ma.gurushealth.ru

Пијат рецепти вегетаријанска кујна

Видео: исцелување Рецепти napitkov.Pischa античките богови

лимон пијалок

Треба: 1/2 чаша сок од лимон, 1 чаша шеќер, 1 литар вода.

подготовка

Растворете шеќер во вода и додадете сок од лимон, измешајте добро, се лади и се сервира.

Пијте млеко и јагоди

Се бара: 1 литар млеко, 400 г јагоди, 3/4 чаша шеќер.

подготовка

пасира, јагоди со шеќер и оставете го еден час, а потоа се прелива ладна млеко и добро промешајте.

Пијте мед и рибизла

Потребно: 3 суп.л-патки. l. мед, 5 лажици. l. сок од црвени рибизли, 5 чаши млеко.

подготовка

Победи на мед со сок од црвени рибизли, се прелива млеко, се промешува, веднаш да се применува на масата.

коприва млеко

Треба: 1/2 чаша сок од листовите на млади коприви, 1 чаша млеко.


подготовка

Измешајте сок од коприва со млеко и пијат половина чаша дневно.

морков млеко

Треба: 1 чаша млеко, 1/2 чаша сок од морков, 1 лажиче .. мед ..

подготовка

Млеко, сок од морков и мед се меша и се сервира.

Сурутка со нане

Потребна 3 чаша сурутка млеко, 1,5 чаши вода, 2,5 чл. l. мед, 1,2 час. л. нане.

подготовка

Нане се посипува врела вода, кисна 30-35 минути, на мозоци, се меша со мед и сурутка. Служат ладни.

Пијалаци капина, мед и млеко

Треба: 1/2 чаша сок од капини, 1,5 чаши млеко, 3 суп.л-патки. l. мед, масло за јадење коцки мраз.

подготовка

Измешајте BlackBerry сок со мед (целосно распуштање на мед) додадете ладна млеко и коцки мраз, се прелива во чаши и служат.

Пие од вода-диња

Треба: 1 чаша сок од лубеница, 1 чаша сок од домати 1 чаша сок од јаболко, кора од половина лимон, сок од половина лимон.

подготовка

Микс на лубеница, јаболка, домати и сок од лимон со кора од половина лимон, додадете коцки мраз на храната, се прелива во чаши и служат.

Apple-морков пијалок

Бара: 6 јаболка, 3 моркови, 3 лажици. l. шеќер, 1,5 литри вода.

подготовка

Јаболката се сече на мали парчиња и да го испуштите во врела вода, донесе до вриење и се отстрани од топлина, се остава да отстои 15 минути, извадете ја јаболка од супа. Моркови решетки и стискаш на сок. Се меша јаболко супа со морков сок, додадете шеќер, се промешува, кул, служат.
Сподели на социјални мрежи:

Слични
Готвење со крв болестиГотвење со крв болести
Подготовка на разни јадења во вегетаријанска кујнаПодготовка на разни јадења во вегетаријанска кујна
Рецепти на разни јадења во вегетаријанска кујнаРецепти на разни јадења во вегетаријанска кујна
Рецепти за болести на органите на видотРецепти за болести на органите на видот
Рецепти пијалаци за деца од една година до три годиниРецепти пијалаци за деца од една година до три години
Рецепти зеленчук јадења и пијалоци во болести на органите на видотРецепти зеленчук јадења и пијалоци во болести на органите на видот
Рецепти пијалаци во посебна хранаРецепти пијалаци во посебна храна
Рецепти јадења од житарици и тестенини за деца од една до три годиниРецепти јадења од житарици и тестенини за деца од една до три години
Рецепти јадења од урда и пијалаци за деца од три до седум годиниРецепти јадења од урда и пијалаци за деца од три до седум години
Готвење за болести на дигестивниот системГотвење за болести на дигестивниот систем
» » » Пијат рецепти вегетаријанска кујна