ma.gurushealth.ru

Рецепти вегетаријанска сендвичи

Видео: сендвичи вегетаријанска вегетаријанска рецепти

Сендвич со крем сирење, морков и кромид

Бара 6 парчиња леб, 50 g на крем сирење, 1 моркови, 1 лажица масло. l. сецкан кромид, 1 лажица масло. l. ситно сецкан копар и / или магдонос, 2 лажици. l. путер.

подготовка


Се меша со крем сирење со путер и рендан варен морков, додадете сецкан лук и сецкани копар и / или магдонос. Сите темелно. Како резултат на паста се шири со парчиња леб.

Сендвич со крем сирење, моркови и портокал

Бара 6 парчиња леб, 50 g на крем сирење, 2 лажици. l. путер, 1 портокал, 1 морков.

подготовка

Кук моркови и се фаќа за груб ренде, се меша со путер и крем сирење, се меша добро. Како резултат на маса се шири на леб. На врвот на секоја сендвич да се стави парче портокал.

Сендвич со сирење и цвекло

Бара 6 парчиња леб, 50 гр урда, 2 лажици. l. путер, 3 суп.л-патки. l. рендан на груб ренде варено цвекло, малку ванила.

подготовка

Урда меша со путер и цвекло, додадете ванила. Како резултат на маса се шири на леб парчиња.

Сендвич со кромид и домати

Бара: 6 парчиња леб, 2 домати, 2 лажици. l. сецкан кромид, 1-2 лажици. l. кисела павлака или мајонез, 2 лажици. l. сецкани копар.

подготовка

Доматите се попарени со врела вода, излупете и ситно се исецка или каша, се меша со сецкан кромид и ситно сецкан зеленчук, павлака или мајонез, додадете сол по вкус. Како резултат на маса се шири на леб, гарнитури со мали sprigs на копар.

Сендвичи со краставица

Бара: 6 парчиња леб, 1 краставица, 1 лажица масло. l. ситно сецкан копар, 2 лажици. l. путер.
подготовка

Леб се шири со путер и посипете со ситно сецкан копар, стави ретко исечени краставица. Додадете сол по вкус.

Сендвич со путер и chives

Бара 6 парчиња леб, 30 г путер, 6 лажички .. ситно сецкани зелени кромид.

подготовка

Путер за мачкање на леб, посипете со сецкани зелени кромид. Сол, како сакате.

Сирење сендвич (сирење), мајонез и јајца

Бара 6 парчиња леб, 100g на сирење (или сирење), 1 јајце, 1-2 лажици. l. мајонез, 2 лажици. l. сецкани копар.

подготовка

Сирење решетки, се меша со жолчка од јајце и мајонез, се меша добро. Како резултат на маса се шири на леб. Украсете со грубо исецкани јајце протеини и копар.

Сендвич со сирење, моркови и ким

Бара 6 парчиња леб, 60 гр сирење, 1 морков, 30 г путер, малку ким, сол по вкус, 1 лажица масло. l. ситно сецкан копар или магдонос.

подготовка

Вари моркови и решетки, да додадете тресна сирење и путер, се меша добро. Како резултат на маса е ставен на леб парчиња, посипете со ситно сецкан копар и магдонос, додадете ким.

Сендвич со сирење и репка лисја

Бара 6 парчиња леб, 30 г путер, 60 г сирење, 3 суп.л-патки. l. сецкани листови репка, 1 час. l. ситно сецкан копар, 1 час. l. ситно сецкани босилек.

подготовка

Сирење Бришење или решетки и се меша со путер, додадете ситно рендан зеленчук репка и копар и босилек. Сите темелно. Како резултат на маса се шири на леб.

Сендвич со ротквица

Бара: 6 парчиња леб, 1 лажица масло. l. растително масло, 1 мала кромид, 1 мала репка, 1 лажица масло. l. ситно сецкан копар.

подготовка

СРЈ кромид во растително масло до светло кафена боја, се меша со рендан ротквица, сол по вкус. Како резултат на маса е ставен на леб парчиња, посипете со сецкан копар.

Сендвич со сирење и домати

Бара 6 парчиња леб, 60 гр урда, 2 домати, сол, малку ким, копар.

подготовка


Доматите се попарени со врела вода, отстранување на кора, каша со сол, додадете рендано сирење, се меша темелно. Како резултат на маса се шири на леб. сендвичи посипете со ким семиња и ситно сецкан копар.

Сендвич со топено сирење и јајца

Бара 6 парчиња леб, 1 јајце, 100 гр крем сирење, 2 лажици. l. путер, 1 час. л. сецкани зелени кромид, 1 час. л. сецкани копар.

подготовка

Кук тврдо варени јајца жолчка се фаќа со путер и крем сирење, додадете сецкани зелени кромид и копар, се меша темелно. Како резултат на маса се шири на леб. Гарнитури со sprigs на копар.

Сендвич со топено сирење и цвекло лисја

Бара: 6 парчиња леб, 50 г путер, 100 гр обработени сирење, 4-5 лисја на млади цвекло, 1 лажица масло. l. сецкан магдонос, сол.

подготовка

Се меша со крем сирење и путер, додадете сецкани листови репка и сецкан магдонос. Сите внимателно мелење. Како резултат на маса се шири на леб, гарнитури со свеж магдонос.

Сендвич со сирење и јаболка

Бара: 6 парчиња леб, 2 лажици. l. путер, 60 г сирење 1 јаболко, 1 час. л. ситно сецкан копар.

подготовка

Измешајте сирење и путер, додадете сецкани јаболка и сецкани копар. Сите внимателно мелење. Како резултат на маса се шири на леб, гарнитури со свеж копар.

Сендвич со сирење, кромид и моркови

Бара 6 парчиња леб, 60 g на сирење 1/2 кромид, 1 морков, 2 лажици. l. путер, 1 лажица масло. l. сецкан зеленчук (копар или магдонос).

подготовка
Вари моркови и решетки, се меша со рендан на груб ренде за сирење, путер и сецкан кромид. Измешајте добро да се помаже многу леб, да ги декорираат сендвичи со ситно сецкан зеленчук.

Сендвич со сирење и суво грозје

Бара 6 парчиња леб, 100 гр сирење, 2 лажици. l. суво грозје, нотка на ванила шеќер по вкус, 2 лажици. l. путер.подготовка

Урда низ сито или каша темелно, додадете путер и шеќер. Суво грозје стави во топла вода и да им даде на тркалање вари 2-3 минути, на мозоци. Стави суво грозје во урда, да додадете ванила и се меша добро. Како резултат на маса се шири на леб.

Сендвич со сирење, кромид и јаболка

Бара 6 парчиња леб, 60 g на сирење 1 јаболко, 3 лажички .. ситно сецкан кромид, 2 лажици. l. путер, малку морско оревче (рендан).

подготовка


Јаболко кора и решетки, се меша со рендано сирење, путер, кромид и се меша темелно, по желба додадете малку рендано морско оревче. Се шири како резултат на маса леб.
Сподели на социјални мрежи:

Слични
Рецепти на разни јадења во вегетаријанска кујнаРецепти на разни јадења во вегетаријанска кујна
Готвење вегетаријанска супаГотвење вегетаријанска супа
Рецепти вегетаријанска салатиРецепти вегетаријанска салати
Подготовка на вегетаријанска сендвичи и јадења од јајцаПодготовка на вегетаријанска сендвичи и јадења од јајца
Рецепти предјадења и салати во болести на срцето и крвните садовиРецепти предјадења и салати во болести на срцето и крвните садови
Салата со посебна моќСалата со посебна моќ
Рецепти мезе и прв курсеви за деца на возраст од три до седум годиниРецепти мезе и прв курсеви за деца на возраст од три до седум години
Рецепти сендвичи на посебна хранаРецепти сендвичи на посебна храна
Рецепти за болести на нервниот системРецепти за болести на нервниот систем
Готвење за болести на дигестивниот системГотвење за болести на дигестивниот систем
» » » Рецепти вегетаријанска сендвичи