ma.gurushealth.ru

Pram Cariño (Cariño) 3 во 1 и 2 на 1. Преглед на универзално детско детски колички dada Парадизо група Cariño

Пространи и удобни седишта, која може да се постави за да се соочи со мајка или во текот, големите тркала добро, лесно виткање. Функционалноста е одличен. Во принцип, овој модел е многу стилски, удобно и практично. Во бурните начин на живот на денешните родители прво треба да се грижи за удобност и практичност на купените стоки. Cariño шетач убаво се вклопува во ова правило, тоа вели дека најмалку способноста да се пука на лулка и инсталирај го во автомобил како седиште на детето автомобил. Неговиот дизајн е уникатен и многу стилски, покрај тоа, таа е достапна во неколку варијанти на бои.

Видео: Дада Парадизо група Cariño 3 во 1 - Видео Преглед колички (DPG)

Pram Cariño (Cariño) 3 во 1 и 2 на 1. Преглед на детски универзално шетач Дада Paradiso група Cariño
Позитивни:
• + големите тркала,
• + удобно и пространа седиште,
• + лулка може да се постави за да се соочи со мајка и насоката на патувањето,
• + удобен висина прилагодлива рачка,
• + удобен шопинг количка,
• + издвојува дизајнот на други вагони.
дизајн
расадник шетач Cariño 3 во 1 изгледа убаво и трендовски: светли бои, издолжени рамка, едноставно убава тркала.
лулка
Лулка голем - 73 x 36 x 20 cm потпирачи за глава се искачува .. Практичен и голем хаубата. Практично рачки за носење.
задоволство седиште
Седиштето е пространа и удобна.
седи
Седиштето е пространа и удобна.
Потпирачот за грб е прилагодлив со една рака во неколку позиции, вклучувајќи хоризонтална. Подложка за нозе е прилагодлив. Седиштето може да се инсталира со поглед нанапред или се соочуваат со мајката.

безбедност
Пет точки сигурносни појаси. ремени рамо може да се отстрани, така што нема да се меша.
Браник може да се оддели од една страна или отстрани целосно.
капакот на моторот

Видео: Дада Парадизо група (DPG) Cariño - видео преглед шетач 2 во 1 боја: 02

капакот на две превоз: на кошница и за задоволство на седницата.
пенкало
Лесен зафат е прилагодлив во височина со голем опсег :. од 84 на 105 cm Справи начичкана тркалото. Тоа ќе биде полесно за родителите на секоја височина и на бебето, кога почнува одиме.
Тркала и кочници
Шасијата ширина -. 55 cm помине секој лифт. Предни тркала дијаметар од 28 см, задниот 20 см. На задните тркала сопирачка. Педалата е меко и удобно.
Кошница со средна големина. За тоа е лесно да се добие од страна назад во било која позиција.
Инвалидска количка лесно оди. Кога се собраа, го зазема малку простор.
Седиште од 0 до 10 кг. сигурносни појаси со меки ремени. Рачка за носење. Капакот на стапалото. Худ. Адаптер. Столче инсталиран во правец на движење и против.
Материјали првенствено практични. Шетач е многу лесно да управуваат.
Во собата е многу стилски торба за мајка ти. Исто така, постои мантил и комарец нето.

Детски шетач универзална 2-во-1 Cariño (Cariño)

Детски шетач универзална 2-во-1 Cariño (Cariño)

- На оригиналниот дизајн на лулка (кожа рачки)
- Рамката и тркала во бело

Забелешка: кликнување на глувчето на било која слика на оваа страница, можете да ја видите нејзината проширена верзија.

карактеристики на

количка 2in1 Cariño лесна алуминиумска рамка со подвижни тркала (фиксација предвидени за возење право), што го прави maneuverable. Се справи со пријатен на допир и е регулирано од страна на раст на родителите.

Вклучени со Парадизо група на инвалидска количка dada Sarino оди пространа и удобна лулка со прилагодување на потпирачот за грб. Лулка удобен за носење поради рачки perenosok кои се покриени со кожа. Цевка може да се користи и како лулка.

Дада Парадизо Cariño има удобно и пространа единица седиште. Шетач грб на задното седиште е прилагодлив во 3 позиции. Отстранлив браник да се заштитат нозете на бебето од студот.

Елегантна чанта нема да ја напушти рамнодушен мајка.
Пајтони универзални карактеристики на децата Cariño:

Алуминиум рамка;
Голем лулка со потпирач (може да се користи како носач, лулка).
Рачки лулка наредени со еко-кожа;
копчето Висина прилагодување.
Местење на потпирачот за грб во лежечка положба пред единица на седиштето;
Местење footrests;
Еко-кожа Bobshit браник шетач седиште;
Капакот на нога;

Тежина шетач Cariño:

тежина Рамка: 10.3 кг.
Тежина лулка 5 килограми.
Тежина одење блок: 4,6 кг.

Во собата на универзална детски колички Cariño:

Капакот на нога;
Комарец мрежи;
мантил;
Торба за мама.

Производство: Полска.
Гаранција: 6 месеци.

Преглед на децата универзална шетач Дада Парадизо група Cariño

Шетач DPG Cariño од полскиот производител Дада Парадизо група е член на премијата меѓу полските производители, како и еден од најдобрите колички на пазарот на Украина. Квалитативни рамка, исполирана механизми, мазна трчање, препознатлив и уникатен дизајн - тоа е за сите на шетач DPG Cariño.

дизајн

шетач дизајн DPG Cariño сигурни да се импресионира минувачи што луѓето: бела рамка е во спротивност и со црни пластични делови и механизми, но за разлика од неа на сите други шетач прави трим рамка рачка рачки на лулка и браникот на полето за одење скај е многу добар квалитет, пријатен допир и многу елегантна бои - светло-кафеава.

лулка

Лулка DPG Cariño нецелосно пластика, и само на дното половината од страна дел на горниот дел на половина страна дел е направен од ткаенина која е растегната помеѓу пластични дел од лежиштето, и железо рамка погоре лулка.

Внатрешни димензии на подлогата:

Должина 72 см
Ширина 34 cm
На висината на прирабници од 17 cm до 26 cm
Тежина лулка маскирани 5 килограми.

Внатрешноста детски колички материјал 100% памук, памучни душек, исто така, од сите пренослив и се перат.

Тоа лежи во лулка прилагодливи во четири позиции, од целосно хоризонтално на речиси вертикална положба
Надворешни димензии на подлогата:

должина 90 см
ширина 44 см

Худ средна големина, не може да се каже дека многу тивко регулирани, но не бучно, малку слушаат кликне. Аспираторот има рачка, покриена со силикон за да се прилагоди на хауба. Аспираторот не џебови или прозорци. Заден капак е во прилог на лулка со лепенка и се вклопува добро, кренат во воздух во држачот нема да биде точно!

Темно кафеава рачки на страните на подлогата, што е карактеристика на дизајнот инвалидска количка е исто така многу функционален - тие може да се користи за извршување лулка, лесно да се отстрани и да се стави на шасија.

Капакот на лулка е монтиран на копчиња, има отвори за страничните држачи.
постојат тркачи за лулка на бебето врз основа на лулка.

задоволство единица

Pushchair единица седиште DPG Cariño тешки, не се наведнуваат, изработена од тврда пластика, многу висок квалитет. Таа има мека страни и потпирачи за раце, без испакнати делови, сите покриени со крпа, така што детето ќе биде совршено безбедна во количка.

Одење блок е доста пространа, за внатрешни димензии се:

Должина на лежај 88 cm
ширина на седиштето 32 cm
height потпирачот за грб 44 см
длабочина на седиштето од 24 см
Седиштето се наоѓа на височина од 56 см од подот
Тежина 4,6 кг одење блок

Потпирачот за грб може да се постави во четири позиции. Тоа ќе биде полесно да се седне на дете, бидејќи задната страна има вертикална положба, да спијат на отворено - хоризонтална положба на потпирачот за грб го промовира (задниот е распаднат на 175 ° C), добро, а исто така има 2 позиција - половина седница и полулегнал.

Вреди да се напомене дека ако треба да се подигне на грбот - вие само своите лифт, нема потреба да кликнете, но што ако сакате да го избришете - ќе ги собереш на јамка-лост задниот превоз назад и да се намали до саканата позиција, и тоа може да биде целосно молчи (особено важно ако бебе Заспав додека седи или половина седи и сакате да се намали назад без нарушување на сонот на детето). Тој исто така предвидува прилагодување на пет-точка по должината на ремени за безбедност, страна и пагони на детето - пренослив. На лента меѓу нозе - пораби. Ремени имаат капаци на рамениците и меѓу нозете.

Задоволство седиште DPG CarinoPodnozhku може да се прилагоди во 11 позиции за да ги собереш - можете едноставно да го укине до саканата висина до пониски - од внатре, на врвот на чекори, ќе треба да притиснете 2 копчиња and drop на посакуваното ниво. распоред на копчето не е најудобна, но тоа не е тешко да се прилагоди. Подложка за нозе заштитени со силикон вметнете за шетач едноставност заштита (особено важно за дождливото време и светлина бои детски колички).

Браник шетач седиште Дада Парадизо група Cariño направени од еко-кожа и се кријат она што навистина многу, многу пријатна на допир. Тоа може да се отстрани, да се добие дете да се отстрани браник е доволно од една страна и должи на браникот шарки се врти.

Худ на одење посебна единица, има дополнителни капа, која може да биде укината или скривање, како сакате. На задниот дел на аспираторот и монтажни мрежа под него е, па детето нема да биде топло во текот на летото. За да ја прилагодите на аспираторот да не ќе треба да притиснете на копчињата, можете едноставно да се повлече до посакуваното ниво. Кога е подигнат назад (до седечка позиција) хаубата е намален речиси за браникот. На задната страна на аспираторот шетач не е врзан или целосно да го изостави - тоа се вклопува доволно цврсто.

DPG Cariño седиште може да се постави како лице-в-мајка и се соочува на патот.

Во единицата за седиште има посебен покритие на нозе, за пена, е во прилог на хауба на копчињата. На горниот дел од капакот се направени од силикон - постарите деца сите ќе се гледа за време на прошетка.

шасија

На квалитетот на шетач шасијата Дада Парадизо група Cariño настапи на највисоко ниво. Сите делови се уредно насликани, пластични делови се вклопуваат точно. Без разлика на бојата на метал шасија на превозот е секогаш бело - што е во спротивност и со црна шасија делови и повеќето колички.

Шасијата ширина - 59 см, тежина - 10.3 кг.
Справи со висина од подот - од 71 cm до 111 cm ..
задните тркала - 28 см, пред - 20см, со заклучување вртливата. Постојат пролет амортизерите на сите четири тркала.

Укината шасија DPG Cariño е едноставна - вие само треба да се повлече на бравите.
Димензии е повлечен:

должина 94 cm
ширина 59 см
висина 28 cm

Седиште (Група 0+)
Седиште Група 0+ е изборен дел на вагонот (без превоз 2 се претвора во 1, а со тоа, - од 3 до 1). Столот е во прилог на шасијата на шетач со помош на два адаптери.

Материјалот што се користи е иста како онаа на инвалидска количка DPG Cariño. Внатре има крстосување со кои може да се отстрани, кога детето ќе порасне. Капак може лесно да се отстрани за перење. Трикратно појаси, заклучување нив работи и без притискање.

Вклучени со prilagetsya kapyushonchik на столче и cheholchik на нозе.
Тежина autochairs е 2,6 килограми.

додатоци

На дополнителна опрема во количка Дада Парадизо група Cariño исто така, има мантил (можете да го користите на лулка и пешачење), комарец нето, стилски чантата.
DPG Cariño мантил, комарец нето
Опфаќа нозе и капи - за еден carrycot за прошетки. Така, можеме безбедно да се каже дека сите на опремата ќе се земе предвид!

Pram DPG Cariño 3 1

Направен во Полска
Цена: 13550 RBL.

Во 2012 година, компанијата Дада Парадизо Група нуди една новина - количка Cariño 3 на 1. Во овој модел се користи најсовремена технологија и еколошки материјали. Благодарение на посебен механизам, превоз е во состојба да се трансформира во седиштето на bassinet и автомобил.

Рачки за носење колевки се многу удобно и се направени од посебни, не се лизга и незагадени. Шетач лесно да се свитка, благодарение на механизмот на "книга." Во принцип, овој модел е многу стилски, удобно и практично. Во бурните начин на живот на денешните родители прво треба да се грижи за удобност и практичност на купените стоки. Инвалидска количка Cariño совршено се вклопува во ова правило, тоа вели дека најмалку способноста да се пука на лулка и инсталирај го во автомобил како седиште на детето автомобил. Неговиот дизајн е уникатен и многу стилски, покрај тоа, таа е достапна во неколку варијанти на бои.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Одење ИграчкиОдење Играчки
Додатоци за бебето avtokreclaДодатоци за бебето avtokrecla
Кобра колички на ABC дизајн. Возила за деца. Критериуми за избор на детска количка.Кобра колички на ABC дизајн. Возила за деца. Критериуми за избор на детска количка.
Количка за бебиња: како да се избере што да се купиКоличка за бебиња: како да се избере што да се купи
Вистински лидер Детски колички. Автомобили-водач на децата. Лидер деца Германската компанијаВистински лидер Детски колички. Автомобили-водач на децата. Лидер деца Германската компанија
Транспорт на деца во автомобилТранспорт на деца во автомобил
Купување на опрема, без стравКупување на опрема, без страв
Сите потребни работи на вашиот неродено бебеСите потребни работи на вашиот неродено бебе
Навигација на аеродромот со вашето детеНавигација на аеродромот со вашето дете
Како да се избере еден шетач. Критериуми за избор на инвалидски колички за деца. Бебе видови и…Како да се избере еден шетач. Критериуми за избор на инвалидски колички за деца. Бебе видови и…
» » » Pram Cariño (Cariño) 3 во 1 и 2 на 1. Преглед на универзално детско детски колички dada Парадизо група Cariño