ma.gurushealth.ru

Додатоци за бебето avtokrecla

Видео: ProtectionBaby Долго ленти за детско седиште 2 компјутери. преглед видео. Додатоци за автомобил места

Додатоци за бебето avtokrecla

Видео: Бебе автомобил места

Во секој децата продавница ќе најдете импресивен број на производи за украсување столче вашето дете.

Пред да се фрли купување на било што од ова, тоа е вреди да си припомниме некои од аргументите за безбедноста. Ако вашите очи да падне на убаво малку играчка или огледало на вшмукување чаша, се сеќавам дека било тешко, тешко и слабо прицврстен објекти се подобро е да останат на полица во продавница или да се купи, само треба да се користи надвор од автомобилот. Причината е едноставна - способноста на субјектот да стане опасен проектилот авион во случај на несреќа во голема мера го надминува нивната можна корист или вредност како забавни објект.


Губат летачки објекти
Ризикува враќање во текот на физиката училиште, добра идеја да се освежи вашата меморија на првиот закон на движењето на Њутн, во кој се наведува дека во отсуство на надворешни влијанија на телото, или може да биде на одмор или во униформа праволиниско движење. Примената на оваа одредба во контекст на безбедноста во автомобил значи дека секоја слободните предмети во вашиот автомобил лесно може да се претвори во еден проектил. Ти дефинитивно треба да се погледне наоколу и да се погледне во она што е во уредот, а потоа да се запрашате како ви се допаѓа, ако овој објект што хитови на 100, 70 или дури и 40 км / ч. Вие, најверојатно, ќе најдете дека дури кутија ткиво во овој контекст, изгледа заканувачки.

седалото


Специјално дизајнирани и доста прифатлива перничиња кои го поддржуваат главата на бебето за да помогне да се заштитат од фактот дека тоа удира на стол. Зошто тие се толку популарни со родителите на новороденчињата. На тој начин, вие не треба да се приложи било дополнителни гарнитури (вклучувајќи ќебиња и зимска облека) помеѓу детето и на задниот дел од стол или појаси, само ако овие влошки не доаѓаат во комплет со детско седиште. Сè друго да се меша со способноста на стол да се заштити вашето дете. Перници и перници, се продаваат одделно, за зајакнување на главата на детето на двете страни, тоа е прифатливо, но ако треба да се заштедат пари за купување на повеќе од само се тркалаат го во ролна, две крпи и ги стави заедно од двете страни на главата на бебето, наместо да купи перници. Како што детето расте, се сеќавам дека, кога некој од овие елементи е незгодно или непотребни, тој треба да престане со користење. Ако мислите дека вашето дете треба уште еден слој на топлина или дека вашиот избор на облека се чувствувате несоодветни, потребно е прво да се обезбеди на детето во неговото столче, а потоа навивам во првите ќебе или јакна за да се покрие.


Доенчиња и воздушно перниче на предното седиште
Вие најверојатно се запознаени со златното правило дека седиштето за деца автомобил во секој случај не може да се стави во предниот дел на предните воздушни перничиња. Како за во иднина, истите треба да се запамети и возрасни деца. Сето ова е затоа што воздушните перничиња се активираат со таква сила што може да предизвика многу штета, вклучувајќи и смрт, деца кои седат во предниот дел од нив. Се разбира, постојат некои исклучоци, како што се прекинувачи со воздушни перничиња камиони, но ние би сакале да се размислува многу внимателно и побарале помош од експерт за безбедност на децата во автомобил, пред да одлучи она што може да се квалификува како исклучок од правилото.

Видео: Recaro детско седиште Raincoat Младите Профи плус View. Додатоци за автомобил места

Сподели на социјални мрежи:

Слични
На авионот, заедно со мало детеНа авионот, заедно со мало дете
Одење ИграчкиОдење Играчки
Вистински лидер Детски колички. Автомобили-водач на децата. Лидер деца Германската компанијаВистински лидер Детски колички. Автомобили-водач на децата. Лидер деца Германската компанија
Пред очите на дете од првиот до третиот месецПред очите на дете од првиот до третиот месец
Транспорт на деца во автомобилТранспорт на деца во автомобил
Летечки автомобил доби дозволаЛетечки автомобил доби дозвола
Купување на опрема, без стравКупување на опрема, без страв
Оригинален начин за борба против метеж во КинаОригинален начин за борба против метеж во Кина
Децата во продавницаДецата во продавница
Ние се бориме мамење во продавницаНие се бориме мамење во продавница
» » » Додатоци за бебето avtokrecla