ma.gurushealth.ru

Детски колички. Новини 2013 carrycot quinny! оригами шетач глобалната иновации. Пајтони 2013: Што да се избере?

Бебе превоз - можеби најмногу потребно нешто да се подготват за бебето кое беше роден. Но, да се купи добар шетач може да биде многу тешко. Модерни опсег е толку голема што понекогаш родителите направи тежок избор во полза на инвалидска количка. Се надевам, женски https://she-is.in.ua сајт ќе ви помогне да се идентификуваат и да изберете добар количка за бебе во 2013 година. Производителите не седат на земја, и секоја година на пазарот има нови инвалидски колички. Како што е познато, глобални брендови диктираат модата, и тоа е во опсег од најблиските продавници зависи од нив. Па ајде да видиме што колички беа презентирани на меѓународни изложби на производи за деца и дефинирање на она што ќе биде на вагони во 2013 година.
Детски колички. Новини 2013 - carrycot Quinny! Оригами шетач нов свет. Пајтони 2013: Што да се избере?

лулка quinny за новороденчиња од 0 до 6 месеци, максималната тежина на дете до 9 кг.

Детски колички трендови 2013 не без carrycot Quinny! Ова е новина во 2013 година, која е направена на најновите технологии од еколошки материјали, лулка има стилски современ дизајн. Соочи "полиестер платно", кој е направен од лулката quinny не бледнеат и не бледнеат во сонцето, тоа е високо квалитетен материјал!

лулка рамка за новороденче quinny poliprpilena направен од висока јачина алуминиум. Материјалот е апсолутно безбеден за здравјето на бебето, нема јаки мириси и хемиски својства, кои можат да предизвикаат алергиска реакција кај детето. Лулка е апсолутно безбеден за здравјето на децата!

Лулка за деца 0-6 месеци quinny е компактен, не заземаат многу простор, што е многу погодно за транспорт.

Лулка за бебиња quinny Тоа може да се инсталира на шасија на новата шетач quinny Moodd И така да добие голема можност за бебе шетач 0-3 години. Исто така, лулка може да се монтира на друг производител шасија Quinny!

Карактеристики carrycot Quinny:

 • Тоа збира стан за лесен транспорт.
 • Двоен душек за максимална удобност за бебето.
 • Димензиите на лулка дозволи да се користи до 6-7 месеци.
 • Дополнителна заштита од сонцето.
 • Лесна инсталација на шасијата Quinny шетач со адаптери.

Материјали carrycot Quinny:

 • Рамка: proprpilen и алуминиум.
 • Баласт: полиестер.
 • Мантил PVC и полиестер.

Комплет вклучува на Quinny carrycot:

 • Мантил.
 • Комарец нето.

Димензии и тежина carrycot Quinny:

 • Тежина: 4,7 кг.
 • Димензии во ширевте форма (VhDhSh): 30-55,5 x 88 x 44,5 cm.
 • Димензии состави (VhDhSh) 20h88h44,5 cm.
 • Внатрешни димензии: 84h39 см.

Оригами шетач NEW WORLD

Тип: шетач одење
Производител: 4moms (САД)
Достапни бои: Сите бои во 2012-2013
Дете возраст: Од раѓање овде 2,5 години
Тежина: 14 кг
Димензии (ШxДxВ): 71h10h99 cm
Димензии е повлечен (ШxДxВ): 35,5h96,5h53sm
Прилагодливи назад: Да
Прилагодлива рачка: Да
Прилагодлив подложка за нозе: стол кожурец
Тркала: 4 мали, виткање навнатре
Амортизација: има
Способноста да се инсталира автомобил места: има
Способноста да се инсталира лулка: Да

Огради и се развива со само еден клик.

вграден генератор
Полнење сите системот инвалидска количка, па дури и вашиот телефон додека возите. LCD
Ќе ви кажам на време, брзина и растојание.

Светла за дневно возење
За уште поголема безбедност на патот.

ROAD LIGHT
Тоа автоматски ќе се вклучи во самрак.

полнењето на телефонот
Оригами наплаќаат вашиот телефон на патот со оваа дополнителна опрема.

Шетач 4moms Оригами - нов збор во производството на уреди за превоз на деца, која ќе импресионира секој татко или мајка.

4moms Оригами шетач кога здипли е многу компактен и зазема малку простор. Тоа тежи само 10 килограми, и покрај сите карактеристики и додатоци. Производот е опремен со механизам кој им овозможува на шетач здипли независно, без било каков напор од страна на родителите, па со таков производ што повеќе пријатно да се патува со детето.

Автоматско pushchair "Оригами" - иновативен производ 4moms компанија, гордоста на која е грижа за животната средина, со оглед на шетач е направен од 90% рециклирачки материјали.

Безбедност.
Вградени сензори седиштето откривање на присуство на детето и не дозволува Оригами рангирани заедно со патник.

седиште
Погодно, грбот е прилагодлив 72-40 степени, а за програмери кои се минимизира бројот на потенцијални точки нотка

електричен генератор
Полни додека возите вагони (на секои 90 метри) од вградениот генератор, можете да се поврзете и MP3 плеер или телефон полнење, вграден светла "бел ден", исто така, работат на генератор.
монтажна големина преклопен механизам споредлив со батерија тип D, но тоа е преку глава од друга батерија.
За надополнување на вториот има вграден тркала генератори.

footboard
нерегулиран

Безбедносни ремени
3 Точка

капакот на моторот
Отстранлив, прилагодлив, можно е да се зацврсти / извадите, да се "колата" преку кои родителите секогаш може да се види на детето

дисплеј
На LCD монитори: батерија индикатор, визуелизација присуство дете сензори, температурата на информации од километражата, брзинометар.

coasters
4

рамка
Лесно, практични

пенкало
ергономски

амортизација
независна суспензија

адаптери
Со помош на адаптери стандард шетач седиште може да се замени со лулка или автомобил школка.
И "контрола шут" од креаторите на чудо-превоз - тоа е опремен со кабел за напојување на USB-компатибилен уред.

сопирачките
Паркинг, работи како пенкало ", во еден клик", недостатокот на грбот шетач, т.н. удар-зона - крстот, на кој родителите и потоа Stukalo нозе при одење.
Меѓутоа, кога багажникот виси област удар сочувани.

кошница
Пространа, монтажни.
Во прилог на конвенционалните превозникот (отстранлив), може да се купи торба на воланот.

Покрај тоа
Тоа се случува автоматски кога ќе го притиснете копчето, "интелектуална" заштита од автоматско виткање, специјални вградени сензори следи, така што се случи на виткање само ако детето не е во инвалидска количка.
Еден допир на копче не е доволно да се започне процесот на трансформација - со цел да се избегне случајно работење на допир на едно копче, можете треба да се претвори во прстен, постои скриена заклучување кој што ќе се спречи шетач е повлечен љубопитни дете.
Ако сакате (или ако акумулаторот е испразнет) шетач може да се здипли / распаднат рачно.
На своите тркалаат во здипли позиција, тоа е предвидено од малку повеќе тркала.

тркала
4 мали, виткање навнатре
Независни едни од други воланот може лесно да се справат со неправилностите на патот.
За да ја заклучите позицијата на инвалидска количка, едноставно притиснете го копчето на нога (без тесни држела и штипки!)

КАРАКТЕРИСТИКИ
Оригами само шетач, виткање во три димензии - должина, ширина и висина.
распаднат 104cm 71cm 99cm
е повлечен 96,5sm 35,5sm 53cm

За деца со тежина до 20 кг.
вид на шетач тежина
спиење 12 kg
шетач 15 kg

Пајтони 2013: Што да се избере?

Бебе превоз - можеби најмногу потребно нешто да се подготват за бебето кое беше роден. Но, да се купи добар шетач може да биде многу тешко. Модерни опсег е толку голема што понекогаш родителите направи тежок избор во полза на инвалидска количка. Се надевам, женски https://she-is.in.ua сајт ќе ви помогне да се идентификуваат и да изберете добар количка за бебе во 2013 година.

Производителите не седат на земја, и секоја година на пазарот има нови инвалидски колички. Како што е познато, глобални брендови диктираат модата, и тоа е во опсег од најблиските продавници зависи од нив. Па ајде да видиме што колички беа презентирани на меѓународни изложби на производи за деца и дефинирање на она што ќе биде на вагони во 2013 година.

Stokke шетач Crusi

Ова е прв во последните 9 години, развојот на Stokke. Овој шетач е различен од другите дополнителни шасија на која можете да ја инсталирате дополнителни седишта за второ дете.

Што се однесува до мене, овој шетач не е многу удобен, особено за дете на дното. Но, тоа е достоен за тоа и - се претпоставува дека во 1400 американски долари.

Stokke шетач scoot

Друга новина Stokke - шетач scoot, кој тежи само 10 килограми и се развива мало движење на една рака. Scoot ќе чини околу 500 $ поевтини Crusi.

Џогирање шетач Фил & Teds - Sub4

Ново од компанијата Фил & Teds (Нов Зеланд) - спортски, најбрзиот Sub4 инвалидска количка. Ова е прв шетач да се кандидира од страна на компанијата Фил & Teds, но тоа има многу предности во однос на другите колички за трчање, бидејќи Фил & Teds Sub4 полесно и побрзо! И нејзината цена е 889 евра.

Инвалидска количка Noordline 2во1

Полски универзална шетач Noordline 2in1 има богата комплетен сет и совршено одговара за руската клима. Цената на превозот, која припаѓа на елитата вагони, релативно мали - околу 770 американски долари.

Шетач Quinny Yezz

Quinny Yezz одликува со мала телесна тежина (5 кг) и се става во горниот дел од најлесните колички во светот. Сепак, неговиот дизајн, исто така, може да се нарече уникатна. Цената на инвалидска количка - до 300 евра.

Шетач планината мини кабриолет

Планински кабриолет мини - е една варијанта на "урбани" превоз од серија на планината кабриолет за пешачење. А голем 25 сантиметри тркала обезбеди добар и удобен за било крос-град правци. И тежината на инвалидска количка е доволно мал - 7,7 кг. Голем избор на три тркала шетач! Традиционално покажува приближна цена - 500 долари.

бебе превоз

Сите родители се соочуваат со проблемот на изборот на детска количка. Всушност, без ова возило е невозможно да се направи, особено во првата година од животот на бебето. Сега на пазарот богат избор на детски колички на различни модели и модификации. Како да не се изгуби во сите оваа сорта и купи токму она што ви треба, и да ми кажете овој член.

Според мое мислење, на следниве основни критериуми кои треба да бидат водени во изборот на шетач. Имено: безбедност, едноставноста за користење, удобност ниво за појава на детето. Секој од овие критериуми вклучува голем број на делови, па нека podrobnee.Bezuslovno, било шетач да бидат безбедни. Тоа е аксиома. Затоа е подобро да се избере на шетач познати производители, добро воспоставени во пазарот. Прашај пријатели, тие се допадна она што фирмата, прочитајте ги коментарите на интернет. Благословот на нашето време таквите информации се доволни. Покрај тоа, цврсто се направени од страна на било кој стандарден шетач ќе трае долго време и не бара бескрајни поправки. Не да се купи со низок квалитет на производи - бара сертификат за квалитет е на овој производ. Покрај тоа, ќе мора да обезбеди гаранција, каде што дилерот става својот печат.

Леснотијата на користење. Тоа е подобро да се размислува однапред сите детали и нијанси на која возраст треба шетач, а некои од опциите е најсоодветен. Да се ​​донесе одлука за ова прашање е од клучно значење, бидејќи Детски колички пристап до околу 10 месеци. За постарите деца треба количка, во која е можно да се стави на бебето да спие и да седат исправено. Затоа, тоа е поудобно опции се достапни, таму каде што е колиба и задоволство седиште. Некои колички заврши уште и автомобил места 0-12 месеци. Ова е доста корисна ако често патуваат со автомобил и го поминуваат времето во земјата. седиште на автомобилот може да се стави на тркалата на шетач, а вие не треба да се, исто така, главните седишта. Овој вид на превоз наречен колички-трансформатори, и тие се наменети за деца на возраст од 0 до 3 години. Значи, за купување на оваа верзија, веќе не треба да се погледне за други колички. Но, исто така има и недостатоци: високата цена, со големи димензии и тежина. Тежината и големината на шетач може да биде сериозна пречка во работењето. Впрочем, не секоја жена ќе биде во можност да се подигне на превозот, со тежина од 14 кг, па дури и со бебето. Ако на вашиот начин се врати дома и таму е скалила без рампа, тогаш можеби ќе мора да го носат на инвалидска количка неа во рацете. Димензиите мораат да се земат предвид, особено ако користите лифт или чувајте шетач дома.

Полесни опции се прикажани колички. Меѓу нив се универзални, кои се наменети за возрасната група од 0-3 години, но постојат опции без лежечка положба која одговара некаде во 6 месеци. Тие се поевтини, полесно и обично потесен отколку колички-трансформатори, но пропустливост и ги утеши инфериорни. За леснотијата на користење, постојат исто така, различни карактеристики на дизајнот и додатоци. Во секој од опциите вагони покрај основните елементи може да оди во прилог: ќебиња, дожд опрема, мрежи против комарци, торба за бебето работи. Тие се сите неопходни и лесен, но тие може да се купи одделно. Но прозорецот за следење на детето и количката, обезбедени дизајн, го направи животот полесен за младите мајки. И, се разбира, сите детали, кои ќе бидат во контакт ребро бебе треба да биде пренослив и машина се перат.

детето степен на удобност нас, се разбира, тоа е тешко да се утврди со апсолутна сигурност. Детето нема да биде во можност да ни кажете за тоа, но да се претпостави дека сме сториле нешто што можеме. Лулка не треба да биде премногу тесни и кратки. Впрочем, во текот на зимата ќе мора да заврши на бебето, облечени во топла боја. Ова треба да се смета при изборот на шетач. Па, ако постои уред со цел да биде во можност да ги собереш главата на детето. По сите, вашето бебе, исто така, сака да се види светот, а не само браници вагони. Врз основа на мал причини удобност на патниците, тоа е потребно да се избере тркала. Гума во оваа област најпогодни. Тие се помали тресе од пластика, и тие се повеќето преоден. Сепак, тие се полесно да се оштетат и од време на време ќе треба да пумпа.

Што се однесува до изгледот на шетач. Ова е чисто индивидуална работа. Единственото нешто што е важно тука - шетач да ви се допаѓа! И тоа не е каприц. Верувај ми, животот на жената на првата година од животот на детето е многу тежок период и важно е дека сите околни објекти донесе радост. Убава и удобен шетач е најдобро им служи на таа цел.

Тука, можеби, и сите основни критериуми треба да се следат при изборот на шетач. Вие само треба да се обрне внимание на предлог на Управниот одбор и направите вашиот избор. Ви посакувам успех и успешна превземања!

Изборот и купување на количка

Повеќето луѓе се тешко да се дефинира критериумите за избор на шетач, особено ако тоа е прв ваков купување. Обрни внимание на прво место на безбедност и удобност за родителот и детето кога се користи колички. Удобноста и сигурноста на детето во инвалидска количка обезбедени од страна на следниве компоненти: ергономски дизајн и колички наменета за бебето и за родителите, квалитетот на материјалите и префабрикувани компоненти кои се користат во производство на вагони, правото на избор на типот и моделот на производот.

Неповолно или погрешно се подигнат од страна на тип на шетач, направени со употребата на супстандардни материјали, ќе бара постојано внимание на возрасните, зема многу на морална и физичка сила.

Значи, тешко шокови кога се патува на нерамен терен ќе го направат патувањето непријатно за бебето. И јазли, слабо се собраа, да доведе до фактот дека користите шетач ќе биде опасно и невозможно. При изборот на шетач, важно е да се обрне внимание на следново:

1) потребно е да се провери колку е шетач. Оваа акција треба да биде лесно доволно да се користи со една рака. Често формираат само врвот на шетач, тркалата да остане на теренот.

процесот виткање значи дека инвалидска количка ќе бидат отстранети во багажникот на автомобил, тоа ќе треба да влезат во транспортот или лифт. Затоа, ние мора да се обрне внимание на тоа дали или не да се поправи на шетач во здипли можна позиција. Во отсуство на таква фиксација потоа предизвикува многу непријатности.

Значи, ако на инвалидска количка не може да биде фиксна, може да биде во тешка ситуација: замислете - што треба да влезе во возилото со бебе во рацете и додадете превозот, која постојано се проширува. пријатен доволно. Особено е важно што на тркалата на шетач во здипли позиција се само една страна на производот - од дното или на врвот. Од воланот, извалкан со кал излегува од сите страни колички - е пречка да се одржи на бебе во багажникот на возилото, а повеќе на возилото.

Спротивно на тоа, утврдени многу модели нудат отстранлив тркала. Сепак, тоа е прилично убав прилог на структурата. Се разбира зборот уште лежи со купувачот.

Кога ќе купите е да се обрне внимание на димензиите на производите во ширевте и преклопени државата. Големи димензии не дозволуваат да се стави на инвалидска количка во багажникот, и домот на изградба обем е тешко да се најде место.

2) Неопходно е да се провери работата на сите брави, кои се одржи на шетач во здипли и ширевте позиции. Можете исто така треба да се провери на бравите, кој обезбеди место на рамката, carrycot и седиштето. Исто така, наведуваат, има лесен пристап до секоја брава и бравата. Купи количка, брави и катанци дека олабави или фиксен доволно тешко, тоа не е потребно. Овој дизајн се распаѓа брзо, тоа носи многу проблеми и непријатности.

Монтирани на превоз брави и катанци треба да бидете сигурни да се отвори и затвори целосно. Мора да слушнете клик! Во спротивно, само купи количка опасно. Овој дизајн не дозволува да се осигури безбедноста на детето, затоа што тие не го знаат е состојбата на работни компоненти на производот.

Неопходно е да се обрне внимание на локацијата на брави и катанци. Важно е дека тие се во употреба не се затнати со прашина и нечистотија. Од тоа зависи од тоа како правилно и безбедно, тие ќе работат по пат по купувањето.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Шетач четири тркала androx 2in1 е најдобриот избор за мене. Детска количка androx milanoШетач четири тркала androx 2in1 е најдобриот избор за мене. Детска количка androx milano
Изложба стоматолошки Јужна Кина 2013Изложба стоматолошки Јужна Кина 2013
Кобра колички на ABC дизајн. Возила за деца. Критериуми за избор на детска количка.Кобра колички на ABC дизајн. Возила за деца. Критериуми за избор на детска количка.
Количка за бебиња: како да се избере што да се купиКоличка за бебиња: како да се избере што да се купи
Вистински лидер Детски колички. Автомобили-водач на децата. Лидер деца Германската компанијаВистински лидер Детски колички. Автомобили-водач на децата. Лидер деца Германската компанија
Денес - модата. За иднината на децата мода во 2013 година. Она што таа го гледа талентиран дизајнер…Денес - модата. За иднината на децата мода во 2013 година. Она што таа го гледа талентиран дизајнер…
Меѓународна медицинска Изложба Кина med 2013 година во Пекинг, КинаМеѓународна медицинска Изложба Кина med 2013 година во Пекинг, Кина
Во 2013 година, Централната банка ќе издаде кредити со флуктуирачки каматни стапкиВо 2013 година, Централната банка ќе издаде кредити со флуктуирачки каматни стапки
Како да се избере еден шетач. Критериуми за избор на инвалидски колички за деца. Бебе видови и…Како да се избере еден шетач. Критериуми за избор на инвалидски колички за деца. Бебе видови и…
Одиме со новороденчеОдиме со новороденче
» » » Детски колички. Новини 2013 carrycot quinny! оригами шетач глобалната иновации. Пајтони 2013: Што да се избере?