ma.gurushealth.ru

Рецепти од proroshennoy пченица за спречување на детски болести пред раѓањето

Сендвич тежината одгледува пченица

Жито микроб се крши во миксер, додадете растително масло, сол, лук, сè темелно брзо движење.

На готовиот сендвич продавница многу додадени билки. можете да додадете мед и служи многу овошје наместо сол и лук.

Никнува пченица ( 'рж, јачмен, сончоглед, пченка) - 50 g на растително масло - 30 g Лук - 7 g сол, магдонос.

Пченица микроб и грашок

Грашок зелје се меша со снегулки и ситно сецкани зелени кромид и лук. Истурете јогурт зачинет со жолчка од јајце и сецкани копар. Измешајте ја смесата и веднаш се служи.

Жито микроб - 4-5 чл. лажици, млад грашок (или пред-потопено и 'ртење грашок) - 200 g, произлегува chives и лук - 2-3 парчиња, кисело (крем.) - 200 g, жолчка од јајце, копар.

Пченица микроб и зелка kohlrabi

Со натопување зеле или снегулки да се додаде за мелење ореви и карфиол, рендан на груб ренде рендан или во ленти. Се меша и да се пополни лимон или кора од портокал. Гарнитури јадење тенки ленти лимон или кора од портокал.

Жито микроб - 4-5 чл. лажици, ореви или било прочистени маслодајни растенија - 50 g, kohlrabi - 100 g, рендан лимон или кора од портокал.

Пченица микроб и зелка и моркови

Натопени снегулки се меша со земјата ореви, сецкани слама зелка и рендан морков. Промешајте и гарнитури со тенки парчиња морков.

Жито микроб - 4-5 чл. лажици, ореви или било прочистени маслодајни растенија - 50 g, зелка - 40 g, морков - 50 g.

Пченица микроб и зелка и јаболка

Уништите зелка на тенки ленти, додадете јаболка, се сече на мали коцки, зелје и јогурт, шлаг со мед и сок од лимон. Промешајте садот и служат веднаш на масата.

Жито микроб - 4-5 чл. лажици, зелка и јаболка - 100 g, кисело (крем, павлака) - 200 g, мед - 1 лажица масло. лажица лимон - 1 компјутер.

Жито микроб од тиквички (сплескува, тиквички)

Срцевина кора (ако тиквички, тиквички сквош или млад, и едноставно може да се мијат четка во жешка вода), се сече на мали коцки. Кромид и лук да се чисти, се мие и ситно се исецка.

Кисело млеко и победи и да се меша со мед и сецкани копар. Додадете варени зеле. Служат, гарниран со sprigs на магдонос.

Жито микроб - 4-5 чл. лажици, 250 g на тиквички (сквош или тиквички) 3-4 матични chives и лук, 200 гр јогурт (павлака), копра, 1 час. лажица мед.

Жито микроб со краставици и јаболка

Краставици и јаболка и се мијат со кожата, се сече на мали коцки (јаболка сече со bolls). Истурете ја јогурт, искусни и високо прочистен мелено лук, и ги ублажуваат со мед. Стави варен зеле и повторно се меша добро. Служат и гарнитури садот што некои овошје од џем и свежо овошје во текот на летото цреши, рибизли и кисело овошје.

Жито микроб - 4-5 чл. лажици, краставици и јаболка - 100 g, лук - 2-3 чешниња лук, јогурт - 200 g, мед - 1 лажица масло. лажица.

Жито микроб со црвено цвекло и јаболка

Цвекло кора и решетки. Јаболката се сече со кожи и семиња во мали коцки и се мешаат со цвекло. Стави варен зеле во шлаг јогурт. Се промешува.

Жито микроб - 4-5 чл. лажици, цвекло и јаболка - 100 g, јогурт - 200 гр

Жито микроб со цвекло лисја и краставици

Мијат цвекло остава сече на тесни ленти и краставици - мали коцки. Стави ситно сецкан лук и копар. Истурете газирана јогурт меша со мед и зеле. Измешајте добро и служи веднаш на масата.

Жито микроб - 4-5 чл. лажици, листовите на шеќер или сточна репка - 100 g, краставици - 100 g, лукче - 2-3 стеблото, јогурт - 200 g, мед - 1 лажица масло. лажица копар.
Сподели на социјални мрежи:

Слични
Рецепти вегетаријанска салатиРецепти вегетаријанска салати
Подготовка на вегетаријанска сендвичи и јадења од јајцаПодготовка на вегетаријанска сендвичи и јадења од јајца
Рецепти предјадења и салати во болести на срцето и крвните садовиРецепти предјадења и салати во болести на срцето и крвните садови
Готвење оброци за деца од една до три годиниГотвење оброци за деца од една до три години
Рецепти вегетаријанска сендвичиРецепти вегетаријанска сендвичи
Готвење за болести на нервниот системГотвење за болести на нервниот систем
Салата со посебна моќСалата со посебна моќ
Рецепти мезе и прв курсеви за деца на возраст од три до седум годиниРецепти мезе и прв курсеви за деца на возраст од три до седум години
Рецепти сендвичи на посебна хранаРецепти сендвичи на посебна храна
Рецепти за болести на нервниот системРецепти за болести на нервниот систем
» » » Рецепти од proroshennoy пченица за спречување на детски болести пред раѓањето