ma.gurushealth.ru

Исхраната на детето во гастричен улкус или дуоденален улкус

Дете со пептичен улкус во акутната фаза вообичаено се хоспитализирани, но може да се остави во дом за амбулантско лекување.

Во овој случај, се хранат бебето паѓа на родителите.

Проценето 1а диета мени е прикажано во Табела 23.

Треба да се напомене дека исхраната 1а се применува помалку и помалку се должи на доаѓањето на ефективни лекови, брзо го намалува воспалението и болката.

Табела 23. Пример еднодневна мени (исхрана број 1а) за дете 7-10 години со гастричен улкус во акутната период

хранење

Име на храна

Дел, g, ml

По спиење за 20 до 30 минути пред јадење

Инфузија на ајдучка трева, камилица, и хлебните

мед

30

10

првиот појадок

Омлет природен пареа

Млеко каша лигави (ориз, овес "Херкулес" житарици, гриз)

млеко

70

200

200

ручек

Kissel од свежи јаболка (Бери или овошен сок, разредена половина со житни лигави, супа) или млеко

200

20-30 минути пред ручек

Зелка или сок од компир

30

ручек

Млеко супа лигави (ориз, овес, гриз)

Суфле пареа месо (месо Гаше млеко)

Овошје или млеко пудинг

200-300

100-150

200

попладне закуска

Млеко (млеко крем, Бери-овошен сок разреден во половина житни мукозните каша, пудинг)

200

вечера

Мукозните млеко каша (леќата, овес "Херкулес", гриз)

варени јајца (Суфле пареа варена риба)

Желе супа колковите

200

1 компјутер. (100)

200

во текот на ноќта

млеко

мед

200

15


На почетокот на болеста за 2-3 дена се исклучени од исхраната на сите храна и јадења кои возбуди и ацидо-секреторен функција на желудникот (види. Погоре). Храната се дава на деца 6-8 пати на ден само во ликвидни и полу-течна форма, солени недоволно, бари на пареа или варени и форма пире.

палета на производи

Палетата на производи кои се користат и садовите може да вклучува и млеко (целина), павлака, путер, желе, слатка сорти пире од бобинки и овошје, желе овошни сокови, безалкохолни-варени јајца или во форма на пареа омлет, млечни пире од житни, мукозните супа гриз, ориз или овесна каша со млеко, павлака или путер, пареа суфле (Гаше) на ниско-масен сорти на млади говедско, телешко, свинско месо, зајакот, пилешко, мисирка, перде или штука, хомогенизиран зеленчук во суфле.

Да се ​​пие, употреба супа колковите, инфузии од тревки, слатки, овошје и Бери сокови, разредена со половина житни мукозните чорби. Сите други производи и јадења, како и сите видови на леб и бели печива, вклучувајќи бисквити, се целосно елиминирани.

Неопходно е дека температурата на храната, која добива детето е во опсег 38-40 ° C. приближна еднодневна Менито, кои, со користење на модификација презентирани во јадења книга подолу.

Меѓутоа, бидејќи таква диета за структурата не ги исполнува физиолошки потреби на децата во основните прехранбени состојки, 3-4-ти ден на детето се пренесува повеќе физиолошки целосна исхрана број 16 (таб. 20), со кој се воведе бела крекери (тие се пресуши печка без Браунинг), течни каша со млеко.

Наместо мукозните супи користат млечни пире од житарици, месо и риба јадења - во форма на пареа котлети, quenelle, ќофтиња и зеленчук - во форма на пире (хомогенизирана), суровини и пире од компири, пудинзи. Јајца препорачува да се користи варен или варени во омлет на пареа, администрира во исхраната, исто така, јадења од шлаг жолчките.

Свеж путер, маслиново масло, сончогледово масло се додава на готовиот сад. Сите храна се уште даваат варени или бари на пареа.

Пациентот мора да се добие на детето во текот на денот во зависност од возраста на следниве производи: 700 мл млеко, 20 мл павлака, урда 80-100 g, 1,5-2 јајца, путер 25-30 g 80-100 g месо, 30- 50 гр риба, 20-30 g шеќер, мед и ист, различни житни култури 40-50 g, 100 g на свежо овошје, 20 g на сушено овошје и бобинки, 250 гр компири, друг зеленчук 150g, 10 г брашно, 10 g на скроб , 75-100 гр бело трошки.

По 7-10 дена, детето може да се пренесе pureed исхрана опција број 1 (Табела 21), а неколку дена подоцна во добра здравствена состојба (без болка, печење зад градната коска, гадење, повраќање) - на диета опција neprotertye број 1, која ќе го направи мени повеќе различни. Од исхраната № 1 neprotertye исклучи производи и јадења, стимулирање на секреција на стомакот, механички или хемиски иритирачки својата мукоза.

Дневниот сет на производи

Приближно секојдневно сет на производи кои се користат во исхраната на децата кои страдаат од пептички улкус (чир лекување во период) вклучуваат: 600 мл млеко и 100 мл павлака, павлака, 15 g, 80 g сирење, 15 грама сирење парчиња 1-1,5. јајца 20-30 g путер и 6-10 грама на растително масло, 100-150 гр месо, риба 40-50 гр, 20-30 гр шеќер и истиот износ на мед, свежо овошје од 100-150 g, 300-400 гр компири, 200-300 g на друг зеленчук, житарици 40-60 гр, 10-25 гр пченично брашно, 5-10 g на скроб од компир, 200-300 грама бел леб.

На прво подготвени вегетаријанска pureed зеленчук и житни култури (освен зелка) Супа напика путер или крем, и млечни супи. Главни јадења се прошири пареа котлети, quenelle, суфле со говедско, телешко, пилешко, мисирка.

Еднаш или два пати неделно може да се даде на детето парче добро варено пилешко, говедско, зајакот млеко или павлака сос. Зајачко месо, се состои од мала количина на сврзното ткиво на тетивите, нема потреба да се избрише ситно. Понекогаш менито вклучуваат црниот дроб паста, варени или jellied јазик. Риба се готви на пареа котлети, ролни, кнедли, или да му даде во варени форма.

Варени јајца и јајца јадења (природен пареа или протеини омлет, Суфле јајце) обично даваат за појадок или вечера. Можете да готви омлет со разни додатоци: рендано варено месо, морков, компир, грашок. Корисно за пептичен улкус и вкусна чинија на шлаг жолчките.

Како што веќе рековме, во менито на децата, кои страдаат од пептички улкус треба да биде широка застапеност на млеко и млечни производи. Пареа или печени јадења од урда, како што се сирење, изварка, сирење, урда, морков, урда и јаболко и урда и житни пудинзи, се препорачува за појадок и вечера, и syrkovoy маса може да понуди дете на ручек или ужина, под услов сите овие јадења се направени од кајмак подготвени во домот.

Сирење направено во млекарници и имплементирани во продавници, има повисока отколку што е дозволено за пациенти со пептичен улкус деца киселост. На почеток, на кајмак е подготвена од полномасно млеко со додавање на млечна киселина, или калциум хлорид (100 ml млеко потребата 5 ml од првиот и вториот 2 mL).

Нивната влегоа во загреана до 60 ° C млеко што, додека мешање, што дополнително загреана на 80-90 ° C, а потоа отстранета од топлина и се остава да отстои 10-15 минути за да се подели на серум од згрутчување, а потоа ладни филтрира преку cheesecloth. Понекогаш мени содржи малку маснотии, а не остар сирење ( "Yaroslavskyy", "Uglichsky") и во физичка форма и во рендан за Леќата јадења.

Жита (освен просо) подготвување млечни полу-слатка пире од житни, пареа пудинзи. За да се забрза нивната подготовка, задница да се впие во текот на ноќта со вода или пред-мелење во мелница за кафе.

Од менито тесто вклучува варени тестенини од брашно, домашна тестенини, пудинзи од нив. За пченица леб печење вчера додадена на бисквити, исушените бисквит, 1-2 пати неделно - nesdobnye мафини, Кукла со урда. Забранети fritters, палачинки, пити, торти и колачи.

Компири и друг зеленчук (морков, цвекло, тиквички, тиква, карфиол) во форма на пире користи како гарнир за месо и риба јадења, како и пудинзи, салати - како посебен сад за појадок и вечера. Во сурова форма, можете да го користите ситно сецкани зелена салата, домати, излупени краставици.

Забранети кисела, солени, кисели зеленчук, пржени зеленчук јадења, зелка, ротквица, корен, репа, спанаќ, киселица, печурки, кромид, лук.

Слатка сорти зрели (без брутална храна), овошје и бобинки (јагоди, јагоди, банани, мандарини, портокали, дињи, лубеници, излупени јаболка) може да се даде во сурова форма пире. На бобинки со груба кожа (огрозд, грозје) треба да бидат отфрлени. Третиот сад е погоден како овошни пиреа, се комерцијално достапни за деца и исхраната, а за десерт, може да се применува гел, пена, желе, компот од не-кисела овошје и бобинки, како и мед, џем, мармалад, бел слез, бонбони.

Од пијалаци се препорачува да се пие слаб чај, чај со млеко, супа колковите, слаби какао со млеко, кафе-замена за млеко, минерална вода без гас - по наредба на лекарот. Не можете да користите газирана вода, овошје и сладоледи и ладни пијалоци.

Тоа е многу важно да се следат исхрана. Нахрани детето треба да биде во еден и во исто време, 6 пати на ден во временски интервал помеѓу оброците не е повеќе од три часа. Строго придржување кон овој режим на моменти не се помалку важни од составот на исхрана, како и навремено пристигнување на храна во желудникот за заштита на слузницата од дејството на гастричниот сок.

По излечи чир, можете постепено може да се префрлат на нормална здрава исхрана во согласност со возраста.
Сподели на социјални мрежи:

Слични
Правилната исхрана на децата со гастритис. Хроничен гастритис со намалена секрецијаПравилната исхрана на децата со гастритис. Хроничен гастритис со намалена секреција
Правилната исхрана на децата со гастритисПравилната исхрана на децата со гастритис
Правилната исхрана на децата за црниот дроб, жолчното кесе и жолчните каналиПравилната исхрана на децата за црниот дроб, жолчното кесе и жолчните канали
Мени дијареа кај возрасниМени дијареа кај возрасни
Исхрана рецепти со ерозивен Bulba дуоденумотИсхрана рецепти со ерозивен Bulba дуоденумот
Исхрана терапија на чир на желудникот: медицински маса №1, 2, 5 и препораки за исхранатаИсхрана терапија на чир на желудникот: медицински маса №1, 2, 5 и препораки за исхраната
Што да се готви супа исхрана за гастрични: супа, пилешко месо, грашок или зеленчук?Што да се готви супа исхрана за гастрични: супа, пилешко месо, грашок или зеленчук?
Рецепти мезе и прв курсеви за деца на возраст од три до седум годиниРецепти мезе и прв курсеви за деца на возраст од три до седум години
Рецепти јадења од житарици и тестенини за деца од една до три годиниРецепти јадења од житарици и тестенини за деца од една до три години
Режим и мени угостителски бременаРежим и мени угостителски бремена
» » » Исхраната на детето во гастричен улкус или дуоденален улкус