ma.gurushealth.ru

Дете паѓа од извршување

Видео: Како да се избере вистинскиот превозник за бебето

Дете паѓа од извршување

Носејќи им овозможува на родителите за транспорт на детето за себе, речиси без трошење напор.

Неопходно е да се земе во предвид нивните oschuscheniya- Ако се чувствуваат непријатно да се користи за носење, се откажат од овој уред.

Ранец за вршење на фронт. Овој ранец, се состои од ремени рамото и кеси за бебето, им овозможи на родителите да ги бебе на дојка. Бебето треба да биде поставена да се соочи со него. Во такви уреди, може да се пренесе на бебето околу 6 месеци.

Прашка / цевка. Овие носење најчесто направени од мека памучна крпа, најлон или ликра, се закачени на рамо или навиват на матичното тело.

Ранец да ги врати. Типично, ваквите ранец опремен со метална или пластична рамка со мека памучна или најлон поставата, овозможувајќи му на детето да се носат на вашиот грб. Дете мора да има добра силата на мускулите на вратот и се врати да се прошетаат на таков ryukzake- оваа торба не се препорачува за деца на возраст од 6-9 месеци. Изберете прилагодливи модел ранец, опремени со sunshield и чување џебови.

Моето дете ќе се намали од сметководствената

Од нивниот изглед со користење на различни видови perenosok (како што е во моментов).

Видео: Кукли бебе родено на излет Една нова двоспратна кревет торба бебе родено и вагони за кукли Хранење

Спроведување - тоа е само мал дел од ткиво кое виси од вас од едното рамо до спротивниот колкот, и на тој начин се создава еден вид на импровизирана лежалка за вашето дете. Повеќето од нив, исто така, им овозможува да се направат различните конфигурации, како на пример пред торбичка, торбичка за носење од типот ранец или филе. Кога имате мал човек, за чија доброто ќе мора да работат напорно, па тој е роден, тоа е во ред, малку нервозен, кога ќе се стави на вашето дете во парче ткаенина, и треба да се верува дека тој или таа не испадне или дека затворач на рамо не успее. Сепак, мора да се запамети дека мајките во различни култури низ светот се користат различни верзии perenosok и кеси за своите бебиња, долго пред тоа беше измислен од страна на кабриолет. Многу од овие трчаа мајките низ џунглата, а ти само оди во самопослуга.

На кратко, носејќи апсолутно безбеден. Единственото нешто што треба да се запамети е дека треба на производот опфаќа двете страни на детето, и што треба да се носи правилно спроведен (види упатство за употреба). Исто така, во првите неколку пати кога ќе се сместат на вашето дете или да го да излезе од таму, направете го тоа седи. Штом ќе ја направите рака, ќе фрли вашиот мал за носење, зборува на телефон и се хранат вашето куче - сите во исто време.

Носењето на бебето по раѓањето

Без оглед на тоа дали имате раѓање природно или царски рез, употребата на извршување на било кој тип сте апсолутно ќе не боли - се додека вашето дете тежи помалку од девет килограми (и да се надеваме дека тој или таа се).

Јас сум лоша мајка ако јас се стави вашето дете во playpen

Обично тоа е поумно и побезбеден за децата, ако тоа е во затворен простор.

Мојот пријател Кетрин, која е целосно priverzhenka органска храна земјата мајка, бескрајно се плаши од тоа. Сите сме слушнале како playpens за деца наведени едноставно како детски затвор (ова е маж ми зборуваше за нив), која се користи само несовесно и незаинтересиран родители. Но, оваа гледна точка - на минатиот век. Денес, тие не се наведени како трла за играта. Тие преименувана во дворовите за игри, а само во тоа дека разликата (добро, на крајот, барем за некои).

Јон, сопруг Катерина, сепак, ја убедија дека playpen за бебето е многу побезбедно отколку ако тоа треба да биде одвоена од него погледне, да речеме, ја отвори влезната врата или проверете ја вашата е-мејл. Јас целосно се согласувам. Никој не треба да ја напушти вашето дете со часови во арена или во нешто друго, без оглед на тоа како се вика, иако јас тешко може да се замисли дека ова би можело да се случи. Знам, бидејќи мојот син се пожали толку гласно што некој би се одеше во и го извади. Во секој случај, тоа е многу добро - да се најде безбедно и удобно место за вашето дете додека го поминуваат времето во некои минимални заштита. Тоа не е во било кој степен несовесни или "лоши". Ова се нарекува да се биде одговорен.

Видео: Како да се избере краци и ранци носејќи? - Д-р Komarovsky

Брз и бестрашен

Еве што ви треба да знаете за додатоци за деца:

Видео: Мојот син плаче крв (целосно ослободување) | зборува УКРАИНА

  • Не грижете се дека вие не купите вистинската галантерија. Вашето дете ќе се допаѓа и некои работи, а некои не го сакаат. И не постои начин да се знае пред да ја купите и да се обиде.
  • Вие не треба многу, особено во првиот месец, па не се опфатени, бидејќи на пот. Што точно ви треба - ова пелени, марамчиња, undershirts, пижами и детско креветче креветчето или (освен ако детето нема да спие со вас), како и шишиња и храна за бебиња или градници за доилки и тампони.
  • Што ви се чини дека стилски и погоден за модерни мајки, најверојатно, е едно нешто што не му се допаѓа вашето дете. Не се премногу вознемирени во врска со тоа: фантазија - тоа е одлично, се додека тие се.
  • Да, ако сакате, можете да спијат со вашето дете заедно. Внимавајте соодветни мерки на претпазливост, а вие не треба да се срами.
  • Не се купи дојка втората стапка. Всушност, тоа е вреди да се размислува за тоа како да се изнајми медицински одделение уредот во продавница, која е специјализирана за производи за доилки, или консултант, кога (и дали) ви треба.
  • За шетач треба да се направи патување до продавница. Самотестирање - најдобар начин да се избере модел кој најмногу ви одговара.
  • Со оглед на фактот дека се уште нема официјален рејтинг, сите автомобилски седишта за деца се исти во однос на безбедноста. Сепак, некои потешко од другите да се инсталира и помалку лесно да се поправи операција.
  • Побарајте помош во монтирање на седиштето, ако е потребно. Не нови работи, ако тие имаат изгубено нивниот вид, тоа е сосема нормално.
Сподели на социјални мрежи:

Слични
Предмети за нега на бебеПредмети за нега на бебе
Здравствени енциклопедија, болест, лекови, лекар, аптека, инфекција, извадоци, секс, гинекологија,…Здравствени енциклопедија, болест, лекови, лекар, аптека, инфекција, извадоци, секс, гинекологија,…
Плексопатија (plexites) нерв плексус лезија (на грлото на матката, брахијалниот и лумбосакралниот).…Плексопатија (plexites) нерв плексус лезија (на грлото на матката, брахијалниот и лумбосакралниот).…
Сите потребни работи на вашиот неродено бебеСите потребни работи на вашиот неродено бебе
Деца падне ако детето паднаДеца падне ако детето падна
Одиме со новороденчеОдиме со новороденче
Каде новороденче да спиеш?Каде новороденче да спиеш?
Работи унисекс и деца собаРаботи унисекс и деца соба
Вежби со конгенитална мускулна тортиколис за децаВежби со конгенитална мускулна тортиколис за деца
Моторна активност на дете до една годинаМоторна активност на дете до една година
» » » Дете паѓа од извршување