ma.gurushealth.ru

Pram Quattro (Quatro) lili. Колички: критериумите за избор.

Шетач Quatro Лили формирана во младинските спортски стил, таа се карактеризира со одлична управливост и богата функционалност. На голема предност на овој модел е лесна алуминиумска рамка која го опкружува седиште во форма на некоја импровизирана лежалка.
Pram Quattro (Quatro) Лили. Колички: критериумите за избор.

детска количка Quattro (Quatro Лили) Формирана во младинските спортски стил, што се карактеризира со одлична управливост и богата функционалност. На голема предност на овој модел е лесна алуминиумска рамка која го опкружува седиште во форма на некоја импровизирана лежалка. Со кликнување на копчето се наоѓа на рачката, шетач Quatro Лили може да биде компактно е повлечен. Четири стилски амортизираните тркало пена гума одлична работа со патот, веднаш реагираат на се врти, не создаваат пречки. Предните тркала се вртат, тие се лесно блокиран од страна на брави.

Се наоѓа на сопирачка крачна на задната оска меѓу тркалата, кој го запира задните тркала синхроно. Во шетач висок удобна рачка. Ставањето на детето во рекреативни седиште шетач Quatro Лили, можете да бидете сигурни дека тоа е безбедно, како тесни око на пет-точка темперамент и отстранлив меки браник со сигурност да се заштити од надворешни влијанија.

Се должи на широк, постојано прилагодување хауба со дополнителни сонцето штит, детето ќе се чувствува удобно во било кој временски услови. Аспираторот е опремен со страна дишење oilcloth прозорци и џеб за мали предмети.

На задното седиште е намалена до склони позиција, така што детето може да спие на патот. Удобно подложка за нозе, исто така, има неколку нивоа на прилагодување. Издолжена кошница мрежа може да се полни до врвот, без да предизвика непријатности на детето и без тежат удар превоз. Шетач перат тепих. Вклучено - истакнуваат мантил и наметка за нозе. Kolyako димензии (LWH): 92h60h110 cm Димензии седиште (DhShhG) е повлечен 68h35h24 cm Димензии (LxWxH) 87h60h39 cm тежина:... 10 kg.

Шетач Бебе шетач Quatro Лили Боја: беж

1.331.100 рубли.
153 $

Опис:

Детска количка Quattro (Quatro Лили) формирана во младинските спортски стил, таа се карактеризира со одлична управливост и богата функционалност. На голема предност на овој модел е лесна алуминиумска рамка која го опкружува седиште во форма на некоја импровизирана лежалка. Со кликнување на копчето се наоѓа на рачката, на шетач Quatro Лили може да се здипли компактно. Четири стилски амортизираните тркало пена гума одлична работа со патот, веднаш реагираат на се врти, не создаваат пречки.

стожерот тркалата на предната страна, тие се лесно блокиран од страна на брави се наоѓа на сопирачките на крачна на задната оска меѓу тркалата, кој го запира задните тркала синхроно. Во шетач висок удобна рачка. Ставањето на детето во рекреативни седиште шетач Quatro Лили, можете да бидете сигурни дека тоа е безбедно, како тесни око на пет-точка темперамент и отстранлив меки браник со сигурност да се заштити од надворешни влијанија. Се должи на широк, постојано прилагодување хауба со дополнителни сонцето штит, детето ќе се чувствува удобно во било кој временски услови. Аспираторот е опремен со страна дишење oilcloth прозорци и џеб за мали предмети.
На задното седиште е намалена до склони позиција, така што детето може да спие на патот. Удобно подложка за нозе, исто така, има неколку нивоа на прилагодување. Издолжена кошница мрежа може да се полни до врвот, без да предизвика непријатности на детето и без тежат удар превоз. Шетач перат тепих. Quatro Лили - модерен модел кој е комбинација на квалитет, сигурност и удобност. Различни мек амортизирање, компактен дизајн, широка потрошувачка кошница, големите задни тркала и мала тежина.
Главни карактеристики:
- Шетач лесно да се свитка "книга", Повлечен компактен и лесен за transportirovki-
- удобна рачка со нелизгавата плоча (се наоѓа на рачката брзо преклопен механизам) -
- подобрен систем tormozov-
- мека амортизирање обезбедува максимална Comfort-
- широка потрошувачка кошница.
тркала:
- еден предните и задните wheel-
- голем спортски задниот wheel-
- на задната оска за поголема стабилност и подобри prohodimosti-
- тркала се направени од високо-сила пластика
- Тркала направени од Foamed reziny-

Видео: Детски pushchair Quatro Имола

- пред ротирачки тркала (ротирачки механизам е заклучен) -
- задните сопирачки-метарски
- мека амортизирање на предните и задните drive на воланот
- хаубата е заклучување за најзгодно монтажа измамник.

Видео: шетач Quatro Мио

Задоволство седиштето:
- одржлива поддршка за грб бебе-
- прилагодливи навалите spinki-
- podnozhki- неколку нивоа
- Пет точки сигурносни ремени со мека nakladkami-
- отстранлив bamper-
- изолирани покритие за nozhek-
- виткање хауба, кој ги штити од сонцето, со вграден гледање прозорец и karmanom-
- обемист кошница за pokupok-
- тапацир превоз може да се отстрани и да се испере.
Комплет вклучува:
- виткање хауба со џеб и oknom-
- обемист кошница за pokupok-
- изолирани покритие за nozhek-
- мантил.
Димензии шетач:

Опис Преглед на колички Quatro Монца: Видео

во ширевте држава - 92h60h110sm.-
е повлечен - 87h60h39sm.-
Длабочина на седиштето - 68h35h24sm.- тежина - 10кг.
периодот на гаранција: 12 месеци.

Колички: Критериуми за избор

Меѓу стоки за деца Колички не заземаат последното место. Колички сега се претставени во онлајн продавници на стоки за деца во голем број. Како да не се изгуби во таквата сорта на модели и изберете соодветна шетач? Прво, да одлучи дали ќе одбереш стационарни основните шетач за вашето дете, или ви треба лесни шетач за ова лето, патувања во странство, итн Како што е прифатено колички поделена на 2 вида:

Видео: Шетач Adbor Мио

1) Стандарден колички - со преклопен механизам за видот на книгата. Тоа е овие колички обично е избран како главен, и во зима.
2) Чадор колички - механизам на виткање на нивниот вид чадор. За најголем дел ова лето лесни колички, компактен. Тие се со нив на патувања, купи за лето или шопинг патувања, но не и за долги прошетки со вашето дете.

Избор на шетач

Ако се соочуваат со проблемот за тоа како да се избере количка, тогаш дефинитивно треба да му се оддаде признание со претстојното завршување на семејството.

Можеби веќе сте имале искуство на купување на инвалидска количка за прво дете и ќе се соочат со неискуство со одредени пречки во развојот на децата транспорт, овој пат одлучи да се подготват за купување на инвалидски колички прашање повеќе внимателно, и тоа со право!

За да се избегнат изгореници неуспешен купување, прво треба да се знае кој е на критериумите што треба да се избере количка и што прават таму. Да почнеме со видови.

Класичната верзија - т.н. "Лулка" е бебе шетач за новороденчиња. Овие колички имаат тенденција да имаат добри амортизери, како и некои други дополнителни предности, но тие можат да се користат 0-0,6 години, а потоа на бебе ќе биде малку гужва.

Вториот тип на инвалидска количка - ова инвалидска количка Деми тие се нарекуваат "универзална". Нивната извонредна карактеристика е дека позицијата на бебе Можете да го промените од лаже седи. Овие вагони се достапни како лулка и единица на седиштето, при што бебе може да се вози седи. На прв поглед, тоа е многу удобен, економски, и воопшто, освен колички, но тие имаат свои недостатоци, како што се тежина на возилото, обично се движи 15-20 kg, а тоа не е многу лесен за употреба.

Покрај тоа, на пазарот на инвалидска количка може да се најде "чудо на технологијата", како инвалидска количка-трансформатор. На функциите е сличен на универзална шетач, разликата е во тоа трансформаторот нема пукање блокови, и се претвора од лежечка до седечка положба и обратно. Дополнителна предност во споредба со трансформатор universalkoy е помал bulkiness и тежина. Минус trasformerov може да се смета на точка дека мајката мора постојано да се следи тоа е погодно ако детето е и дали или не да се поправи положбата на превозот правилно.

Следниот тип на колички - колички. Тие се одлични за деца кои веќе се сигурни и среќни да седат и речиси и да нема спиење при одење. Колички имаат само седечка положба и имаат две опции: лето и во зима (со греач за нозе).

Па, последниот модел серија детски колички - шетач трска. Тоа е многу лесно, практични и удобен. Лесно да се свитка, но само за прошетки во седечка позиција и главно во потоплите месеци.

Значи ние погледна сите видови опции на бебето колички. По кои критериуми треба да бидат прилагодени инвалидска количка?

Прво се утврди големината, тоа е многу важно. Ако имате потреба да се јавам во лифт, се измери нејзината ширина, така што нема да мора да носат количка во рацете на 10-ти кат. Не заборавајте да го измери отворот на вратата. Исто така, се обрне внимание на тежината на инвалидска количка и да го споредат со своја сопствена.
Одлучува за конфигурација, со други зборови, ако треба само carrycot или мора да значи треба да се дополни единица седиште.

Имајте на ум дека на три тркала колички се помалку стабилна и ќе мора да вложи дополнителни напори во сите маневри. Четири тркала колички напротив се постабилен, но помалку maneuverable. Тркалата може да се гумени, пластични или гумени, за да се утврди која опција е во право за вас.

Исто така, обрнете внимание на присуството на добар амортизирање, прилагодлива рачка, обезбедува можност за инсталирање на превозот седиште во сите насоки (со кои се соочува мајка и обратно). Бидете сигурни дека ќе имаат појаси, и т.н. браник (рамка) во опциите за инвалидска количка за седење.

Худ колички треба добро да се отвори идеално за браникот (во случај на снежна зима), и имаат лукавите отворени прозорци со мрежа (во случај на топло лето).

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Шетач четири тркала androx 2in1 е најдобриот избор за мене. Детска количка androx milanoШетач четири тркала androx 2in1 е најдобриот избор за мене. Детска количка androx milano
Кобра колички на ABC дизајн. Возила за деца. Критериуми за избор на детска количка.Кобра колички на ABC дизајн. Возила за деца. Критериуми за избор на детска количка.
Количка за бебиња: како да се избере што да се купиКоличка за бебиња: како да се избере што да се купи
Вистински лидер Детски колички. Автомобили-водач на децата. Лидер деца Германската компанијаВистински лидер Детски колички. Автомобили-водач на децата. Лидер деца Германската компанија
Тинктура Лили (tinctura sonvallariae). Тинктура (1: 10) на 70% алкохол. Транспарентна течност…Тинктура Лили (tinctura sonvallariae). Тинктура (1: 10) на 70% алкохол. Транспарентна течност…
Сите потребни работи на вашиот неродено бебеСите потребни работи на вашиот неродено бебе
Навигација на аеродромот со вашето детеНавигација на аеродромот со вашето дете
Како да се избере еден шетач. Критериуми за избор на инвалидски колички за деца. Бебе видови и…Како да се избере еден шетач. Критериуми за избор на инвалидски колички за деца. Бебе видови и…
Одиме со новороденчеОдиме со новороденче
Психологија и психотерапијаПсихологија и психотерапија
» » » Pram Quattro (Quatro) lili. Колички: критериумите за избор.