ma.gurushealth.ru

Ние ќе се обидеме надвор

Видео: видео блогови се собираат на улиците, се плашам да се прошетаат на тобоганот!

Ние ќе се обидеме надвор

Видео: Ние ќе се обидеме да одиме на улица +

За да биде избран без никакви проблеми со децата на улица, првото нешто е да се даде удобно место за бебето давачки.

Малку мали јакни и чевли не се секогаш логично се вклопуваат во областа каде облека за возрасни и чевли. Всушност, новороденчето нема да се стави на еден чевли и да одат во чевли на улица, па зошто да го стави на подот? Големина јакна на млеко тетрапак е лесно да се изгуби во плакарот меѓу неговите полно работно браќа. Вие треба да имаат место каде што може да се сместат сите нешта кои ќе ги користите за да излезете од дома со детето. Размисли за тоа каде ќе се стави на чевли и се облекуваат на бебето, неговите раширени сончање или носат неговото Панама. Во својот кревет? На каучот? Ова треба да биде место каде што можете да седат удобно, да се подготви детето да ја напушти куќата, но во исто време треба да се наоѓа што е можно поблиску до вратата низ која се планира да се оди.
Ова место може да се промени со текот на времето. Додека бебето се уште е прилично мал, за собирање на улицата е совршен за на маса се менува. Но, кога тој е малку постар и да седне на нивната сопствена земја, најверојатно ќе биде поудобно да ги користите стол или клупа на влезната врата. Не вршете никакви големи преуредувања. Совршено решение - прилично кошница, која може да се свитка на чевли, шапка, јакна и краци. На истото место треба да се чува и "ранец млада мајка." Фактот дека тоа мора да лежи во тоа, ние ќе разговараат следната недела нема да ми пречи, може да се погледне во моментов, ако немате идеја што да се стави во него! Тогаш ќе треба да се одлучи што ќе биде облечен вашето бебе.

Видео: Одење на улица

Распонски краци и ранци


Иако ние тежнееме да размислуваме дека првото бебе возило - овој шетач, краци и ранци се многу поудобно во јавни места како што зоолошките градини и фестивали, бидејќи тоа е многу полесно да одам низ толпата со нив. Истото се однесува и на нерамен терен. Покрај тоа, многу мајки се најде дека бебето се чувствува многу посигурно и повеќе да се забавуваат кога се носи стисната (или тато) мајчиното срце, наместо притискање не се знае каде во инвалидска количка. Каков вид на торбичка избере?
Распонски краци се неопходни за кратки излети како војна за храна. Ако се сомневате дека вашето дете за прошетка и заспа по враќањето ќе треба да го давате на креветот, прашка - одличен избор. Некои краци може да се носи долго дена, но понекогаш мајки се жалат на болки во рамото, ако е премногу долго да го носи детето на иста страна. Во секој случај, носејќи во прашка се пракса. Прочитајте ги коментарите за различни видови на краци на интернет, и кога самиот омилен опција добивка, внимателно да ги видиш инструкции и како да се осврнам и сигурен и лесен начин да се носат. За кратки патувања, при што на бебето треба малку време да се извади на прашка и го врати повторно, Меган сака да се користи мај-цевка. За патувања подолго - прашка-шамија, која може да се залепи на различни начини, дистрибуирате тежина на бебето рамномерно на двете рамена.
Носејќи ранци се совршени за патување, за време на кои детето треба да биде долго време да биде во место - на пример, одење низ шумата или пешачење за еден ден во зоолошката градина или музеј. Бидејќи овие ранци тежината се дистрибуира еднакво низ грбот, тие се погодни за употреба во текот на денот. Покрај тоа, тие се лесно да се стави на, без каква било помош од, дури и кога сте го прави тоа за прв пат. Обично, овие ранци се опремени со џебови во која за чување на најнеопходните работи, како и други корисни детали -naprimer, составен хауба од сонцето. Внимателно прочитајте ги коментарите на интернет и да си добар ранец. На пример, метан е најмногу на Ерго бебе.

пајтони


Повеќето мајки без овој вид на транспорт не може да се направи, особено ако тие треба да се оди со бебето во продавниците, а шетач во прилог на детето треба да се стави многу повеќе. Уште еден шетач е од суштинско значење ако планирате за џогирање. (Работи со бебето во прашка или било кој друг, не треба да носат. Новороденчињата вратот и 'рбетот не се погодни за трчање) Но, она што вид на шетач е во право за вас?
Спортот е три тркала количка што ви треба ако сте тркач. И ова е одличен избор за карпести патеки.
Buggies идеална за кратки излети или за оние прилики кога треба да го користат јавниот превоз, бидејќи тоа збира во еден многу компактен пакет. Ако сеуште не се има таква количка, а потоа го купат. Се најде модел кој може да се преклопи со една рака. Друга добра работа што ја имаше кошница, носење околу рака и на седиштето, која е малку намален. И бидете сигурни дека се справува со се доволно долго, а вие не мора да одат стуткано во текот на шетач! И не грижете се, дека ништо не се фрла пари за ветер, бидејќи тоа е "само" превоз трска! Ако ги купите добар модел и ќе го користат во комбинација со ранец или прашка, голем шетач, можеби и не треба.
Голем шетач, bassinet, шетач и "патување системи" се опремени со различни делови натрупа како шише дланката, големи тркала за подобро амортизирање и корпа. Тие се многу лесно да се тркалаат, како и посета на дете се многу удобно и мека. Но, овие колички минус е тоа што тие се многу тешки и не може да се здипли компактно како buggies и за чести прошетки е само вистински убиство. Ако ви треба неколку часа за да прошетка низ парк или Megamall и ќе мора да се вклопи некаде еден куп на шопинг торба со бебе облека и едно шише со вода за себе, а потоа преземаат големи шетач и го фрла - во ред, притисни - во автомобил багажникот . Во сите други случаи, тоа е подобро да ја оставите дома. Можеби поголемиот дел од времето тоа е подобро да се биде во гаража.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Здравствени енциклопедија, болест, лекови, лекар, аптека, инфекција, извадоци, секс, гинекологија,…Здравствени енциклопедија, болест, лекови, лекар, аптека, инфекција, извадоци, секс, гинекологија,…
Одиме со новороденче на улица: како да се облекуваат за прошеткаОдиме со новороденче на улица: како да се облекуваат за прошетка
Долу се повлечеДолу се повлече
Одиме со вашето детеОдиме со вашето дете
Кривина на i-пети надворешниот дел на билатералните деформација кои произлегуваат на позадина на…Кривина на i-пети надворешниот дел на билатералните деформација кои произлегуваат на позадина на…
Мажите ќе ви помогнат ако сте во потпетициМажите ќе ви помогнат ако сте во потпетици
Децата на колектори: на добрите и лошите страни на децата собирДецата на колектори: на добрите и лошите страни на децата собир
Редоследот во плакаротРедоследот во плакарот
Моторна активност на дете до една годинаМоторна активност на дете до една година
Чевли панкреасот ловоров панкреатитЧевли панкреасот ловоров панкреатит
» » » Ние ќе се обидеме надвор