ma.gurushealth.ru

Купување на опрема, без страв

Купување на опрема, без страв

Јас не можат да купат "право" додатоци.

Видео: вратам на училиште | КАНЦЕЛАРИЈА НА НАБАВКАТА | MAKEUPKATY

Всушност, изненадувачки малку од она што навистина треба во првите неколку месеци.
Голем супермаркет производи за деца е навистина преголема повеќето почетници. По dizzying првиот напад на еден супермаркет за снабдувањето со бебето, јас и мажот ми одлучи наместо да ги видите виртуелни директориуми. За најголем дел ние седевме, загледан во мониторот и рече: "О, тоа изгледа кул, но дали тие го прават тоа во црно? "Мислам, ние се користат нашите стари, без деца (Јас не реков дека, деца!) Пристап до шопинг. Баравме во наредниот купување убав дизајн, погоден ни бојата и нешто што би рекол: "Да, јас сум еден од родителите, но, по ѓаволите, јас се уште" имаат вкус "
Откако тоа се случи да читам една од овие онлајн осврти, која би требало да бидат напишани од вистински родители, и се обиде да се користи разумот во одлучувањето што сакаме да го купиме. Ние, исто така, се консултира со нашето тајно оружје - мојата внука Џен, која Сара е роден девет недели пред мојот син се роди, ние поминал долги часови во овие продавници и испитуваат сите лудо износ на можни уреди. Се разбира, ние исто така се обидел да се обрне внимание на тоа кој од нив видовме, уживаа во други родители, како и оние на кои другите родители рекле дека им се допадна. Резултат: ние, имаше некои хитови и грешки, Џен имаше некои хитови и грешки, како и сите други родители ќе имаат некои удирање и грешки. Но, тие не се исти!
Вистината е дека не постои "право" додатоци за деца. Може да биде да се направи се што е можно, се обидува да се предвиди што направи или производи можеби ќе треба, но нема да биде во можност да се погоди што е ова ќе одговараат на вашето дете. Некои деца како носи некои ги мразам. Еден деца како децата автомобил места, а друг - не. Вашето дете може да почне да плаче во секое време, што е многу модерен и изгледа многу удобно, а сепак да биде среќен кога тој добива земјиште на евтини седат надолу шетач, се одвиваат како чадор, што не е дури и меки кога тој или таа се наоѓа во детска количка тепих.
Не трошете вашите напори во текот на бременоста фактот да се разбере додатоци за деца. Зборувате со неколку мајки чии деца неодамна роден (со текот на времето се менува брзо уреди), а потоа ќе оди до продавница, со цел да се справи со додатоци кои бараат големи трошоци, како бебе столче, бебе шетач, playpen и highchair.
Исто така не заборавајте дека повеќето од сите што ќе добијат нема да се користат за неколку месеци по раѓањето. Можете да чека со купување на повеќето од овие додатоци онолку долго колку што им треба, или ако не ги сакате.
И не заборавајте за постоењето на додатоци кои веќе се користи. Повеќето родители се многу заинтересирани да го поминат на веќе не е потребно нивното бебе облека и додатоци, од кое се има развиено. Можеби не треба да се купи колку што за прв пат се размислува. Сепак, јас, исто така, мора да ве предупредам дека кога еднаш ќе се навикне на фактот дека имате деца, можете дури и да стане зависник од продавници за продажба на додатоци за деца и детски играчки. И тоа не е нешто болно - тоа е забава!

Видео: дестинации Aliexpress | Производи за дом и убавина, коса, нокти, додатоци

Не сите жени уживаат во шопинг патувања


Ако се плашите дека вцепенен, како што се влегува во овој огромен супермаркет резерви за деца, прво проверете онлајн продавници. Може да одиме преку нив на вашиот одмор и да чита описи на производи.

Видео: Купување на кондоми | Compra одобрува руски руски купуваат кондоми

Користат - е синоним за "контаминирани со бактерии?"
Некои мајки се загрижени дека на стари алишта на некој начин укажува на присуство на било која инфекција. Тој може да има никаква врска со вистината. Едноставно се мијат облека со детергент, а тоа ќе биде во ред. Запомни - сите луѓе живеат во симбиоза со микрофлора. Ова значи дека ние живееме во близина хармонија со микроорганизми кои се насекаде околу нас и секогаш - и вашето бебе, исто така.

Адаптации: фантазија наспроти реалност


На смешно нешто е тоа нешто помалку корисни или помалку успешни за поголемиот дел од мајките - ќе се претвори во една прекрасна, дека тоа треба да се бара да се стави на шоу - тоа е она што тајно се размислува за кога ќе одиме по улица. И вие сте толку стилски, тенок (сите ние веднаш да стане тенок во нашите имагинации) Мамо, прошетка со бебето, спортски направени во странство количка со бебе ѕиркаа надвор насмеани, облечени во нешто трендовски. Па, знаеш, нешто што роди дете на Сара Џесика Паркер!
Сепак, не заборавајте дека тоа е невозможно да се предвиди дали вашето дете е исто толку фасциниран како што се, со она што сте го купиле. Мојот син не му се допадна на шетач додека не се донесе пристоен износ на време. Тој не сакал дете столче, и покрај фактот дека тоа е убав модел. И не носи една прекрасна волнена капа и рачно изработени чевли (оние што мојот сопруг и јас би се припише на "уметнички дела", овие денови пред раѓањето на детето), бидејќи од страна на време кога тоа беше доволно кул за да ги носат, тие не се на вистинската големина. Па сега - оди напред, фантазираат. Но, не грижете се ако не е се толку сте си замислувале.

Изоди додатоци за деца
Ако сте загрижени за ова прашање на додатоци за вашето дете, обидете се, прв од сите, се обрне внимание на основните работи. Она што навистина е потребно за вашето дете, и кога ви треба?


првиот месец


Тоа е апсолутно неопходно:

 • Пелени за новороденчиња.
 • Сува брише или марамчиња со посебен состав за доенчиња.
 • Главната Облека (елеци и кеси со врски
  слободен ленени, на пример).
 • Пелени за регургитација (добро прилагодени крпа пелени).
 • Столче за доенчиња / носење.
 • А местото каде што детето може да спие (опционално Детско креветче).
 • Градници и влошки за родилката или шишиња за доенчиња и храна за бебиња во првите неколку месеци од животот.
 • А сеопфатна книга за кои се грижат за новороденчиња (препорачувам книгата "Вашето дете од раѓање до една година" течеше од НОИ).
 • Термометар (најзгодно за употреба - уво термометар).
 • Кремот на пелена осип.
 • Ноктите датотека (обично многу повеќе пригоден за Употребата од пинцети за новороденчиња).


Корисни и неопходни:

 • Менување на маса и рампа.
 • Детска количка.
 • Носи.
 • Колиба.
 • Перница за доење (освен, се разбира доите).
 • Бебе бања.
 • Бебе монитор.


Вториот месец


Корисни, можеби, потребни елементи:

 • Лулка стол.
 • Playpen за игри.
 • Играчки кои вибрираат, се тресат или да игра музика и ќе се бара да се забавуваат на вашето бебе.
 • Уреди кои се прикачени над главата за забава дете.


Во шестиот месец


Корисни, можеби, потребни елементи:

 • Седи шетач (светлите и лесно да се движи).
 • Високо столче или седиште во кој лажно се во прилог на масата во кујната.
 • Столче за дете кое тежи повеќе од 9 кг (некои промена од движење насочено против фактот дека насоката на патувањето kreslu- кога вашето дете тежи повеќе од 18 килограми, што треба да се купи поскап стол кој гледа напред).
 • Повеќе пелени, марамчиња, облека, играчки и пари.

Капење на бебето по раѓањето

Некои мајки не ги купуваат за бебе бања, наместо тоа, тие се искапат бебето со него. За усвојување на мајката бањи веќе дозволено некаде една недела по раѓањето, без оглед на тоа дали ќе се породи природно или да изврши царски рез. Но, од причина што новороденче кожата е многу повеќе чувствителни, некои педијатри препорачуваат да чекате за околу еден месец (или, во најмала рака, кога веќе не папочната остатоци) пред да биде подложен на новороденчето за капење. До тоа време, можете да ги избришете ги со сунѓер. Контактирајте со вашиот педијатар да се неговите или нејзините препораки.
И патем, не трошете пари на патки, или други предмети кои треба да ве предупредам дека водата е премногу жешка. Имате во присуство на високо чувствителни уред прикачен на вашето тело, кои работи не полошо: лактот. Натопи лактот во вода - ако водата е топло до лактот, тоа е премногу жешка за бебето.


Слушаат другите мајки
Разговарајте со други мајки пред да ја купите, оние куп на секој уред. Јас секогаш мислев дека повеќе деца, мајка, помалку сите нешта, таа влече со него насекаде. Мислам дека тие ќе бидат во можност да ви се каже нешто.
Други мајки може да ви даде многу корисни информации за позадината за она што им се допаѓа и зошто. Исто така се сеќавам дека многу нешта изгледаат одлично, но некои деца ги мразам и никогаш не се овие работи не ги прават среќни. мојата ќерка намрази шетач за 30 илјади, но тоа, исто така, е сосема задоволен со лесен седат шетач за 2000 година. Јас го продаде на креветчето, кога таа беше околу една година, бидејќи таа никогаш не во неа не спијам. Кога е можно, да ги преземе додатоци изнајмување на своите пријатели, во најмала рака, да експериментирате со вашето дете да се види како тој е вкусот на овој или тој уред.


Што е најважно - да го слушаат!

Јас испрати неколку пораки на своите пријатели кои се мајки да прашува кој од уредите што им се допаѓа, а што, како што се чинеше дека не вреди да се трошат на овие средства се небезбедни и така натаму. Првиот одговор што го добив беше од Ени, кој рече дека единственото нешто што се случи со неа, беа пешаци (обично околу шест месеци сте во продавница во потрага на нешто слично на тоа). Ени, рече таа веднаш се чувствува дека пешаци не се безбедни, а потоа ја слушнала дека тие биле навистина опасно. Наместо тоа, ќе е подобро да се купи playpen.
Се смеев гласно, бидејќи само два дена пред да ја направи посебна шопинг патување да се купи неговиот син Вокер! И тој навистина ми се допадна она што тој беше во можност да одат на свој!
Нашата куќа е една приказна, има таванот со изложени греди и подови се дрвени предмети, не постојат кабли за драперии, стакло преден кабинети, или било која друга гроздобер работи, кои тој може да се сфати или кој би можел да падне на него.
Јас се преселив некои работи и сме застанале до сите отвори, но на крајот се чинеше дека на пешаци се безбедни. Се разбира, ние се уште се грижи за него. Лекцијата од ова може да биде нешто што можете да разговарате со вашите пријатели, но на крајот ќе мора да се погледне одблизу на вашите лични околности и направете ја вашата сопствена одлука. Ова се однесува и на уреди за деца, и сите кои ќе се сретнат во текот на мајчинството.


За градите пумпи ...
Јас присуствуваше на три часа, спонзорирана од болница, лекции за доење во која инструктор ни кажа дека одреден тип на градите пумпи - одлично и е на располагање во болница на продажба за околу 5000. Јас го купив, го погоди од мојата листа и го стави на полица. Се разбира, два месеци подоцна, кога јас веќе имаше дете и ми требаше исцрпеност, почнав да изпортвам на цевки и инка, почнав за паника.
За среќа, и покрај фактот дека градите изгледаат застрашувачки, повеќето од нив не се толку тешко да се справи. Проблемот е во тоа што градите пумпа што јас го купив беше електричен (што е добро), но тоа беше вид каде што треба да им помогнам преку вашиот палецот во малата дупка за да се направи тоа работа. Дури и под услов да не се знае ништо за пумпа градите, тоа не ми се чинат успешна дизајн.
Сега, слушаат и учат, кога конечно зборуваше за консултант за доење, тогаш ми беше кажано дека она што јас го купив, тоа е губење на пари. Таа рече дека ми е потребна електрична пумпа е медицински одделение, што секако би можел да ги преземе за изнајмување. Киријата за шест месеци беше во врска со она што би платиле за добар (но не и медицински одделение) на дојка. Мои изнајмени градите беше со големина на тостер, но тоа беше исклучително тивок, и најдобро од сите, навистина работел.


За големи дилеми детски колички
Избор на количка може да биде ужасен на теренот. Многу луѓе веруваат дека тие ќе треба да избираат меѓу голем теренски кабриолет, кој mozhet` вградени носење седиште за дете (она што се нарекува "детски колички систем"), и стандардот кабриолет што може да биде полесно и повеќе лесен за користење, но не обезбеди сите погодности кои имаат седиште носење дете. Тоа не е вистина! Не постои начин на кој можете да ги добиете и двете во исто време. Има прекрасен поглед на детски колички -Лесно, исклучително лесен за употреба и компатибилен со сите видови на седишта за деца. Тоа е само рамка на тркала, која се држи до седиштето носење.
Кога вашето дете ќе достигне тежина од околу 9 кг, тој или таа ќе го направи далеку со, носејќи седиштето за доенчиња и зрели за столче за потешки деца, кои ќе останат во вашиот автомобил скоро цело време. Потоа можете да изберете количка што ќе ви одговараат најмногу. Немојте да се изненадите ако тоа не е најмодерен kolyaska- многу деца и мајки како евтин и лесен за употреба колички седат чадори.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Ние сме толку уништени!Ние сме толку уништени!
Температурата на детето - кога треба да се оди на лекар?Температурата на детето - кога треба да се оди на лекар?
Направи нови пријатели и да не се изгуби контакт со старитеНаправи нови пријатели и да не се изгуби контакт со старите
Додатоци за бебето avtokreclaДодатоци за бебето avtokrecla
Првиот одмор во животот на дететоПрвиот одмор во животот на детето
Тероризмот и природни катастрофи за децаТероризмот и природни катастрофи за деца
Како да се купат право храна во продавницатаКако да се купат право храна во продавницата
Што може да чекаШто може да чека
Кои се предностите на платени училиште? И дали да се трошат пари на нив?Кои се предностите на платени училиште? И дали да се трошат пари на нив?
Мираз за новороденче, она што големина облека за купувањеМираз за новороденче, она што големина облека за купување
» » » Купување на опрема, без страв