ma.gurushealth.ru

Долу со валкани пелени

Видео: Долу ѓубре! - ch20 Автобуска Симулатор 16

Пелени - тоа е дел од вашата иднина. А валкани пелени. Најлесен начин - е да се користи за еднократна употреба. Но, тоа е фер да се соседи со кои делите ѓубрето? А што е со вашиот паричник? Крпа пелени - тоа е похумано и ефективни решенија, но без употреба на системот може да биде многу време. Се разбира, јас ќе го споделам со вас уште една тајна за тоа како да се направи систем и да работи за вас. Значи, за да го направите ова:

Видео: Папата се промени пелени

 1. Стави кошница за валкани пелени следната табела се менува. Тоа не е потребно да се купи нешто премногу натрупа. Тоа е од средна големина ќе се вклопи со корпата за ѓубре со капак што се отвора со притискање на ногата. Патем, ова е еден од многу места каде што е добро да се посипете сода бикарбона - тоа ќе ја апсорбира мириси. За крпа пелени во кофа би било добро да се стави во торба - или кофа не се валкани, и процесот на отстранување на тоа од валкани пелени не ќе се земе вашето време. Само бидете сигурни дека тоа може да се избрише - ако тоа може да биде да се фрли во машината за перење право заедно со пелени.
 2. Ќе треба повеќе торби на пелени. Додека еден или два избришани и суви, а третиот, чисти и суви, подготвени за употреба.
 3. Се сеќавам за тие 30 пластични кеси, решивме да се задржи со вас? Ако планирате да го користите за еднократна употреба пелени, тука е одличен начин да се аплицира за овие пакети. (Се надевам дека во супермаркет за намирници и да одите со еднократно крпа торба.) Нека пакети ќе бидат при рака - тие може да се направи во ѓубре валкани пелени, но бидете сигурни дека безбедно да се врзуваат на пакет на вашиот целата патека од вратата на канта за ѓубре не импрегнирани, Ш-Ш, вкус. За чување на пластични кеси, ги користат убав крпа торба која може да се закачи на вратата или со кука. Имам торба виси до мојата златна retriever поводник, па се случува на прошетка со кучето, јас никогаш не заборавајте да понесете со пластична кеса. Тоа е она што јас го нарекувам конечна и неотповиклива рециклирање! Бидете сигурни дека за да се задржи пластични кеси во едно место, тие имаат тенденција да се шири низ куќата, како габа и пречка на простор ви е потребна за други работи.
 4. Да се ​​најде идеален детергент за пелени, треба да експериментирате малку, бидејќи сето тоа зависи од типот на машината што ја користите. Дополнителни фактори се на тврдоста на водата, крпа пелени, и така натаму. Обиди и грешки ќе ви помогне да се изведе на формула која е идеален за вашата ситуација. Еве неколку совети за тоа каде да се да се започне најдобро место:
  • Валкани пелени прв мијат со ладна вода: се должи на греење може vestsya фекална контаминација во ткивото.
  • Додадете вода за перење сода бикарбона (да, ви треба голема понуда на производот!).
  • По удар на ладно перење миење топло - со прав што ви се допадна најмногу.
  Вклучете плакнење функцијата екстра. Во пелена има непријатен мирис? Додадете малку оцет во водата во првиот плакнење.
  Не го додадете во сушење ткаенина омекнувачи, бидејќи тие на крајот да стане полошо пелени апсорбира влага. Патем, ако е можно, да се избегне автоматско сушење и суво пелени во воздухот. Тоа ќе биде уште подобро ако се уште е отворено со сончева светлина. Сонцето ќе го отстрани тврдоглав дамки, а во исто време ќе заштедите на електрична енергија.
  Конечно, да се избегне употребата на прав со адитиви, како што може да се реши на ткиво, и поради тоа мирисот на пелени ќе не премногу svezhim- друго што може да го намали апсорпцијата, а понекогаш дури и да ги кородираат на ткаенината.


На мојот дел, тоа ќе биде со лоша намера да не зборуваме тука, и други методи за користење на крпа пелени. Вашиот искусни пријател-мајка веројатно ви кажам дека сите тие се прават нешто сосема друго! Но, сето тоа е - прашање на вкус. На пример, јас имам само една споменување на "влажна вреќа" здив. Со овој метод за перење валкани пелени торба секогаш мора да биде влажно. Што да се каже тука? Лично, јас валкани смрдлива локва вода во собата на бебето се чини дека е нешто сосема погрешно. Но, можеби вашиот став за мирис на измет е многу различен од рудникот - изборот е ваш! Веднаш штом ќе се развие во еден систем, ти повеќе нема да се однесуваат на валкани пелени како универзален негодување. Главната работа - да им пријде на овој бизнис креативно и уреден.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Мокрење кај новороденчетоМокрење кај новороденчето
Колку треба детето да се напишеКолку треба детето да се напише
Пелени за бебиња, пелени изборПелени за бебиња, пелени избор
МокрењеМокрење
Умен пелени се прашува кога своето време да се промениУмен пелени се прашува кога своето време да се промени
Референци за мајката и бебетоРеференци за мајката и бебето
Што ќе ви треба за вашето бебеШто ќе ви треба за вашето бебе
Менување на пелени, како да се промени пелени новороденчеМенување на пелени, како да се промени пелени новороденче
Доделете одговорностДоделете одговорност
Што треба и не треба да биде во спалната собаШто треба и не треба да биде во спалната соба
» » » Долу со валкани пелени