ma.gurushealth.ru

Што може да чека

Што може да чека

Видео: Борба Golovkin Алварез може да почека малку подолго - Григориј Stangrit долгоочекуваниот дуел

облека

Зима комбинезони и јакни. Овие работи се прилично скапи, па затоа е добро да се знае за сигурно што големина за да ги купат. Па, мислам на себе: некои новороденчиња со тежина помала од три килограми, а некои -almost пет! И облека големина, тие имаат, соодветно, се сосема различни.


чевли. Причини да не се брза тука се исти како и со зимска облека. Да, чевли мали - тоа е такво нешто пред кои е тешко да се одолее. Но, обидете се да се задржи во своите раце.


детска количка. Кој би помислил дека овој вид на глупости - да го одложи купувањето на инвалидски колички? Впрочем, секој знае дека ова е една од првите работи кои им овозможуваат на потесното семејство и пријатели на раѓањето на вашето бебе! Но, факт е дека се додека вашето дете е родено, не може да се разбере што точно треба да биде вашиот шетач. Ова е една од најскапите предмети на децата "мираз", па не брзаат и да видиме што ќе биде живот на нов начин, а потоа да се инвестира пари во купување. Ако сте цврсто решен да акции на превоз пред патувањето во болница, како да се испита ова прашање. Прочитај онлајн осврти и да размислуваат за нивниот начин на живот - кој има својствени за некои вагони, ви се чини дека за да биде особено важно? Прашај пријатели кои веќе имаат деца, што им се допаѓа или не ми се допаѓа нивната колички. Ако на улица ќе видите шетач на вашите соништа, не двоумете се да не контактирате и со родителите кои им ги донесе на детето во него - праша, па дали тоа е добар како што звучи.


играчки. Во првите неколку месеци на вашето бебе ќе играат главно со свои нозе и тупаници. И што и наводните автори на рекламни текстови, без играчки и видеа изложени дете на толку млада возраст, не го направи чудо од дете (тогаш вашиот излез, Мама: разговор со дете и да разговарате со него - тоа ќе растат надвор од неа интелигентен човек !). Покрај тоа, дури и ако не ќе го направи играчки во листата на подарок, вашите пријатели и семејството, најверојатно, нема да биде во можност да се спротивстави и нешто сепак донесе (сепак, ако навистина искрен, вие сте исто така не заборавајте да купите некои работи), така што не може грижете се: од времето кога бебето ќе почне да покажат интерес за играчки, некои од нив ќе биде точно. Играчки многу брзо поплави детето (и по него - целата куќа). Затоа, јас силно препорачуваме да не го вклучи во листата на подароци.


се друго. Постојат голем број на уреди кои, според некои родители, само е потребно да се смири или да се забавуваат на вашето бебе, но за да се разбере кој од овие алатки навистина треба, тоа ќе биде можно само по раѓањето на детето.

А нов изглед за подароци


Понекогаш се случува и дека сите работи кои би можеле да бидат вклучени во листата на подароци од дете добива постар брат или сестра - или од пријатели, chi4 децата пораснале од сето тоа. Но, вашите пријатели и семејството се уште ќе сакаат нешто да им даде, и тоа е добро да се биде насочено - но каде? Што друго да прашам, ако се што ви треба е веќе таму?
Па, прво, водич не е толку потребно. Ајде луѓе само го даде она што тие сакаат. Лично, ми се допаѓа да се измисли и да изберат подароци и секогаш се многу среќни кога во поканата за празникот, не оди во прилог со листа на желби - тогаш јас не се буни за купување на прекрасни рачно изработени или хеклани ќебе шармантна фото рамка. Тоа може да биде дека, без нарачување нешто, ќе добиете подарок нешто многу поубаво од она што се продаваат во локалната децата продавница.
А непосредно пред раѓањето на детето може да се фрли една партија и гости додели некои заедничка тема.

Видео: Може да се чека, колиба на Тата

Варијанти може да биде, на пример, како што следува:


Партијата Давање пелени! " Дека она што ќе се користи пелени (за еднократна употреба или ткиво) и побара пријатели и роднини да се даде само пелени - во различни големини. На овој начин ќе се обезбеди снабдување за неколку месеци однапред.

Видео: можете да почека 2 sekundy.avi


Партијата "да се донесе храна!". Прашајте гости на готовс, и донесе различни корисни храна која може да се замрзнат и да се стопли по се роди бебето. До крајот на партијата вашиот замрзнувач ќе биде преполна со храна тезги, каде што може да се јаде кога ќе немаат ниту сила, ниту време да се готви.


Партијата "Креирај библиотека!". Еден гостин (веројатно една од дедовци, баби) дава совршен библиотека за нова градинка. И други гости да донесе книги. И тоа не е неопходно да се донесе детски книги токму поради таков подарок може да трае вашето дете цел живот! Прашајте гостите да ги оние книги што ги сакаат како дете. И, се разбира, тоа ќе биде убаво да се направи во книгата натпис.

Видео: Коцкање! Игри на среќа Вести, 9 мај (Гледајте кучиња 2, обесчестена 2, на Uncharted 4, Орегон Трага)


И може да се направи без скапи подароци. Кога мојот пријател Дона била бремена, на сите нас, нејзините пријатели се собраа во круг, вклучете ја камерата и за возврат, изјави иднина бебе за тоа како да се исполнат својата втора мајка и татко, а потоа, исто така, од своја страна, рече комората секоја желба новороденче (веќе знаеше дека тоа ќе биде девојче, па дури и од неа од страна на името). Сега ќерка Дона тинејџер, и ова видео се смета за еден од највредните парчиња семејна историја. Овој подарок, верувајте ми, ќе трае многу подолго од било кој кадифен животни. Да парафразирам познатата телевизиска реклама: "играчка? Пет долари. снабдување еден месец од пелени? 50 $. Снимање на видео со честитки за иднината на бебето? Бесценета. "
Се разбира, изборот на подароци за детето, кој е за да се роди, како и купување на својот "мираз" - тоа е голема забава. Сепак, обидете се да бидете сигурни дека со текот на времето, тоа не е забавно да се претвори во грижа на совеста. Додека бебето се уште не е роден, тоа е многу лесно да падне во стапицата и да почне да се купи сè, водени само од еден "и одеднаш дојде во рака?". Но, првите месеци од животот на новороденчето летаат еден ден, и покрај сите деца се различни, и никогаш не се знае однапред што е корисно, а што не е. Зошто средена до домот со скапоцени уред, кој најверојатно не ги искористат предностите? За потоа да дознаам како да се ослободи од нив? Не грижете се ако во некој момент ќе сфатите дека вашето дете само треба стол, кочии longue, која пее, светла и бие, проследено со нејзиниот сопруг секогаш може да испрати најблискиот детски оддел - или едноставно ред во онлајн продавница.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Вистински лидер Детски колички. Автомобили-водач на децата. Лидер деца Германската компанијаВистински лидер Детски колички. Автомобили-водач на децата. Лидер деца Германската компанија
Купување на опрема, без стравКупување на опрема, без страв
Сите потребни работи на вашиот неродено бебеСите потребни работи на вашиот неродено бебе
Навигација на аеродромот со вашето детеНавигација на аеродромот со вашето дете
1-4 Недели по породувањето1-4 Недели по породувањето
Одиме со новороденчеОдиме со новороденче
Мираз детеМираз дете
Мираз за новороденче, она што големина облека за купувањеМираз за новороденче, она што големина облека за купување
Работи унисекс и деца собаРаботи унисекс и деца соба
Редоследот во плакаротРедоследот во плакарот
» » » Што може да чека