач е тешко да се отстрани за перење.
Отстранлив ткаенина покрива само може да се мијат рацете во ладна вода.
Пластичните делови не изгледаат многу безбеден.
маневрирање
Добар маневрирање на превоз. управуваат со него лесно со само една рака.
Очевидност колички обезбеди голем широк тркала.
На превоз практично нема амортизација, раткапни прилично тешко. По лоши патишта на дете во инвалидска количка можат да се тресат.
додатоци
Тенда за креветче со комарец нето.
Покријте на нога за progulki.Dozhdevik без прозорци, вентилација, постојат мали дупки на двете страни.
Комарец нето црна.
Масовно Торба за мајки со менување на МАТ.

Возила за деца

Шетач треба да биде лесно да се користи и висок квалитет на производство.

Тоа е моментот да изберете за вашето бебе шетач. Како да се избере и да купам количка ќе се дискутира во нашата член. Се разбира, сето тоа зависи од финансиските можности на слободно време и вкусот на родителите. Купување на инвалидска количка за некој да се претвори во процесот на селекција на модел, и некој ќе се подобри првиот, кој дојде по вкусот. Сепак, и покрај бројот и разновидноста на бебешки колички, постојат некои општи критериуми кои треба да бидат земени во предвид во на прво место.

критериуми за избор

Возраст аспект во изборот на шетач е многу важно. Ако вашето бебе се уште е многу мал, шетач нужно мора да биде тешко дното. Но, осумнаесет месеци не е потребно на детето. За таквото дете напротив, преносливост е важно, способноста да оди за превоз на ролна и седат во него, а со тоа и на условите за превоз се сосема различни. Исто така, не помалку важна е и удобност и безбедност. Ако добро количка, бебето е удобен и во студот и во топлина.

Ја донесе одлуката да се купи количка, Ве молиме имајте во предвид дека безбедносните ремени се безбедни и не во камионот creaked додека возите. Детски транспорт треба да биде лесен за користење. Не скалите и граници не треба да биде пречка на патот на квалитетот колички. Ум пристап кон истражување на класичен или трансформатор, да патува со дете во автомобилот е подобро да се избере универзална (3 во 1) шетач или патување систем. Најдобра опција за патување во јавниот превоз - лесни колички и buggies, и вреди да се купуваат velotreyler или инвалидска количка ранец за патување со бебе на велосипеди и семејството излети.

Проверете во продавница

Ако вашиот избор е запрен во одреден модел шетач, не брзаат да го купат веднаш. Прво, обидете се да се одржи, се тресат, компонира и се распаѓаат, се фрли на пенкало и perestegnut подвижни делови. Човекот нека проверки се правилно спроведен на тркалото, а не дали превоз влегува во страна. Ако се е во ред, вие сигурно може да го купите одбраниот објект. Не заборавајте да се земе по приемот на плаќање, со кои се гарантира во случај на дефекти или дури и можноста за размена

Видови на децата транспорт

Постојат голем број на детски колички, но тие се поделени во групи:

Инвалидска количка лулка - ова е вистински тренер за вашиот трошки. Се должи на фактот дека кошничка е растојанието од Земјата, вашето дете секогаш ќе биде заштитен од дожд и снег, прашина и ветер. Исто така одлична локација кошници ви овозможи подобро да комуницира со вашето бебе при одење. Еден недостаток - тоа е многу обемна и тешка шетач.

Колички. Овој шетач е лесен и компактен доволно. Таа е наменета за децата кои веќе пораснале. Тоа е многу удобен и практичен транспорт, иако исто така, има свои недостатоци - на бебето спие во тоа ќе биде многу непријатно во зима тоа е доволно ладно, и мали пластични тркала не се дизајнирани да се патува на снег.

Шетач-трансформатори. Овој транспорт е комбинација на претходните два вида - овој шетач, која е лесно да се конвертираат во остварувањето на опцијата, и обратно. Како што колички прилично лесно да се свитка и да имаат малку тежина. Од minuses - ниска пропустливост и подлост.

Универзална шетач. Овие колички се комбинираат сите претходни видови, но таа работи нешто на друг принцип: Превоз има шасија, што може да се затвори за да го поставите количка или количка седиште на прошетка. Кај некои модели, постојат неколку кошеви од различни големини - кога бебето старее, можете едноставно да го замени кошница.

Додатоци за инвалидски колички

Модерни колички имаат широк спектар на додатоци. Шатор (капак) треба да бидат заштитени од сонце и дожд. Некои колички шатор е дизајниран на таков начин што долниот дел може да се монтира на предниот и на задниот крај на превоз. Ова е многу корисно за заштита на детето од лошите временски услови. Модерниот шетач треба да имаат престилка-покритие што се вклопува во кошница и седиштето. Престилка со задна формира пријатна и удобна за "дом" на бебето. Заедно со вообичаените престилка некои колички предвидени пластика е водоотпорна торбичка која служи како вистински оклоп со тушеви и виулици. Antikomarnaya мрежа, исто така, вклучени модерна шетач. Тоа е во текот на топлите месеци ќе помогне да се заштитат вашето бебе од досаден инсекти. Исто така, секој превоз има корпа за багаж, кој е спроведен кон шасијата и може да издржи многу високи тежина. Атрактивен изглед и вреќа за бебе работи, кои се сошив од истиот материјал како шетач. При изборот на шетач, се сеќавам дека секој модел - уникатен, а со тоа и се потпираат на вашиот здрав разум.

Критериуми за избор на детска количка

Еве на бариера помеѓу желбата и неподготвеност да имаат деца preodalen и среќен новите родители брзаат кон децата продавница за количка за новороденче. Многу родители, изборот на шетач за вашето дете сакале тоа да биде најзгодно.

При изборот на шетач, треба да се разгледа неколку прашања:

Дали постои лифт во куќата?
Колку пари може да потроши за оваа зделка?
Во она време од годината се очекува среќен настан?
Дали шетач ќе остане за следната дете?
Местото каде што се случува на прошетка?

Постојат неколку критериуми при изборот на количка, што е неопходно за водење на изборот на:

Светлина или тешки шетач?

За да одговориме на ова прашање, мислам за тоа дали е можно секој пат да се подигне и намалување на превозот, ако имате сила. На повеќе напредни опции е, толку потешко ќе биде кабриолет. Бидете сигурни да побара од продавачот дека многу од тоа, удобен транспорт.
Модерна "трансформатор" или постојано место на "класичен"?

Инвалидска количка - трансформатор има повеќе функции: од лежечка положба е претворена во "седи" исклучи непотребни детали, со тоа што е полесно, рачката се движи од една на друга страна, и тоа не е битно, тоа може да се преклопи кога е потребно. Шетач трансформатор е најсоодветен за деца постари од една година, кои веќе знаат како да седат. Најчесто се купи на "раст".

Класична шетач или како што се нарекува, - "3 во 1", практично не се менува во големина, рамката е секогаш во иста позиција. Рачна креветче може да се отстрани за лесно (да се користи како седиште во автомобилот). Неговите предности лежи во фактот дека тоа е повеќе за маневрирање, високо и лесно. Обично тоа има мали димензии и често се стекнува за деца до една година, како што повеќе возрасни деца во количка не е многу удобно, поради недостаток на можност да се седечка положба.

Материјалот од кој се направени во гумите, големината на тркалото

Во топлите гуми е многу повеќе пригоден, неспокојот превоз вози, дете практично тресење. Пластични тркала на возење снег подобро. На некои модели, тркалата може да се промени. големина на тркалата не е неважно, ако имаш да одат преку матна, непроодни патишта, тоа е подобро да се остане на верзијата со големи тркала. Недостатокот на мали тркалца е дека тие bumped и creaked, но корисна кога вратите мал.

Шетач со или без неа лулка

Од лулка тоа е многу полесно и поудобно. Вашето бебе ќе биде потопло, исто така, може да послужи како еден вид на "креветчето"На пример, ако дојде за посета, вие не мора да се разбудам на вашето бебе, може да се повлече и да се движат лулка на детето. Единствениот недостаток - на крајот ќе треба да го купите во душекот, бидејќи детето ќе порасне. Исто така, во надградени моделите на инвалидски колички, колиба може да се користи како столче, овозможувајќи ви да се спаси за купување на столче.

Пролет или пролет?

ремени или извори овозможуваат лулка на бебето, шетач, опремени нив повеќе maneuverable од извори. Со текот на времето, ремени може да се водат, или мелење, но тоа не е проблем, тие се прилично лесно да се замени.

Избор на "првиот транспорт" за вашето дете да се обрне внимание на сите точки. Потоа прошетка ќе ви донесе и вашето дете среќен.

Додатоци за детска количка

Тенда: крошна или чадор совршено штити бебето од топлото сонце.

Опфаќа: речиси сите колички опремени со покривалата за заштита на бебето од дожд и сонце. Некои колички се опремени со капаци кои го покриваат целиот количка до тркалата.

Додатоци за деца kolyaskiProvolochnaya нето: некои колички кои се покриени со парична казна жица мрежа, заштита на децата од несаканите убоди од различни инсекти. * OK *

за штандови за храна: оваа корисна додаток е присутна во речиси секоја детска количка.

Меки перничиња и главата: Овие додатоци се сосема удобно со возбудлив патување на долги растојанија, во која децата можат да спијат во целост. Меки перници седиште и главата може да се лесно да се отстрани и да ги користи само кога е неопходно.

играчкиВо повеќето детски колички обезбедува спектар на уреди за обезбедување на играчки со цел бебе не досадно.

Но, тоа е вреди повеќе да се обрне посебно внимание на изолирани покритие, кои се опремени со сите зимски Топло колички во зимскиот период. Изолирани покритие е потребно за да се сопре на бебето, а самата бебето не е замрзнат во зима прошетка.

Сорти на детски колички

Стандардна колички - колички со средна големина, кои одговараат на основните барања на шетач. Тие можат евентуално да бидат дополнети со различни "ѕвона и свирки" и додатоци.

Лесни колички - ова е најстариот лесен и компактен колички, тие можат да бидат чадор покриви.

Шетач Патување - податоци шетач лесно се вклопуваат во задното седиште на речиси секое возило. -)

Како да се избере kolyaskuLyulki - идеално детска количка за многу мали деца. Ова е така што насловот на лулка на тркала, во која бебето е во ред доволно спиење. Во исто време, повеќето од инвалидски колички на различни лесно може да се трансформира во седење колички, која е доста удобен кога бебето ќе порасне.

Универзална детски колички, седишта за деца - тие се трајни метална рамка со мали тркала, која е поставена во апсолутно секој столче за мали деца.

Шетач за повеќе деца - во овој детска количка многу удобен за носење неколку деца во исто време.

Активни колички - оваа категорија ги вклучува детски колички колички за велосипеди, сите теренски колички, како и спортски и џогирање колички. Овие колички се оние родители кои имаат намера да ги носат децата со нив на улица за време на вежбање.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Шетач четири тркала androx 2in1 е најдобриот избор за мене. Детска количка androx milanoШетач четири тркала androx 2in1 е најдобриот избор за мене. Детска количка androx milano
Одење ИграчкиОдење Играчки
Количка за бебиња: како да се избере што да се купиКоличка за бебиња: како да се избере што да се купи
Вистински лидер Детски колички. Автомобили-водач на децата. Лидер деца Германската компанијаВистински лидер Детски колички. Автомобили-водач на децата. Лидер деца Германската компанија
Купување на опрема, без стравКупување на опрема, без страв
Nayaksin (najahinum). На воден раствор кој содржи 1 ml од 1 mg на отров кобра централна Азија…Nayaksin (najahinum). На воден раствор кој содржи 1 ml од 1 mg на отров кобра централна Азија…
Сите потребни работи на вашиот неродено бебеСите потребни работи на вашиот неродено бебе
Навигација на аеродромот со вашето детеНавигација на аеродромот со вашето дете
Како да се избере еден шетач. Критериуми за избор на инвалидски колички за деца. Бебе видови и…Како да се избере еден шетач. Критериуми за избор на инвалидски колички за деца. Бебе видови и…
Одиме со новороденчеОдиме со новороденче
» » » Кобра колички на ABC дизајн. Возила за деца. Критериуми за избор на детска количка.