ma.gurushealth.ru

Одење Играчки

Видео: teabag в изненадување Одење со диносаурусите 3D / Вреќичка со играчка изненадување Одење со диносаурусите 3D

одење Играчки

Видео игри за девојки. Маша и Ксенија со играчки село приказна за прошетка. Видео клипови за Детското село приказна

По првите три или четири дена поминати дома, детето може да оди на својата прва прошетка.

Видео: Бон Бебе во базенот, инвалидски колички. Ние си игра со куклата. Играчки за девојки. сезона "активни лето"

Со многу мали деца да одат прилично долго, туку два пати на ден - во утринските часови и во вториот. Се разбира, треба да се земе во предвид за време на годината и времето надвор од прозорецот. Со новороденче не е погодна за одење на температура под 5 ° C и над 35 ° C. Затоа, во жешките летни денови за прошетка треба да претпочитаат утринските часови, додека во текот на зимата, од очигледни причини, тоа е подобро да одиме во средината на денот. За дете постаро од шест месеци, надворешната температура не игра таква улога - ако правилно се облекуваат на вашето дете, може да одиме со него во речиси секој временски услови.
Со здраво бебе, пожелно е на прошетка секој ден, оставајќи неговиот дом само во исклучителни случаи (бура, мраз, зголемено загадување на воздухот и така натаму. Н.). Пешачењето е потребно не само за забава (дури и најмалите деца се радуваат кога ќе видат нешто ново, а не само, да речеме, играчки, виси над кревет), но исто така и за подобрување на имунолошкиот систем на детето, како и да послужи како "простор за дишење" за возрасни, се грижи за него. Постојан престој во четирите ѕида, грижа за децата и домашните обврски имаат инхибиторен ефект врз психата на многу мајки, па да биде во можност да го остават на време, како и обично простор е корисно за нив. Експертите велат дека разнесуваат да блесне прозорци, совршено чисти станот комплекс ручек мени е вреди да се жртвува за одмор и комуникација со детето. Одморен мајка е неспоредливо подобро и полесно да се справат со стресот, кој е поврзан со грижата за мало дете.
Тоа е многу важно да се обезбеди правилно одење заштити кожата на бебето. Во зима, кожата е особено ранлива на сувост и појавата на пукнатини, па затоа е важно да користите соодветна крема. Во текот на летото, постои опасност од прегревање, па бебето не можат да ја напуштат за долго време на сонце и да се види за, така што тој се користи за многу течности. Сонцето има корисен ефект, но тоа исто така може да претставува закана - особено за очите и кожата. Дете до една година треба да бидат заштитени од директна сончева светлина - топлина и светлина доволно, и во сенка. Не му дозволувајте на сонце за 11 до 15 часа. Детето се препорачува да се облекуваат во дише облека со долги ракави и панталони, и се користи заштита од сонце.
Тоа треба да се направат неколку забелешки, и во текот на детска количка. Пред првата употреба, внимателно да се провери неговата техничка состојба, за да се избегне повреда при одење. Инвалидска количка треба да биде простран доволно, кога ќе купите во продавницата тоа мора да бидат придружени со сертификат за квалитет. Вие само може да се купи количка "2 во 1", овој модел ви овозможува да се зајакне шасија како лулка, па вториот седиште за постари деца.
Пред се препорачува на годината да го носи детето во конвенционална длабоко кочија, го заштитува од временските услови. Ако бебето седи во инвалидска количка, тоа треба да бидат обезбедени со месеци. Не смета на фактот дека детето не падне на инвалидска количка и без нив - барем до остар станица може да предизвика пад.
Не им дозволувајте на детето да стои во количка како што може да се преврти. Од истата причина не треба да висат на шетач се справи со тешките купувања sumki- може да се стави во кошница под шетач.
Ако те носам секое дете во автомобилот, се користи специјален детско седиште. Во продавниците тие се претставени во голем асортиман во поглед на мал патнички возраст. Купени стоки со сертификат за квалитет. Запомнете дека за транспорт на деца во приватен автомобил без посебна седиште, може да се добие во ред. Детето чија висина е поголема од 150 сантиметри или поголема тежина е 36 килограми, што треба да се прицврстени безбедносни ремени. столче на детето треба да се прилагоди во согласност со тежината на детето. Патувањето со бебе на машината, секогаш ги почитуваат важечките прописи!
За најмалите деца е лесен за употреба седиштето носење. Пожелно е дека детето е во задното седиште на автомобилот. Совозачкото седиште се смета да биде поопасен, вклучувајќи ги и затоа ако возилото е опремено со воздушно перниче во судир може да предизвика повреда на детето или да доведе до пропуст. На задното седиште на дете колку што е можно треба да си со возрасни. Ако несреќата се случила по инцидентот, експертите советуваат да се замени ремени кои седиште детето е во прилог на главната, а оние кои се прицврстени на тоа дете, како резултат на оптоварување може да доведе до распаѓање на производите.
Ако возачот е дете сам во автомобилот, од време на време тој треба да се провери да се види дали основа мал патник. Сепак, треба да се погледне назад одвлекува вниманието на возачот од патот, што е многу ризично, па експертите препорачуваат користење на мали огледало, кој може да се монтира на стакло, кој ги штити возачот од отсјај.
Се даде на бебето играчки, пожелно е уште во првите денови од животот. Тоа е подобро дека тие се обоени (по можност светло обоени), го привлече вниманието на детето и го направи на перат материјали (модерна меки играчки, исто така може да се перат, така што тие не се веќе на "прашина колектори", како и досега). Не даде на вашето дете премногу мали играчки и играчки, од кои може да падне на малите детали, бидејќи детето може да ги проголта, се стави во ушите и носот. Кога купување играчки, треба да се обрне внимание на сертификат за квалитет - да го извести вашите роднини и пријатели кои ќе сакаат да се направи подарок за вашето бебе. Тоа не е препорачливо да се купи латекс играчки, како што е штетно за здравјето и може да предизвика латекс алергии.
Секогаш се сеќавам дека детето ќе се смести на играчки, а не само рачки, но исто така и вашата уста.
Нема потреба да се "наполни" играчки на детето. За секоја возраст е подобро да акции на одреден број на играчки и ротираат нив - тогаш тие нема да пречи на вашето дете и тоа ќе биде во секое време да уживаат во нив.

Видео: видео блогови Милан подготвува пица ресторан во детската игра играчки и прошетка во детски парк

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Начин на адаптација за градинкаНачин на адаптација за градинка
Интелигенција на детето почнува да се оформува за 5-6 години само со помош на едукативни играчки:…Интелигенција на детето почнува да се оформува за 5-6 години само со помош на едукативни играчки:…
Разочарувачки наодите на научниците: деца денес се повеќе се игра со таблет компјутерите е поголема…Разочарувачки наодите на научниците: деца денес се повеќе се игра со таблет компјутерите е поголема…
Одиме со новороденче на улица: како да се облекуваат за прошеткаОдиме со новороденче на улица: како да се облекуваат за прошетка
Одиме со вашето детеОдиме со вашето дете
Дали да се купи железо играчка дете пиштол?Дали да се купи железо играчка дете пиштол?
Како да се учат на вашето дете да ги споделатКако да се учат на вашето дете да ги споделат
Одиме со новороденчеОдиме со новороденче
Избор едукативни играчки за бебиња до 1 година.Избор едукативни играчки за бебиња до 1 година.
Играчки за бебињаИграчки за бебиња
» » » Одење Играчки