ma.gurushealth.ru

Ранец млада мајка

Видео: Хинап. Ранец. Млада мајка. Она што го имам секогаш со вас

Ранец млада мајка

Ајде да се размислува разумно: дека можеби ќе треба при одење на просечната бебе?

Веќе знаете дека јас сум сега се случува да ве прашам за да се категоризираат сите работи и се стави одредени групи во различни контејнери. Со искуство да се развие на воспоставениот систем за менување на пелени и остатокот на организацијата, што треба вашето бебе. И овој систем ќе зависи од тоа како ќе група на објекти.


Сад № 1


 • Креми и козметика за деца во пластична zip торба.
 • Брадавица крем.
 • Градник влошки.


Сад, № 2

 • Средства за менување на пелени во торба-мрежа.
 • Пелени. Пресмета бројот врз основа на просечниот број на потреба на час, во зависност од тоа колку време планирате да биде далеку од дома. Ако првиот пат кога ќе се прават грешки во пресметките, не паника. Каде и да одите (освен, се разбира, целта на своето патување - не на планетата Марс), во близина на продавници или аптека продажба на пелени.
 • Пластична кеса во која тоа ќе биде можно да се отстрани валкани пелени пред фрлање, или ...
 • ...крпа торба во која можете да ја оставите користи крпа пелени дома.
 • Пелени, која може да се стави на бебето за време пелена промени, или пренослив менување на МАТ.
 • Мал пакет на влажни марамчиња на децата.

Сад № 3

Видео: Мора да има млада мајка | 7 работи го прави животот полесен

 • Работи за мајка во голем џеб на ранец.
 • Неколку мали крпи (приложи рамо по јадење, така што нема да се валкани време регургитација).
 • Постилка.
 • Мали прашка, која е лесно да се свитка и зазема малку простор.


Сад, № 4

 • Облека за бебе во пластична zip сочинуваат торба (тогаш тоа може да донесе контаминирана облека дома!).
 • Капа / капа.
 • Резервна сет на облека, вклучувајќи чорапи и телото.


Сад, № 5

Видео: Мора да за деца и нивните мајки! (0 до 1 година)

 • Храна за бебиња во пластична zip торба.
 • Ако вашето бебе се храни со мешавина, треба тегла од прав и едно шише со вода или premix.
 • Ако се земе со мајчиното млеко, ви треба посебна топлина и торба ИСПОЛНУВАЧИ на мраз на млеко е ладно за долга прошетка - или ако е топло надвор. Мајчиното млеко не ја расипам на собна температура до шест часа - тоа е само неверојатен производ!
 • Pacifiers и / или шишиња ако ги користите.
 • Храна за вонредни ситуации за мајка: банана, јаболко или корисна мусли барови. Ако одберете бар, тогаш бидете сигурни да се провери неговите состојки на амбалажата. Ако еден од првите три состојки - шеќер, podyschu моментов, само со различни бренд. Ако содржината на натриум ја надминува дозволената граница - тоа е подобро да изберете било кој друг. И ако на целата структура на бар изгледа како "со помош на сакаат да се стави научен експеримент" (јас го цитирам готвач Џејми Оливер), за различна марка на бар се погледне! Тоа би можело да биде подобро да се најде нешто во аптека, но не и во супермаркетите. Способноста да се учат на информации на амбалажата - вештина која секоја мајка треба да ги поседува.

Add-ons за летен ден на плажа

 • А шише со вода за мојата мајка.
 • Заштита од сонце (не заборавајте да ја стави на кожата по секоја бања или со користење на крпи и даде предност на возила децата со најголем природен состав).
 • Убод од инсекти (исто така деца).
 • Чадор за бебето.


Пријавете торба со различни групи на предмети потребни за посебни напади - како што се оди на плажа, во шума "или да ја посетите со преноќување, и само пред да замине за брзо да го дофати вистинскиот комплет. И кога се врати дома, секогаш кога е потребно надополнува резервите во секоја торба, се мијат валкани или стави нешто што не е корисно.

Долу Контејнер хаос!

Предупредување! Ако секој сад што ќе се стави сите на неколку производи, ризикувате да се создаде нов вид на нарушување - садот. Ќе биде тешко да го најде вистинскиот предмет во ранецот само затоа што на контејнери тоа ќе биде толку многу што сега треба да се копа во нив, а не одделно расфрлани работи, да се најде на последната потребно. Кој и се заканува на прво место? Се разбира, оние кои не се сигурни во нивната способност да донесуваат одлуки. Тоа е причината зошто на развојот на оваа вештина и стана навика во тоа време на месецот. Обидете се да бидете сигурни дека на категории на објекти (и, следствено, контејнерите во вашиот ранец) колку што е можно!

Не излегувам без тоа надвор од куќата!


Постарите детето станува, толку помалку работи што треба да се земе со нив, како и повеќе искусни колектор "ранец мама" ќе стане. Ако се користи за да се носи само она што ви треба, а исто така се обучуваат брзо да се најде начин за излез од тешки ситуации, а потоа по неколку месеци ќе бидат во можност да се земе само една пелена, мал пакет на влажни марамчиња, прашка, а можеби и една мала крпа за заштита на облеката од регургитација.
Од друга страна, некои мајки се чувствуваат посигурни кога знаат дека тие се подготвени за секоја евентуалност, а идејата да ја напушти куќата добро организирана "ранец на мајката", ги инспирира повеќе анксиозност од чувство на леснотија и слобода. Тоа е нормално.
Само не се изгуби главата. Вашето бебе не му треба голема кутија петарди, ако сте далеку од дома за неколку часа. И дури и ако одите на целиот ден во паркот, бебето е малку веројатно да се валкани пелени 16. Ако доите, вие не треба да се носат шишиња. А градите сте дома, секако, не заборавајте! Нека ова организациски дизајн е сигурен за задоволство, бидејќи благодарение на него ќе бидат во можност да ја напушти куќата со леснотија. Да, на прв сето тоа изгледа малку застрашувачки, но верувајте ми, ќе се одржи две или три месеци - и ќе биде супер-професионалци во оваа област! Тоа се случува на секоја мајка.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Колку треба детето да се напишеКолку треба детето да се напише
Долу се повлечеДолу се повлече
МокрењеМокрење
Пелени за бебиња со намалување за папокот. Пелени за новороденчиња. Како да изберете квалитетот на…Пелени за бебиња со намалување за папокот. Пелени за новороденчиња. Како да изберете квалитетот на…
Умен пелени се прашува кога своето време да се промениУмен пелени се прашува кога своето време да се промени
Референци за мајката и бебетоРеференци за мајката и бебето
Менување на пелени, како да се промени пелени новороденчеМенување на пелени, како да се промени пелени новороденче
Работи унисекс и деца собаРаботи унисекс и деца соба
Спиј месечно бебеСпиј месечно бебе
Што ви е потребно за да се однесе во болница за бебетоШто ви е потребно за да се однесе во болница за бебето
» » » Ранец млада мајка