ma.gurushealth.ru

Рецепти на разни јадења во вегетаријанска кујна

Видео: индиски рецепти

изварка

Бара: 600 гр сирење, 150 г путер, 2-3 јајца, 200 мл павлака, 200 гр брашно, сол по вкус.

подготовка

избрише урда низ сито, додадете 3 лажици. l. крем, 40 g омекнат путер, сол, брашно и се меша. Ставете го тестото на floured одбор, мачкам темелно и дојдов во дебелина на влакно од 4 см. Исечи "искористување" на парчиња од 1-1,5 см дебелина, потопени во врела посолена вода и се вари додека не се појават (околу 10 мин) . Подготвени cheesecakes отстраните со дупчиња лажица, даде вода да се исцеди и организира на плочи. Кога на маса се прелива павлака, посипете со шеќер.

Кајмак со морков

Бара: 400 грама урда, 600 г моркови, 3/4 чаша брашно, 2 јајца, 3 лажици. l. путер, 3 суп.л-патки. l. шеќер, сол по вкус.

подготовка

Морков сецкани, додадете 1 ч. L. масло, вода и пот, а потоа се нанесуваат низ сито. Се меша со рендан кашкавал низ сито со рендан морков, додадете сурови јајца, брашно, шеќер, сол и се меша добро. Од како резултат на маса да се направи дебели темперамент 5-6 cm во дијаметар, се сече на парчиња од 1,5 см дебелина, се тркалаат во брашно и пржете на двете страни во путер. Подготвени кајмак се ставаат на маса со кисела павлака.

сирење топки

Бара: 250 g на сирење, 2 јајца 4 лажици. l. бисквити (леб), 200 мл павлака, 2-3 лажици. l. путер, сол по вкус.

подготовка

Разделиме белците и камшик, додадете ги рендано сирење и се резултат на маса на мали топчиња, се стави на ладно. Мелени крекери. Од јајце се меша со лажица вода. Замрзнати топки се тркалаат во трошки од леб, а потоа во жолчки од јајце и повторно во breadcrumbs, тогаш СРЈ во путер за 3-5 минути. Кога на маса се прелива павлака, посипете со ситно сецкан копар.

Урда палачинки со урда и компири

Бара: 400 g на сирење, 500 гр компири, 2 јајца, 1 чаша брашно 100 mL крем, 4 лажици. l. путер, 2-3 лажици. l. шеќер, сол по вкус.

подготовка

Кук и Компирот се пасира, се излади, додадете рендано сирење, јајца, 2/3 чаша брашно, сол, шеќер, се меша добро. Сподели на floured одбор и направи мали тортиљи, се тркалаат во брашно и пржете на двете страни во путер. Кога маса истурете ја киселата павлака.

Моркови и тиква со млеко

Потребно: 7 парчиња моркови, 300 г тиква, 3 чаши млеко, 2 лажици. l. сецкани копар и магдонос, 1 лажица масло. l. сецкан целер, сол по вкус, 1 кромид.

подготовка

Тиква кора и семиња и сече во мали парчиња, додадете сецкани моркови и кромид. Сол, истурете млеко, донесе на подготвеност на тивок оган. При сервирање, посипете со ситно сецкан копар, магдонос и целер.

Морков пире со крем

Бара: 8 парчиња моркови, 4 лажици. l. суво грозје, 3 лажици. l. растително масло, 4 лажици. l. павлака, 1 лажица масло. l. сок од лимон.

подготовка

Суво грозје исплакнете и се меша со рендан морков на груб ренде, додадете сок од лимон и се готви за 7 до 10 минути. Камшик крем со растително масло и се прелива од оваа мешавина на моркови. Служат посеан со сецкан копар.

Печени компири, тестенини и сирење

Бара: 400 грама компири, 200 грама тестенини, 3 суп.л-патки. l. растително масло, 1-2 кромид, 150 гр тврдо сирење, 2 јајца, сол, копар и магдонос.

подготовка

Компири сече на мали парчиња и топлина на растително масло, тресење на тавата, сезоната со сол. Вари тестенини во солена вода, опирам во сито, да додадете сурова јајце и 2 лажици. l. растително масло и се меша. Ситно сецкан кромид и пржете во растително масло. Во подмачкан форма да се стави на компири, кромид потоа слој и на горниот слој на варени тестенини, посипете со рендано на парична казна ренде за сирење и се пече 20-25 минути во рерна. Кога маса попрскана со ситно сецкан зеленчук тепсија копар и магдонос.

Моркови и тиква со крем и ореви

Бара 6 парчиња моркови, 400 г тиква, 3 лажици. l. сецкани ореви кернели (или било која друга ореви како саканиот), 2 чаши млеко, 5, чл. l. павлака, 3 лажици. l. ситно сецкан копар.

подготовка

Моркови и тиква решетки, да додадете сецкани ореви кернели, додадете млеко и донесе мешавина се вари. Посипете со сецкан копар и се прелива крем.

Печени компири со сирење

Бара: 1 кг компири, 150 гр рендано сирење, 4 лажици. l. растително масло, сол.

подготовка

Компирите се лупат и се вари додека половина, отстрани од водата, сува, се стави во подмачкан форма. Рендано сирење за да се раствори компир супа и растително масло на конзистентноста на течни павлака, се прелива од оваа мешавина на компир и се пече во рерна. Печете ги додека светло кафена боја. При сервирање, посипете со ситно сецкан копар.

Зелка ролни со сирење и компири

Бара: 600 g компир, 1-2 кромид, 3 лажици. l. растително масло, 4 лажици. l. млеко, мала глава зелка, 100 мл павлака, 1 лажица масло. l. брашно, 150 гр рендано сирење, црн пипер, сол.

подготовка

Вари компири и нанесуваат низ сито. Bow spasserovat растително масло. Микс топла пире од компири и кромид, додадете сол, истурете топла млеко, победи добро. Caputo расклопување на лисја, ги вари во врела посолена вода за 3-5 минути да се отстрани задебелена дел од листот. Стави во листови зелка, компир кутии, полнети зелка да им даде облик на цилиндар, се прелива павлака и посипете со рендано сирење. Се пече во рерна полнети 12-15 мин. Кога маса истурете го сосот во кој тие се пече. Крем сос направени од мешавина на брашно, кисело, сол и бибер заварени 2-3 минути со постојано мешање.

Цвекло и тиквички со мајонез

Бара 2 репка, 300 гр тиквички, мали светилки 2, 3 лажици. l. мајонез, 200 ml вода, 2 лажици. l. ситно сецкан копар и магдонос, сол по вкус.

подготовка

Кромидот ситно сечкани, тиквички и цвекло решетки. Сите се меша, додадете вода и да ја доведе до вриење. Послужете со мајонез, посипете со ситно сецкан копар и магдонос.

Печени зелка хамбургери

Се бара: 1 кг на зелка, 2 јајца, 4 лажици. l. гриз, 1 лажица масло. l. брашно, 200 гр павлака, сол по вкус, 150 гр млеко, 2 лажици. l. сецкани копар.

подготовка

Избришете зелка на груб ренде, се стави во тенџере, додадете млеко и гриз, се промешува, покријте и да ја доведе до вриење. А потоа се готви за 15-20 минути. Се излади малку, да додадете јајца, сол, се промешува и се даде форма и пане котлети во breadcrumbs или брашно, се стави во калап или во тава и се пече во рерна. Кога на маса се прелива павлака, посипете со ситно сецкан копар.

Зеленчук тепсија со сирење

Бара 4 јајца 100 g рендано сирење, 6 лажици. l. конзервирана грашок, 500 гр тиква, светилки 2, 3 суп.л-патки. l. растително масло, 150 мл млеко, сол, бибер, копар и магдонос.

подготовка

Сквош решетки, се меша со ситно сецкан кромид, грашок, и суровини јајца. Како резултат на маса победи добро, постепено се фрлаат на млеко. Подмачкува форма на растително масло, се става на резултантната мешавина во неа, посеан со рендано сирење и се пече во рерна (околу 25 мин). Кога маса попрскана со сецкан копар и магдонос.
Сподели на социјални мрежи:

Слични
Подготовка на разни јадења во вегетаријанска кујнаПодготовка на разни јадења во вегетаријанска кујна
Готвење вегетаријанска супаГотвење вегетаријанска супа
Рецепти вегетаријанска салатиРецепти вегетаријанска салати
Подготовка на вегетаријанска сендвичи и јадења од јајцаПодготовка на вегетаријанска сендвичи и јадења од јајца
Рецепти вегетаријанска сендвичиРецепти вегетаријанска сендвичи
Рецепти јадења од урда и пијалаци за деца од три до седум годиниРецепти јадења од урда и пијалаци за деца од три до седум години
Рецепти тесто производи и слатки јадења за деца од три до седум годиниРецепти тесто производи и слатки јадења за деца од три до седум години
Рецепти јадења од урда за деца од една до три годиниРецепти јадења од урда за деца од една до три години
Рецепти сендвичи на посебна хранаРецепти сендвичи на посебна храна
Рецепти за болести на нервниот системРецепти за болести на нервниот систем
» » » Рецепти на разни јадења во вегетаријанска кујна