ma.gurushealth.ru

Рецепти за јадења со месо со зеленчук и житарици за деца од една до три години

Видео: Лекција 3. Бебе храна - зеленчук и месо во рерна

мрзливи зелка ролни

Месо критикувам, зелка на ренде решетки зеленчук, исецка на кромид ситно.

Сите микс, да додадете варен до меки ориз, малку сол, суровини јајце.

Уште еднаш се меша темелно, поделени во тортиљи, се тркалаат во брашно и пржете во растително масло.

Стави полнети во плитка тава, се прелива сос од домати разредена со топла вода и варете околу 30 минути. По калење, додадете павлака.

Месо - 50 g, зелка - 50 g, кромид - 5 g, ориз - 10 g, јајца - 1/3 единици. растително масло - 5 g Томато паста - 4 g, павлака - 10 g на вода - 70 ml.

Хамбургери морков, јаболко

Со варен во мала количина на млеко рендан морков додадете гриз, се промешува и се готви за уште 10 минути. Излупени јаболка сече во мали парчиња, се меша со моркови, додадете шеќер, јајца, се меша добро. Од морков-јаболкова смесата да се формира patties, се прелива крем сос и се пече во рерна.

Морков - 150 гр јаболка - 50 g, гриз - 16 g, јајца - 1/4 единици, павлака сос -. 30 гр шеќер - 10 гр.

Zrazy зелка со јаболка

Уништи зелка и се вари додека готви во мала количина на млеко, стискаш, критикувам. Во супа да се прелива гриз, се комбинираат зелка со мелено месо, додадете јајце, се меша и се формира торта во средината на кој лежеше рендан јаболка. Рабовите на колачи и да ги комбинирате, давајќи им овална форма, се тркалаат во трошки од леб. Zrazy potushig во путер или растително масло.

Зелка 100 g, гриз - 8 g, јајца - 1/4 единици, јаболка -. 40 g, путер или зеленчук - 5 g, крекери - 3 g

Zrazy со компири и зелка

Компирите се варат, кора, топла критикувам, да додадете брашно, јајце, се меша добро. Маса месар на овална колачи, се стави во средината на секоја сецкани зелка (тоа почнаа да растат со сецкан кромид со путер и се меша со сецкан тврдо варени јајца). Рабовите на колачи заедно, да помине на подмачкана тава, се стави на врвот на секое парче на путер и се пече во рерна. Послужете со кисела павлака.

Компири - 150 g, зелка - 80 g, кромид - 10 g јајце - 1 единици, брашно -. 5 g, од путер - 10 гр.

Zrazy со компири и зеленчук

Варени компири прескокнете топла преку месо мелница, додадете брашно, јајце, возбуда, да се сече на тенки колачи, во средината на секој зеленчук да се стави на кутии, се комбинираат на раб. Испрати Zrazy форма Пети, да ја предаде на подмачкана тава, се прелива крем на врвот, посипете со рендано сирење и се пече во рерна.


За пополнување на ситно рендан зелка, моркови, кромид, истурете малку вода, сол, додадете павлака и чорба под капакот додека не се подготвени. Кога зеленчукот се олади, додадете сецкан билки и се промешува.

Компири - 100 гр морков - 30 g, зелка - 30 g, кромид - 10 g, јајца - 1/2 единици брашно -. 8 g, крем - 20 g, сирење - 10 грама од растително масло - 5 g, билки - 3 години

Zrazy морков, печени со сирење

До сецкани моркови, задушени додека тендер во млекото, додадете гриз, се промешува и се готви за 10 минути. Кога моркови се излади малку, додадете го јајцето, сол, промешајте. Од морков маса за да формираат мали колачи, во средината на секоја стави рендано сирење се меша со шеќер и јајца колачи рабови заедно, да им даде овална форма, се тркалаат во брашно и се пече во рерна. Пред сервирање, се прелива стопен путер.

Моркови - 150 g, урда - 50 m, гриз - 15 грама млеко - 30 ml, 1/2 парчиња јајце, шеќер -. 3 g, брашно - 5 g, од путер - 3 g

компир кнедли

Излупени компири вари, кул, помина низ myasorub-i-ku, додадете гриз, брашно, јајца, промешајте додека не се изедначи, триаголник колбаси ролна и ги сведуваат во врела вода. Послужете со кисела павлака.

Компири - 200 г гриз - 10 g, јајца - 1/4 парчиња, брашно -. 5 g кисела павлака - 10 g

Зеленчук во сос од млеко

Simmered посебно во мала количина на вода, ситно моркови, репка или rutabaga, сквош и тиквички, зелка или карфиол. потоа се комбинираат зеленчук, додадете грашок, шеќер и сол, се прелива сос од млеко и оставете неколку минути. Кога на маса да се стави на путер.

Моркови - 40 g, зелка - 40 g, репка (семе) - 30 g, тиквата (сквош) - 40 g, млечен сос - 70 гр путер - 5 g

Terrine од модар патлиџан

Модар патлиџан се пече во рерна, кора, пулпа низ сито, да додадете на тоа растително масло и сок од лимон.

Модар патлиџан - 100 g на растително масло - 10 g сок од лимон - 3 g

паштета грав

Исплакнете ја грав и се вари додека тендер, а потоа критикувам, да додадете темен во растително масло со сецкан кромид, сол и се меша добро.

Грав - 75 g, кромид - 5 g, масло - 10 g.

Пудинг морков јаболко печени

Варени моркови критикувам и да ги комбинирате со рендан излупени јаболка и гриз, додадете жолчка од јајце, пире со шеќер, се промешува, се воведе шлаг промена протеини миса во форма, подмачкан со путер и се пече во рерна. Хранење на маса, се посипува со овошје или Бери сируп.

Моркови - 100 гр јаболка - 50 g, гриз - 10 грама млеко - 100 мл, јајца - 1/2 единици сируп -. 30 g, путер - 5 g

Пудинг морков јаболко пареа

Ситно сецкани моркови почнаа да растат за 10-15 минути во малку вода, а потоа додадете излупени и исечени јаболка врие за уште 5-10 минути на тивок оган. Варени моркови, јаболка нанесуваат низ сито, да додадете млеко, шеќер, донесе до вриење, додадете, а со постојано мешање, гриз и се готви за уште 10-12 минути. Кога на масата има ладење малку, да додадете жолчки од јајце во неа, а потоа внимателно да влезе во шлаг на пена протеини.

Маса за да се префрли во подмачкан форма и се готви за двојка. Хранење на маса, посипете ги со путер и павлака.

Моркови - 100 g, јаболка - 75 гр шеќер - 10 g, гриз - 10 g, јајца - 1/4 единица млеко -. 40 ml, путер - 5 g

Пудинг тиква и јаболка

Прочистена тиква сече на мали парчиња и се готви во млекото додека не омекне. Додадете сецкани излупени јаболка и продолжи станува за компот додека готви тиква, а потоа полека се прелива, се промешува гриз и се готви на тивок оган 10 минути. Кога на масата има ладење, додадете жолчки од јајце, се промешува, се воведе тепани белка од јајце, се стави во подмачкан со путер форма и се пече во рерна за 10-15 минути. Хранење на маса, истурете путер.

Тиква - 100 g, јаболка - 75 грама млеко - 50 ml, гриз - 10 g, јајца - 1 единици, путер -. 6 g, шеќер - 8 g

пире од компири

На чистат компири се варат во вода или пареа или печени во рерна. Топла компир каша со толчник, додадете путер и топла зовриена млеко, малку сол. Сите темелно и победи.

Компири - 150 g, млеко - 50 ml, путер - 5 g

Пире од компири со моркови

Се сече на мали парчиња морков simmered во малку вода. Вари компири и топла Бришење заедно низ сито со моркови. Пире со сол, додадете путер, топла зовриена млеко, се промешува и брзо движење да се направи тоа бујна.

Компири - 150 гр морков - 40 грама млеко - 50 ml, путер - 5 g
Сподели на социјални мрежи:

Слични
Готвење вегетаријанска супаГотвење вегетаријанска супа
Рецепти вегетаријанска салатиРецепти вегетаријанска салати
Рецепти на јадења од риба и морска храна за деца од три до седум годиниРецепти на јадења од риба и морска храна за деца од три до седум години
Рецепти предјадења и салати во болести на срцето и крвните садовиРецепти предјадења и салати во болести на срцето и крвните садови
Рецепти со трици за дебели децаРецепти со трици за дебели деца
Готвење оброци за деца од една до три годиниГотвење оброци за деца од една до три години
Супи за месо супа за деца од една до три годиниСупи за месо супа за деца од една до три години
Подготовка на зеленчук јадења за деца од три до седум годиниПодготовка на зеленчук јадења за деца од три до седум години
Рецепти мезе и прв курсеви за деца на возраст од три до седум годиниРецепти мезе и прв курсеви за деца на возраст од три до седум години
Рецепти јадења од урда и пијалаци за деца од три до седум годиниРецепти јадења од урда и пијалаци за деца од три до седум години
» » » Рецепти за јадења со месо со зеленчук и житарици за деца од една до три години