ma.gurushealth.ru

Рецепти вегетаријанска шири и сирење маса

Видео: Вегетаријанска тестенини со брокула и печурки

Тестенини со свежи краставици

Бара: 60 ​​г путер, 70 г рендан кашкавал, свежа краставица 3, 2 лажички .. ситно сецкан копар, 1,5 уметност. l. мајонез, црн пипер и сол.

подготовка

Краставици, решетки и се меша со путер, рендано сирење, сецкани билки, мајонез. Измешајте добро, се посолува по вкус и црн пипер. Паста може да се користи за сендвичи.

Тестенини со свежи домати

Бара: 100 g на сирење, 100 гр сирење, 2 лажици. l. сецкани копар, лук каранфилче 2, 3 домат, сол по вкус.

подготовка

Избришете ја кајмак сирење, додадете сецкан билки и мелени или ситно сецкан лук. Доматите се попарени со врела вода, кора и каша, да додадете останатите состојки. Масата на сол и се меша добро.

Тестенини со слатка пиперка

Бара: 100 г рендано сирење, 70 г путер, 5 парчиња на пиперка, 2 лажички .. ситно сецкан копар, 1 час. l. ситно сецкан магдонос.

подготовка

Сецкани пиперки и се меша со рендано сирење, путер и ситно сецкан копар и магдонос, додадете сол по желба. Се меша добро.

Тестенини со тиквички

Бара: 100 g тврдо сирење, урда, 60 g, 4-5 уметност. l. рендан на парична казна ренде свеж кромид, 2-3 чешниња лук, 2 лажици. l. ситно сецкан копар и магдонос и бибер по вкус.

подготовка

Сирење решетки, се меша со рендано сирење, тиквички, мелени или ситно сецкан лук и билки, бибер, се меша добро.

Тестенини со моркови, сирење и урда

Бара: 100 g рендано сирење 100 гр урда, 1 морков, 2 лажици. l. суво грозје, 1 лажица масло. l. кисела павлака или мајонез.

подготовка

Морков решетки и се меша со рендано сирење, суво грозје, рендано сирење и павлака или мајонез, се меша добро.

Тестенини со моркови и сирење

Бара: 80 g путер, 100 гр рендано сирење, 2 морков, копар, црн пипер.

подготовка

Морков решетки и се меша со рендано сирење, путер и ситно сецкан копар и бибер, се меша добро.

Тестенини со моркови и билки

Бара: 100 g путер, 80 г рендано сирење, моркови 1, 4 лажици. l. рендан ротквица, 2 лажици. l. сецкани копар, магдонос и целер, црн пипер, сол.

подготовка

Морков решетки и се меша со рендан ротквица, рендано сирење, путер и ситно сецкан копар, магдонос и целер.

Тестенини со копар, фета сирење и лук

Бара: 100 g путер, 100 гр сирење, 1-2 лукчиња, 2 лажици. l. ситно сецкан копар.

подготовка

Бришење сирење и се меша со путер, мелени лук и сецкани копар, се меша добро.

Тестенини со сирење и копар

Бара: 100 г путер, 100 гр рендано сирење, 2 лажици. l. ситно сецкан копар и бибер по вкус.

подготовка


Бришење на путер, додадете рендано сирење и сецкан копар и бибер по вкус. Се меша добро.

Тестенини со печурки, билки и сирење

Бара: 100 g рендано сирење 100 гр урда, 2-4 суво бело габа, 4 лажици. l. печурка супа, 2 лажици. l. ситно сецкан копар и бибер по вкус.

подготовка

Вари печурки и ситно се исецка, се меша урда, рендано сирење и печурки, печурки супа разреден до саканиот конзистентност, додадете сецкан копар и бибер по вкус.

Тестенини со печурки, билки и сирење

Бара: 100 g на сирење, сува бела печурка 4, 2 лажици. l. магдонос, црн пипер.

подготовка

Бели печурки да се готви, исецка ситно и се меша со рендано сирење и сецкан магдонос и бибер по вкус, се разредува печурка супа до саканиот конзистентност, се меша добро.

Тестенини со печурки и моркови

Бара: 100 г путер, 70 г рендан кашкавал, суво бело габа 3, 1 голем морков, 2 лажици. l. сецкани копар и магдонос, црн пипер, сол.

подготовка

Вари печурки и исецка ситно, се меша со путер, рендано сирење и рендан морков на груб ренде, додадете печурки супа, сол и бибер по вкус, посипете со сецкан копар и магдонос.

Тестенини со печурки, сирење и копар

Бара: 80 g путер, 100 рендано сирење, сува габа 3 (бела), 2 лажици. l. ситно сецкан копар.

подготовка

Печурки готви и ситно сецкани, се меша со путер и рендано сирење и ситно сецкан копар, како резултат на маса и камшик.

Тестенини со печурки, сирење и ореви

Бара: 100 g рендано сирење, 70 g на урда, 3 суво бело габа, 2 лажици. l. сецкани кернели ореви, 2 лажици. l. сецкани копар, печурки супа.

подготовка

Бели печурки варени и ситно сецкани, се меша со нанесуваат низ сито кашкавал, рендано сирење, ореви кернели и зеленчук, печурки супа разреден до саканиот конзистентност, камшик.

Тестенини со јаболка, сирење и бадеми

Бара: 100 г путер, 100 гр рендан кашкавал, 2-3 јаболка, 1 лажица масло. l. сецкани бадеми, 2 ч. Л. сок од лимон, 1 лажица масло. l. ситно сецкан копар.

подготовка

Јаболко кора и решетки, се меша со рендано сирење, путер, сок од лимон и ситно сецкан копар, да додадете сецкани бадеми. Масу победи добро.

Тестенини со ореви, сирење и лук

Бара: 80 g путер, 100 гр рендано сирење, 2 лажици. l. сецкани ореви, 2-3 чешниња лук, 3 лажици. l. мајонез, 2 лажици. l. ситно сецкан копар и бибер по вкус.

подготовка

Лук мелени или ситно сецкани, се меша со путер, рендано сирење, сецкани ореви, копар, мајонез и се меша добро, да додадете бибер по вкус. На резултат на маса камшик.

Тестенини со коприви и сирење

Бара: 100 г рендано сирење, 70 г путер, 5, чл. l. ситно сецкани листови на млади коприва, 1 лажица масло. l. ситно сецкан копар.

подготовка


Се меша, рендано сирење со урда, сецкани копар и коприва. Сите темелно и победи.

Тестенини со ореви, сирење и cilantro

Бара: 150 g на сирење, 100 g рендано сирење, 3 лажици. l. сецкани ореви кернели, 3 лажици. l. сецкани зелени коријандер (или сува до врвот на сечилото).

подготовка

Урда низ сито и се меша со рендано сирење, сецкани кернели на ореви, коријандер, се меша добро.

Тестенини со моркови, сирење и сирење

Бара: 70 грама сирење, 70 грама сирење, 100 ml крем, 3 морков, 2 лажици. l. мед, 1 час. л. сок од лимон, 1 лажица масло. ситно сецкан копар и магдонос, 150 грама урда.

подготовка

Решетки моркови на ренде и се меша со рендан кашкавал, рендано сирење и рендано сирење, додадете павлака, мед, сок од лимон и ситно сецкан копар и магдонос. Сите темелно.

Сирење тестенини со магдонос, сирење и коприви

Бара: 150 g на сирење, 150 гр тврдо сирење, 2 лажици. l. сецкани копар, 2 лажици. l. сецкан магдонос, 4 лажици. l. сецкани билки коприва, 3 суп.л-патки. l. путер.

подготовка

Сирење решетки и се меша со путер, рендано сирење и сецкан билки коприва, анасон и магдонос. Се меша и камшик.

Тестенини со тиква и жолчки од јајце

Се бара: 70 гр путер, 3 јајца, 5 лажици. l. рендан на груб ренде суровини тиква, 2 лажици. l. мешавина на ситно сецкан копар и магдонос, сол, пипер.

подготовка

Кук тврдо варени јајца, поделба на јајце и ги мелат со путер, додадете рендан суровини тиква, сецкан копар и магдонос, сол и бибер по вкус, се меша добро и гарнитури со сецкан жолчките и магдонос.

Тестенини со моркови и сирење

Бара: 70 грама сирење, 100 г рендано сирење, 2 моркови, 2 лажици. l. сецкани копар.

подготовка

Свежи морков решетки и се меша со крем сирење, рендано сирење и сецкан копар. Се меша добро.
Сподели на социјални мрежи:

Слични
Готвење вегетаријанска супаГотвење вегетаријанска супа
Рецепти вегетаријанска салатиРецепти вегетаријанска салати
Подготовка на вегетаријанска сендвичи и јадења од јајцаПодготовка на вегетаријанска сендвичи и јадења од јајца
Рецепти предјадења и салати во болести на срцето и крвните садовиРецепти предјадења и салати во болести на срцето и крвните садови
Рецепти вегетаријанска сендвичиРецепти вегетаријанска сендвичи
Рецепти топли јадења во борбата против дебелинатаРецепти топли јадења во борбата против дебелината
Салата со посебна моќСалата со посебна моќ
Рецепти сендвичи на посебна хранаРецепти сендвичи на посебна храна
Рецепти за болести на нервниот системРецепти за болести на нервниот систем
Готвење за болести на дигестивниот системГотвење за болести на дигестивниот систем
» » » Рецепти вегетаријанска шири и сирење маса