ma.gurushealth.ru

Што треба и не треба да биде во спалната соба

библиотека
До вашиот кревет веќе се собраа импровизирана библиотека? Книги повеќе не се држат едни со други и да падне од табелите на подот? Во овој случај, треба да се полица за книги. Книги треба да знаат своето место!

Видео: цвеќиња треба да биде во секоја соба


nightstand
Вашиот кревет маса (или кревет маса) треба да биде нешто како минијатурна контролниот центар на целата куќа. Но, тоа не значи дека мора да се приспособат на сите дека е во куќата, освен во кујната потоне! Тука се главните работи кои потоа може да се: лекови, наочари, пенкало или молив, хартија, облека и книгата што го читате. На барање на оваа листа, можете да додадете фото рамка, и, се разбира, нема да го спречи добар ламба за читање. Еден од вас на маса, исто така, ќе биде оддалечен од телевизија, ако тоа се случи во спалната соба што е телевизија. И што е тоа што треба да го исполни ноќната?
Кутии би било добро да ги користат контејнери со прегради, што јас веќе напишав. И не грижете се ако во преполниот кутии одеднаш стануваат речиси празен. Бебе работи наскоро ќе ги пополнат сите слободни место. На пример, што предмети ќе биде корисно да се имаат на рака: Лажна (тие секогаш се изгуби, па во мојата спална соба ќе биде убаво да се имаат неколку резервни), мала крпа, и можеби дури и неколку пелени и мал пакет на влажни марамчиња во случај да само заспиваа, и дете само во тој момент одлучи да се валкани пелени. Дури и веднаш до креветот е добра идеја да се задржи шише вода. Никогаш не се знае во кој момент да заспие на бебето, а во средината на хранење понекогаш опфаќа неподнослива жед! Меган чува во фиоката за хартија ноќната и моливи, и се држат вака со некој од децата, го зеде рацете и главата, со што Ви благодариме писма.


стол
Ако се толку среќа да биде во спалната соба ќе имаат не само кревет, но еден стол, јас ве охрабруваме да ја користите за наменетата цел и уживам во тоа! Кога ќе го видите бебе, овој стол сигурно ќе дојде во рака -ved тоа ќе биде можно да се седне и да се хранат вашето бебе на дојка. Чуваш фрлање облека тука, дури и откако ќе бидат исчистени во плакар? Запрашајте се зошто. Можеби треба да се работи на развивање на навика секогаш висат облека на закачалка?

градите на фиоки
Штета сиромашните градите на фиоки! неговата содржина се толку стуткани и се меша тоа во секое време отворање на фиока, ако се обидува да се ископа од тука некои богатство. Со кутии ќе мора да се бори во серија, со секој поединечно. Го исфрли ѓубрето. Дај некој се што е можно повеќе. Но, овие работи можат да бидат во можност да се откажам во плакарот? Многу од моите клиенти се преклопени фармерки и ги стави настрана во градите на фиоки. Но, такви работи се многу лоши пати и заземаат премногу простор. Најдобро да се откажам во плакарот. И што се случува на градите на фиоки на врвот? Не е ли премногу слики и различни нешта? Нека се обидат да бидете сигурни дека сите површини во собата беа најмалку cluttering. Вие не треба да се направи простор за нешта како како бебе монитор. Јас не би сакал да се стави нови работи во стариот ѓубре.


складирање
Ако сте во оваа соба се чуваат дискови со музика или филмови, јас би ве советуваме да ги стави во албуми. Одделно собирање по жанр - така што нема да се двоуми да се погледне за најновите Џејмс Бонд филм или омилен албум на Ролинг Стоунс.
Ако веќе имате мало дете, зошто да не го напушти спалната неколку работи (вклучувајќи книги), која може да направи кога ќе дојде да седат во вашата спална соба? Стави играчки во кошница. Истакнете го вашето дете полица во вашата библиотека. Во вашата врска со нејзиниот сопруг е малку веројатно да остане место за романтика, ако во спалната соба ќе биде како една продавница играчка! И детето ќе биде потешко да се објасни дека секој човек и секоја сесија треба да бидат распределени посебен простор.
Играчки вашите миленици исто така ќе треба некаде да се закачите. Кога стомакот ќе биде толку голем што поради тоа што не се гледа како на свои нозе, да се каже за себе, ти благодарам за се на подот не се тркалаат на генерал и играчка глувчето.

Видео: Спална соба 100% солидна бор. Тоа како треба да се опремени. (Мебел, кабинет)

Што не треба да биде во спалната соба


Други чудни предмети
Не ми се допаѓа кога костум под креветот за складирање на различни нешта, но јас се разбере дека понекогаш тоа е апсолутно неопходно. А сепак, јас побара од вас да не чува во слики спалната соба, Божиќ играчки, стари и pisma` колекција на марки и други слични предмети. На просторот под производство на специјални кутии, кои треба да продолжи да ја врши улогата на креветот. градите (или да го замени ако немате градите), и се користи за чување на работи како топли волнени џемпери и хулахопки кога е лето.


електроника
Ако на компјутерот во спалната соба ви треба, јас веќе рече дека на територијата на работа што треба да се подели на декоративни екран или тепих на различни бои. Во текот на ноќта, не заборавајте да го исклучите компјутерот, така што вие не ќе биде во искушение да скокаат во три часот наутро и проверка на пошта. На почесно место во вашата спална соба посветена на ТВ? Лично, мислам дека модерната технологија нема место во собата за спиење и одмор, па на телевизорот, ДВД-плеер и други електронски уреди се во други делови од мојата куќа. Ако, сепак, нивното присуство во вашата спална соба е неизбежно, обидете се да ги стават во посебен кабинет, кои би можеле да бидат во близина на време кога никој не гледа и не слуша.
Ако собата е само спакувани полн со непознати отколку што е време да се соочи со реалноста и да преземат некои одлуки. Што точно се случува во спалната соба? Таа е премногу мебел? Или можеби куферите кои ќе ги понесете со вас на последното патување, се уште постојат откриени и неотпакувани? Колку долго сте доби? Вие ќе треба да се справи со секој предмет поединечно и искрено одговори на прашањето, тоа е навистина потребно за неговото присуство во собата - особено кога станува збор за големи нешта.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Свртете вашата спална соба во светилиштетоСвртете вашата спална соба во светилиштето
Внатрешни РасадникВнатрешни Расадник
Ние се дојде до работаНие се дојде до работа
Креирај во куќата мама и бебе катчеКреирај во куќата мама и бебе катче
Што имаш во zahromahШто имаш во zahromah
Како за одржување на чистота и ред во куќата со дететоКако за одржување на чистота и ред во куќата со детето
Што може да чекаШто може да чека
Адолесценти депресија аудиофили жртваАдолесценти депресија аудиофили жртва
Овдека сјај вториот бања и третиот денОвдека сјај вториот бања и третиот ден
Претворете ја вашата дневна соба во безбедна зона за индексирање бебеПретворете ја вашата дневна соба во безбедна зона за индексирање бебе
» » » Што треба и не треба да биде во спалната соба