ma.GurusHealth.ru

Рецептите на риба јадења за деца.

менито на детето секогаш присутна Dolny јадења ryby.V Оваа статија претставува неколку рецепти за готвење риба.
Рецептите на риба јадења за деца.

ние ви презентираме рецепти риба јадења за деца, која ќе ги задоволи вашите Чаби момче :)
PURE FISH Состојки: 200g филе fish-, tvorog- 1 лажица масло. n, путер -. 1ч. n, крем -... l 2 часа, кромид - 1 глава, сол. Рибини филети (каре) со чисти и сецкан кромид истурете малку вода и варете додека тендер. Кул и критикувам со сирење, додадете павлака, сол и оставете за 5-10 минути. Избриши од топлина, сезона со путер.
РИБИ пудинг Состав: риба филе - 100g, 50g бело- леб, млеко - 1/2 чаша јајце - 1 единици, путер - 1 лажиче сол .... Впие леб во млекото и критикувам заедно со риба филети двапати. Фаќа низ сито, да додадете сол, суровини и жолчка од јајце и се меша добро. Протеини размахване во пена и нежно влезе во маса. Подмачкување форма на путер, посипете со breadcrumbs или брашно и да се пополни на тежината. Форма се стави во сад исполнет со вода до половина висина форма, покријте тавата со капак и варете на тивок топлина пудинг 40 минути.
Quenelle РИБА Состојки: риба филети - 300 гр млеко - 1/2 чаша, бел леб - 50 гр морков - 1 компјутер јајце - 1 компјутер, павлака - 2 лажици ... l., сол. Впие леб во млекото. Вари моркови. Филе критикувам заедно со лебот и моркови. Додадете сол, јајца и победи добро. Се прелива во подмачкан форма и се пече во рерна на тивок оган додека тендер. Кога сервирате прелива павлака.
кнедли риби Состав: риба филети - 200 гр бел леб - 30g млеко - 1/2 чаша путер - 1 лажица масло. l, зелена салата, спанаќ, магдонос -. 50 g, сол. Филе критикувам заедно со натопени во млеко со леб. Сите зелени сека, се вари и да помине низ сито. Поврзете се со мелено месо, се меша добро и се формираат мали ќофтиња. Се вари неколку.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Подготовка на вегетаријанска сендвичи и јадења од јајцаПодготовка на вегетаријанска сендвичи и јадења од јајца
Рецепти на јадења од риба и морска храна за деца од три до седум годиниРецепти на јадења од риба и морска храна за деца од три до седум години
Рецепти со трици за дебели децаРецепти со трици за дебели деца
Рецепти вегетаријанска сендвичиРецепти вегетаријанска сендвичи
Рецепти за слаб имунитетРецепти за слаб имунитет
Подготовка на зеленчук јадења за деца од три до седум годиниПодготовка на зеленчук јадења за деца од три до седум години
Рецепти мезе и прв курсеви за деца на возраст од три до седум годиниРецепти мезе и прв курсеви за деца на возраст од три до седум години
Рецепти зеленчук јадења за деца од една до три годиниРецепти зеленчук јадења за деца од една до три години
Рецепти јадења од урда и пијалаци за деца од три до седум годиниРецепти јадења од урда и пијалаци за деца од три до седум години
Рецепти за супи риба супа за деца од една до три годиниРецепти за супи риба супа за деца од една до три години
» » » Рецептите на риба јадења за деца.