ma.gurushealth.ru

Рецепти за јадења со месо за деца од една година до три години

Видео: рецепти за бебиња до годината

Антена на мелено месо подготвени од природни меленото месо шницла или knelnoy маса.

Со месо наменето за кутии, намалување на масти, жили, филм, се сече на мали парчиња, беше донесен двапати преку месо мелница, додадете вода, сол, темелно замеси.

Од таков природен готви вегетаријанска кутии котлети, schnitzels, стекови.

За месо patties додадена на мелени бел леб без корка, претходно натопена во вода или млеко и филтерот, масата повторно помина преку wringer, сол, се додава вода и се меша темелно. Леб и вода шницла тежина треба да биде не повеќе од 20-25, соодветно, и 30% од месо.

Од шницла тежина е подготвена хамбургери, ќофтиња, ќофтиња, ролни, zrazy, ќофтиња и сл, кои се разликуваат по форма и големина. Ќофтиња имаат издолжена овална форма со остри краеви, месо топки - круг срамнети со земја, ќофтиња - сферични, ќофтиња - форма на мали топчиња. Во болести на дебелото црево леб шницла маса се заменува со вискозен ориз каша, дијабетес и дебелина - сирење.

За мелено месо шницла quenelle различни во тоа, наместо да додаде леб со него шлаг жолчките, путер, млеко, а потоа мешајќи додека униформа затропа меки маса. Мелено сол за quenelle крајот нокаут.

Меленото месо треба да бидат подготвени веднаш пред сечење и готвење. Така што, кога сечење на кутии не се држиме за раце, а тоа е полесно да го даде саканиот облик, рацете треба да се навлажнета со вода.

Ќофтиња, месо на пареа

Месото е месо два пати преку мелница за месо заедно со натопени во млеко, бел леб, додадете путер и сол и се меша темелно. Мелено месо топки и да се намали да се готви на пареа, навлажнета со вода со ставање на решетка водена бања.

Месо - 100 гр леб - 25 g, млеко - 30 ml, путер - 5 g

Zrazy месо пареа полнети со јајца и моркови

Добар врежана шницла маса израмнат со влажни раце на сечење одбор, во средината на тортиљи стави месо сецкани варени јајца, се меша со варени, ситно сецкани моркови. Рабовите се поврзете таблетки, давајќи им форма patty, се стави на пан решетката пареа подмачкан, се прелива ладна вода (1/3 волумен) и се готви zrazy капакот додека не се подготвени (20-25 минути) во тава.

Месо - 100 гр бел леб - 20 g вода - 25 ml, јајца - 1/4 единици морков -. 15 гр.

Zrazy месо со ориз или леќата

Од мелено говедско месо шницла навлажнета со вода на даска за сечење мали ролна торта дебели околу 1 cm во средината на секој сет меки ориз измешан со passerovannym путер и сецкан кромид, тврдо варени јајца, или леќата passerovannym со кромид. Рабовите на колачи изклинвам, давајќи Zrazy овална форма, лесно пржете ги во путер и ставете го на за 10-15 минути во рерна.

Месо - 100 гр бел леб - 15 g, ориз - 10 g, кромид - 7 g, јајца - 1/4 единици путер -. 7 g (леќата гриз - 20 g).

Quenelle месо (пилешко)

Исечени говедско или пилешко двапати преку месо мелница, додадете млеко, путер, сите победи добро, а потоа внесете, нежно мешање, тепани белка од јајце, сол. Мелено да се намали на quenelle тежат 20-25 g и се готви на пареа за ставање на решетката во вода бања.

Месо - 100 g, млеко - 30 ml, путер - 5 g, јајца (протеин) - 1/2 парче.

Месо кнедли со урда пареа

Месо, мелено двапати, се комбинираат со рендано сирење, се промешува уште еднаш преку месо мелница, додадете јајце, путер, брзо движење, и сол. Од добиените маса украсениот кнедли и варете ги во водена бања.

Месо - 75 грама, сирење - 30 g, јајца - 1/2 парчиња, путер -. 3 g

Пилешко cutlets пареа

Со градната коска и нозете на пилешко за отстранување на кожата, отстранете тетивите, филмови и се готви пилешко натопени и ја стегна бел леб шницла маса, се формира patties и се вари неколку. Можете да ги стави во подмачкан мал тенджера, додадете малку вода и добро затворени капак, го стави во голем сад со вода што врие. Вари додека тендер (15-20 минути).

Пилешко месо - 100 гр бел леб - 20 грама млеко - 25 мл.

Месо котлети пареа

Месо критикувам, се меша со вода и натопени во неразвиените бел леб, повторно критикувам, камшик, постепено додавање на ладна вода за да се формира patties. Ставете ги на скара, во тава во рамките на скара да се прелива вода, покријте и го стави на оган. Кога водата доаѓа до вриење, намалување на оган - по ниски вари ќофтиња и сл се добиени помека.

Месо - 100 гр бел леб - 20 g вода - 30 ml.

пудинг месо

Месо леб натопени во млеко да го пропушти два пати преку мелница за месо, солта и млекото да се разреди тестен конзистентности, да додадете жолчка од јајце и се меша, а потоа нежно воведе тепани белка од јајце. Стави сите во голема мера подмачкан со путер и посеан со breadcrumbs форма и се готви за неколку (да се задржи лопатар 40-45 минути).

Месо - 50 грама, се тркалаат - 15 g на млеко - 15 g, јајца - 1/2 парчиња, путер -. 5 g

Ќофтиња месо пареа

Мелено месо подготвени како за ќофтиња, се тркалаат 2-3 заоблени мушка дијаметар 3-3,5 см, ги стави во тава, додадете вода, за да достигне половина ќофтиња, покријте и 30 минути во рерна.

Месо - 90 г, бел леб - 20 g вода - 90 мл.

Месо котлети пареа, печени во млеко сос

Пареа готви месо patties, како што е опишано погоре, за да им се префрли на единечната доза или во тава подмачкан мал сад, се прелива сос од млеко и се пече во рерна.

Месо - 100 g на леб - 20 g на вода - 30 ml, млечно сос - 30 g.

Ролна месо пареа

Подгответе шницла маса, го стави на влажна газа слој од 1,5 см. Во средината стави тврдо варени ситно сецкан јајце. Дигање газа, од една страна, да се приклучи на тежината на рабовите шницла, мазна површина се тркалаат преку cheesecloth, што му дава кружна форма, поставен на садови за готвење на пареа и решетката 30-40 минути.

Подготвени да се извади на ролна со барови, отстранување на газа, се сече.

Месо - 100 гр бел леб - 20 грама млеко - 20 ml, јајца - 1/4 единици.

Ролна пареа месо полнети омлет

Со шницла маса додадете јајце, се меша добро. Мелено промена на ладна вода газа натопена, мазна слој од 1,5 см, се стави барат млеко и јајца омлет. Рабовите на cheesecloth да се поврзете, така што се тркалаат на работ дојде еден по друг. Трансфер тек на садови на решетката готвење на пареа додека не се подготвени (околу 30 минути).

На ролна месо - 100 гр бел леб - 20 грама млеко - 30 ml, јајца - 1/4 единици. За омлет: јајца - 1 компјутер, млеко - 25 мл ..

Ќофтиња, месо во млеко (кисело) сос

Од шницла тежина ќофтиња форма со тежина од 20-30 г, малку пржете во путер, да се префрлат во плитка тава и се прелива млеко (кисело) сос. Покријте ја тавата со капак и варете на тивок оган 15-20 минути.

Маса шницла - 100 гр путер - 5 g, сос - 40 гр.
Сподели на социјални мрежи:

Слични
Рецепти котлети со панкреатитис пареа, пилешко, ќофтињаРецепти котлети со панкреатитис пареа, пилешко, ќофтиња
Хранење на масата кога да се воведе месо и путерХранење на масата кога да се воведе месо и путер
Можеме месо за гастритис?Можеме месо за гастритис?
Пареа котлети за гастритисПареа котлети за гастритис
Рецепти на јадења од риба и морска храна за деца од три до седум годиниРецепти на јадења од риба и морска храна за деца од три до седум години
Рецепти со трици за дебели децаРецепти со трици за дебели деца
Подготовка на месо за деца од една до три годиниПодготовка на месо за деца од една до три години
Турција со панкреатитисТурција со панкреатитис
Подготовка на зеленчук јадења за деца од три до седум годиниПодготовка на зеленчук јадења за деца од три до седум години
Рецепти за супи месо супа за деца од една до три годиниРецепти за супи месо супа за деца од една до три години
» » » Рецепти за јадења со месо за деца од една година до три години