ma.gurushealth.ru

Шетач четири тркала androx 2in1 е најдобриот избор за мене. Детска количка androx milano

Детски колички Androx стануваат побели популарни поради својот модерен дизајн, безбедност и комфор за мама и бебе. Украинската компанија произведува голем број на Androx Чаир: Androx Diamont, Androx Stylo 4, Androx Fusee.
Шетач четири тркала Androx 2in1 - Најдобар избор за мене. Детска количка ANDROX Милано

детски колички Androks (Androx) имаат прилично широк спектар, но јас да ви кажам денес за мојот модел.

предности:
Маневрирање и леснотијата (дури и за мене, и дизајн)

недостатоци:
Тркала, тие треба да се разменуваат.

Сакам да ви кажам за детска количка androx 2in1 a (Знам дека неодамна објави 3in1)

Шетач го одбрав долго и внимателно (воопшто, и сите мајки во периодот бременост) Имаше голем број на совети, избор kolosalny, но како тоа да-се не направи грешка ???

Конечно, по многу пати на време на интернет и да патуваат во продавница одбрав овој шетач !!! И многу задоволни од него !!!

Шетач е многу лесен 11 килограми, ние ја rasstsvetku розова (ние docha)) Околу куќата имаме две паркови и многу мајки, но никој никогаш не сум видел такви шарени и трендовски колички (малку се годеше, доста често го правиме комплимент за неа дека никој на таква убавина никогаш не видел)) Ако сакате да се биде во центарот на вниманието, овој шетач за вас. А голем плус неговите димензии, ние помине лесно во секој лифт и сепак успеа да се бутам заедно со нејзиниот сопруг во него.
Sooooo maneuverable! Јас не сум висок, што ми помага многу, одам каде сакам и колку сакам, не prigrady ние не застануваме. Тие ја однел во земјата, во сите дупки оди само сјај (иако постојат негативни, детето, исто така, колбаси ако јадете брзо), исто така, имаат заклучување на тркалата напред и назад, висина прилагодлива рачка, pyatitochnye ремени (во шетач) Се уште постои недостаток на е тркало, периодично тие треба да пумпа. Сè друго е добро за инвалидска количка, а цената е 12000r. Тоа збира лесно.

Детска количка ANDROX Милано

колички Боја: црна (црна)

Детска количка Украина производство Androx - многу удобно и практично. Тоа се однесува на класа на универзална детски колички се должи на присуството на подлогата за новороденче и седиште количка за дете на возраст од 6 месеци.

Androx Милано - последна фаза во бројот на моделот Androks инвалидски колички - новина во 2012 година, во која на совршена рамнотежа на стил, удобност, сигурност и стабилност.

А широк спектар на бои на овој модел овозможува да изберете различни инвалидска количка е да вашиот вкус.

Со купување на универзална шетач Androx Милано онлајн продавница, ќе добие една година гаранција од производителот. И не само! Во исто време, ќе добиете многу лесен и удобен за одење со бебе шетач.

Измена Androx Милано Нов разликува од Androks Милано напредни рамка (се испорачува со удобен и сигурен брави и сврзувачки елементи).

Карактеристики ANDROX Милано Црното детска количка (2 во 1):

Нова универзална меѓу колички! Модел од 2012 година!
Погодност и удобност за детето и родителите;
На класичен европски дизајн и современи градежни;
Нов, тече форми на лулка;
На сетот вклучува кошница и седиште единица (Universal шетач за новороденче и за постарите деца);
Инвалидска количка погодно и компактно повлечен од тип - книга;
Може да се инсталира како шетач седиштето со кои се соочува мајката и обратно;
Корпа за новороденче е основана само во насока на движење;
Врзување на безбедносниот и кошница Clik-Clak;
Практично копчето за висина и агол;
Штитникот за сонце;
Вагонот е направен од посебен хард ткиво за производство на детски колички;
Сите материјали ударни - природен, Хипоалергично и безбеден за бебиња;
Пневматски (комората, гумени) предните и задните тркала;
Предните тркала oborachivayutsya 360 степени, обезбедување на леснотија и едноставност на маневрирање;
Доколку е потребно, на предното тркало може да се заклучи од ротација;
Регулирање на задните тркала на амортизација;
Сопирачките на задните тркала;
Голем капацитивни и корпа за играчки и производи;
Заштита од дожд на кошница за играчки и производи;
Изградба на рамка за превоз обезбедува висока позиција на бебето, која е од корист не само за бебето skazyvetsya видливост, но исто така и на неговата здравствена состојба - тој dyshyt почист воздух, бидејќи, како што знаете, прашина, издувни гасови и други штетни супстанции се поблиску до земјата;
Измена Androx Милано Нов разликува од Androks Милано напредни рамка (се испорачува со удобен и сигурен брави и сврзувачки елементи).

Карактеристики лулка за ANDROX Милано Црното новороденче (2 во 1):

Наменета за деца од раѓање до 6 месеци;
Капацитивни и лесно кошница, идеален за вашето дете;
Лесно и безбедно монтирани на рамката со користење на механизам Clik-Clak -
Плаштирање кошница направени од ленено платно со изолирани база;
Аспираторот е прилагодлив молчи;
Сонце, кој се наоѓа во капакот на моторот;
прозорец инспекција;
на контрола назад во лулка;
Загреани МАТ од природни влакна и материјали;
Додатен душек - кокосови влакна, идеален за да се задржи топло и регулирање на микроклимата во лулка;
Изолиран заштита на лулка - студот и дождот;

Задоволство блок ANDROX Milano црна (2 во 1):

Лесно и безбедно монтирани на рамката преку механизмот Clik-Clak;
Задоволство седиште инсталиран како заштитно лице на мајката, а насоката на патувањето;
На задната страна на седиштето на шетач е регулирано од страна на европските стандарди;
Подложка за нозе е регулирано од страна на европските стандарди (европски барања за аглите на наклон);
Нечујно прилагодливи kapishon со транспарентен преглед прозорецот вентилација мрежа која може да се оддели;
Џеб за мали предмети;
Пет точки сигурносни ремени со мека каишеви на рамениците на детето;
Зголемена безбедност и удобност на детето предвидени со отстранлив браник и безбедносните ремени;
Напредно сидро прицврстен безбедносен ремен во детска количка;
Отстранливи заштитни парапет (браникот);
Прилагодлив footrests;
Престилка - изолирани, многу ергономски;

Опции за доенчиња ANDROX Милано Црното универзална шетач:

На шасијата (рамка);
Задоволство блок;
Лулка за новороденче;
престилка;
мантил;
Комарец нето;
Торба за додатоци;
Шопинг торба;
Гаранцијата на инвалидска количка - за една година.

Димензии вагони децата универзална Androx Милано:

Димензиите на кошница за новороденче: Уметничката школа (внатрешни): 87h42 см;
Димензии рекреативни седиштето: WxH (внатрешни): 40h58 см;
Тежина рамката (шасијата) - 5.7 kg;
Ширина на база тркало - 58 cm;
Дијаметарот на предното тркало - 24 cm;
Дијаметарот на задните тркала - 30 см.

Универзална шетач 2in1 Androx Нов Марита Bordo

Се добредојдени новина на 2012 година. Еден од највозбудливите, убава и удобно класичен вагони од Androx доби ажурирање на дизајн и изглед. Сега бебе шетач не само што изгледа помодерен, покрај класичниот дизајн, но исто така, стана многу повеќе практични, поедноставен и посигурен.

Главни карактеристики Универзална шетач 2 во 1 Нов Марита:

На ажурирани модел од 2012 година со подобрување на дизајн и изглед;
За деца од раѓање;
Инвалидска количка универзална, класика, комбинира лулка за новороденче и единица на седиштето;
Лулка е многу топло, тесни навалување кревет - се грижи за правилно држење на телото на детето во првите денови на раѓање;
Меки и топли душек;
Внатрешна баласт лулка - природни и топли материјали - памук;
Надворешни лулки Соочи - vodonipronitsaemaya;
Худ - отстранлив, е повлечен тивко. C. Склопот на стакло сонце;
Референци е лесен систем за вентилација;
Рамка светлина, хром, со можност за преклопување;
Составен од тип "книга";
отстранлив тркала на голем дијаметар spitsevannye гумени;
Висок квалитет на гумени тркала;
лежиштата тркало;
хабови хром тркало;
Количката, метални, многу bolshaya-
Задоволство единица има множество на прилагодување;
Regulirumaya назад кон склони позиција (целосно хоризонтално);
Прилагодлив подложка за нозе;
сигурносни затегнувачи пет-точка;
Инвалидска количка погодно и компактно развива еден допир;
Можноста за монтажа рекреативни столици и кошници како заштитно лице на неговата мајка, и обратно;
Врзување на безбедносниот и кошница Лесно клик;
Практично копчето за висина и агол;
Вагонот е направен од силна водоотпорен и ветроупорен специјални материјали за детски колички;
Сите ткаенина делови се лесно да се отстрани за перење;
Гуми од европски производител "Rubena" - многу висок квалитет, отпорни на дупки;
Торба за мајка - погодно поставен на рачката;
Raincover вклучени;
Комарец нето целосно;

Основни димензии на универзална шетач Androx Нов Марита:

Големината и тежината на инвалидска количка Марита Тежина на шасија со тркала: 8.5 kg;
Рекреативно фотелјата тежина: 3.5 kg;
Тежина лулка: 3.5 kg;
Висина на рачката: 980 - 1050 mm;
Димензиите на лулка: LxWxH: 84h36h23 см;
Димензии рекреативни фотелја единица: LxWxH: 24h34h50 см;
Шасијата Димензии ширевте: LxWxH: 82h59h108 cm;
На димензии на шасијата кога е повлечен: LxWxH: 94h59h41 cm;
Ширина на база тркало - 59 см.

Детска количка Androx Милано

Детска количка Androx Милано ќе им даде големо задоволство од прошетки вас и вашето дете

Ако вашата куќа е или наскоро ќе биде бебе - тоа е време да се размислува за превозни средства за него, бидејќи не само што може да го направи животот полесен за родителите, но, исто така, им помогне на детето да се развие уште повеќе, бидејќи на нови искуства и свеж воздух се секогаш само од корист . Се разбира, секој од нас сака да купи шетач кој е погодна не само за првите неколку месеци од животот, но, исто така, помага да одиме со бебето, кога тој беше во можност да седат. Ако ви треба само таква количка, а потоа Androx Милано е специјално наменета за вас. Компанијата Androx - е украинската компанија која е специјализирана исклучиво во производството на потребните работи за секое дете како универзални детски колички. Од компанијата се високо специјализирани, неговите вагони се особено внимателно дизајн на изградбата и дизајн.

Оваа уникатна шетач пристап за прошетки во секоја сезона, без разлика дали тоа е дождливо есен или ладна зима, како лулка и седиштето се направени од ленено платно со изолирана база. Ништо за да се спречи вашето бебе да се релаксираат во свеж воздух, дизајнерите се згрижени на тишина на аспираторот во регулативата. Брзо да се подготват за прошетка шетач опремени со механизам Clik-Clak, која ќе им овозможи за неколку секунди за да се инсталира како лулка и рекреативни места. Таа привлекува шетач и строги класичниот дизајн, убаво за мајки и татковци да. Ви благодариме за затворање на предната оска и можност да ротира 360 степени, шетач е многу maneuverable и лесно да се работи, а за уште поголема удобност на предните тркала заклучување функција е предвидено. Со цел да не се губи пред очите на бебето, можете да инсталирате лулка и да се сместат и во насока на патување и да се соочат со него за подобро разбирање на потребите на детето. Со таков шетач, и децата и родителите се големо задоволство од одење.

Детски колички 2 во 1 ANDROX

ANDROX енергичните

Карактеристики на производот:

Механизмот на виткање книга
Број 4 тркала, предните и задните еден
Шасијата ширина 57 cm
Различна ширина на предната и задната оска се
Седиште ширина 37 cm
На должината на спиење m
2,231grn.

ANDROX MILANO

Карактеристики на производот:

Механизмот на виткање книга
Број 4 тркала, предните и задните еден
Ширината на шасијата 59 см
Различна ширина на предната и задната оска се
Димензии (WxLxH) 59x90x116 cm

2,522grn.

ANDROX Марита КЛАСИК

Карактеристики на производот:

Механизмот на виткање книга
Број 4 тркала, предните и задните еден
Ширината на шасијата 59 см
На големината на корпата (WxL) 36x84 cm
Седиште ширина 34 cm
длабочина на седиштето 24 см

2,850grn.

ANDROX MILANO ЕКСКЛУЗИВНИ
Карактеристики на производот:

Предните тркала ротираат 360 степени и се опремени со систем за одредување на насоката "право"
Лесни и издржливи емајл рамка
Уникатниот дизајн и боја
Седиштето е направена од чиста ткаенина

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Јане слалом, шетач. Карактеристични одлики и бебето колички jane слалом.Јане слалом, шетач. Карактеристични одлики и бебето колички jane слалом.
Одење ИграчкиОдење Играчки
Одиме со вашето детеОдиме со вашето дете
Кобра колички на ABC дизајн. Возила за деца. Критериуми за избор на детска количка.Кобра колички на ABC дизајн. Возила за деца. Критериуми за избор на детска количка.
Количка за бебиња: како да се избере што да се купиКоличка за бебиња: како да се избере што да се купи
Вистински лидер Детски колички. Автомобили-водач на децата. Лидер деца Германската компанијаВистински лидер Детски колички. Автомобили-водач на децата. Лидер деца Германската компанија
Купување на опрема, без стравКупување на опрема, без страв
Што може да чекаШто може да чека
Сите потребни работи на вашиот неродено бебеСите потребни работи на вашиот неродено бебе
Навигација на аеродромот со вашето детеНавигација на аеродромот со вашето дете
» » » Шетач четири тркала androx 2in1 е најдобриот избор за мене. Детска количка androx milano