ma.gurushealth.ru

А малку за млечни кујни

Видео: II Млечни Кујна. Ушите со козјо сирење и билки

А малку за млечни кујни

Видео: Зошто блиску млечна храна во Новокузнецк

Сега храна млечни производи, за жал, не постои во секој град, а пред сé уште уште 20-30 години млечни јадења беа многу популарни, често има само еден може да се добие детето формула, јогурт, урда.

Видео: BIG ЖИВОТ Balashikha (BBL). Млечна храна. организација на работата

Ако вашиот град има млечни јадења, не е премногу мрзливи да одат таму за да се врати и да дознаете што производи се таму за деца нудат. По сите производи се млечни кујни, различен од оној што доаѓа во вообичаените продавници, свежината (тука производи, веднаш по породувањето, многу брзо се одвојува, а рокот на траење на децата млечни производи се многу мали - од пет дена до една недела) и специјализација (за секој тип на производите наведени во она што возраста на детето може да почне да го јадат, и обезбедува насоки за примена на производот). Ако вашето дете - здрав grudnichok, млечни прехранбени производи може да се стави тоа на возраст од околу шест месеци. За деца - "bottle-" различни acidophilus мешавина (погрешно наречен детски јогурт) се достапни во порана возраст (некои - со еден месец, додека други - од три).
На децата кујна, може да се купи acidophilus мешавина паста и млеко за да се помогне на децата со проблемите на дигестивниот тракт. Во некои кујни подготвува специјална урда со bifidobacteria, бебе крем и павлака (за деца кои се под нормалната тежина).
Млечни производи кујни обично се спакувани во мали делови, за само еден извор. Сите производи доаѓаат на млечни јадења, внимателно проверени sanepidemstantsii, за нив не е најтешкото бактериолошка контрола.
Во некои градови, млечни производи кујни достапно преку рецепт на педијатар.
Обично во продавниците на детска храна, може да се купи различни бебе конзервирана храна, житарици, млеко во прав. Купување на овие производи се препорачува во нив, како и производите кои не се наоѓа премногу долго и продавачите следење на спроведувањето на нејзините услови и условите на складирање. За постарите деца во овие продавници често се продаваат свежи млечни производи: јогурт, сирење, млеко и јогурт.

Видео: млечна храна 05/03/13

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Калциум: Ако вашето дете не пие млекоКалциум: Ако вашето дете не пие млеко
Исхрана во некротизирачки панкреатитис и после тоа може да се јаде (се јаде)?Исхрана во некротизирачки панкреатитис и после тоа може да се јаде (се јаде)?
Млечни алергија кај детеМлечни алергија кај дете
Во исхраната на луѓето со крвна група IIIВо исхраната на луѓето со крвна група III
Дијареа од млечни млеко, јогурт, урдаДијареа од млечни млеко, јогурт, урда
Може ли да има крем за гастритис?Може ли да има крем за гастритис?
Труење со храна во Togliatti: 29 деца во болницитеТруење со храна во Togliatti: 29 деца во болниците
Појадок со панкреатитисПојадок со панкреатитис
Млеко и млечни производи во текот на бременостаМлеко и млечни производи во текот на бременоста
Млечна храна во дуоденален улкус: млеко, јогурт, сирење, урдаМлечна храна во дуоденален улкус: млеко, јогурт, сирење, урда
» » » А малку за млечни кујни