ma.gurushealth.ru

Рецепти за чистење на телото

Видео: Рецепт пијалаци. Корисни пијалаци. Пијалаци за појадок. Здравата исхрана

ладна кујна

Зеленчук салата со бор ореви

Треба: 2/3 чаша не-пржени бор ореви, 1/2 чаша мелени пченица, 2/3 чаша исечени зелени кромид 1/2 чаша сецкани пашканат, 2 лажици. l. сецкани нане лисја, 1/3 чаша суво грозје или суви црна рибизла, 1/3 чаша свежо исцеден сок од лимон, 1/4 чаша бадемово или маслиново масло, 1/4 час. л. пиперка, зелена салата.

подготовка

Саканиот износ од кршен пченица се посипува врела дестилирана вода, инсистираат 30 мин до целосна апсорпција на вода. Додадете ореви и други состојки, освен зелена салата. Темелно се меша. Покријте и се излади за најмалку 2 часа. Врти 6 делови.

Салата "лажни кокошка"

Потребно: 2-3 чаши врвот (ова е особено обработените растителни протеини), 1/2 чаша свежо печурки, исечени 1/2 чаша сецкани целер, 2 лажици. l. ситно сецкани зелени кромид, рендан морков 1/2, 1/2 чаша подели бадеми.

подготовка

Сите темелно се меша, да додадете мајонез. Распаднат зелена салата остава на послужавник и гарнитури со останатите бадеми. Излегува 6 порции.

pilaf со билки

Бара: 340 g зеленчук во прав се меша во дестилирана вода, 1 чаша рендан пченица, 1/2 лажиче .. мелени босилек, 1/4 час. л. рендана кора од лимон, 1/2 чаша на целата природни суровини бадеми, 1 лажица масло. l. бадемово или маслиново масло, 1/2 чаша сецкани зелени кромид, 1/3 чаша без сено суво грозје или црна рибизла, 2 лажици. l. сецкани пашканат, 1 лажица масло. l. сок од лимон.

подготовка

Измешајте 340 гр зеленчук во прав и вода за смачкана пченица, босилек и лимон кора и да ја доведе до вриење. Покријте ја тавата со капак. Готви за 15 минути на тивок оган. Кога испукани пченица се готви, додадете бадеми, кромид, суво грозје или црна рибизла, пашканат, сок од лимон, се меша добро. Излегува 3 делови.

салата

Се бара: 2 чаши ладни варен ориз, 1/2 чаша сецкани целер 1/4 чаша сецкани зелени кромид со пенкало, 1/4 чаша земјата ориз, 1 чаша свежа или конзервирана грав, 1/2 поделбата на суровини бадеми, 1 лажица масло. l. суровини и семе од сусам, 1 лажица масло. l. соја сос со ниска содржина на натриум, 2 лажици. l. јаболков оцет, 3 суп.л-патки. l. бадемово или маслиново масло, пиперки парчиња.

подготовка

Во голем сад, се комбинираат ориз, целер, кромид, ротквица, грав, пченица и мелени бадеми 1/4 чаша. Во посебен сад се победи и сусам, соја сос, оцет и масло. Затворете го капакот и победи добро заедно. Истурете во ориз измешан со други состојки, и се тресат додека сè е измешана. Излади на маса да се украсуваат со останатите бадеми. Излегува 6 порции.

Салата со испукани пченица

Бара: 1 чаша рендан пченица, 2 чаши вода што врие, 1/2 лажиче .. морска сол, 1 чаша мелено parsnip, 1/2 чаша мелено кромид, 1 или 2 зрели домати (фино сецкан), 2 или 3 часа. l. сушено нане или босилек, 1/4 чаша маслиново масло, сок од 1 или 2 лимони.

подготовка

Истурете пченица вриење солени вода во сад за салата. За 10-15 минути за да го впие водата, а потоа се меша за да се забрза ладење. Измешајте ги сите состојки со испукани пченица, додавајќи лук во прав и бибер по вкус. Кисна за 30 минути да се меша вкусови. Служат на зелена салата лисја, исто така, може да се шири на леб за сендвичи. Земете 5-6 порции.

Топол оброк за ручек и вечера

ориз каша

Бара: 1/2 чаша кафеав ориз, 4 чаши вода, 1 лажиче .. сол, 2 лажици. l. маслиново масло, 1 чешне лук (тресна), 1/2 чаша сецкани лук 1/2 чаша сецкани зелени пиперки, 1/2 чаша семки од сончоглед, 1/2 чаша суво грозје, сол.

подготовка

Исплакнете ориз, пополнете во 3 чаши врела солена вода. Донесе до вриење, се вари 1 мин, а потоа се намали топлина и врие покриени за за 1 час. Во тава во мала количина на масло spasserovat 1-2 мин кромид, лук, додадете зелени пиперки, семки од сончоглед, нотка на сол и се меша.

Додадете суво грозје и 1 чаша вода, намалување на топлина и готви на тивок оган со капак подотворена толку долго како количина на течност е намалена за половина. Комбинирајте ја оваа смеса со ориз за околу 15 минути пред да биде подготвена, што го прави внимателно да се зачува бујна ориз. Готви заедно, без мешање. Потоа нежно се промешува и се сервира. Излегува 6 порции.

Тестенини со пашканат

Бара. 225 g пченица тестенини, или шпагети, 1 чаша сецкани parsnip, 1/4 лажиче. кромид во прав, 1-2 лажици. l. маслиново масло, 1-2 часа. л. соја сос.

подготовка


Се готви на тестенини во врела солена вода за 10-12 минути додека не се направи. Стави пашканат во голем сито, потрошувачка на тестенини со тоа што фрлаат директно на пашканат (неговата мала лушпа), се меша добро со кромид во прав, путер и соја сос. 2-4 возврат делови.

тестенини салата

Се бара долго пченица тестенини, 2 лажици. l. сецкан целер, зелена пиперка 2, 1/2 чаша сецкани parsnip, 1 морков, 1 кромид, облекување на вкус.

подготовка

Во врела солена вода, се готви на целата пченица тестенини долго. Исецка зелена пиперка, морков, кромид. Темелно исплакнете тестенини со ладна вода, а потоа со тресење да им се меша со растително масло и оцет облекување, или соја (без јајца) мајонез.

Соте кромид и просо

Потребна 1 среден кромид, ситно сецкани, 1 лажица масло. l. масло, 2 чаши зовриена просо, малку црн пипер, 1/4 чаша растително супа.

подготовка

Во голем тенджера темен кромидот во врело масло до светло кафена боја. Додади просо, црн пипер и зеленчук супа. Измешајте добро, темелно загреан. Избриши од топлина и се меша со кромид. 2 претвора делови.

јачмен хамбургери

Треба: 1 чаша целиот јачмен, 2,5 чаши вода, 1 лажица масло. l. лук во прав (или свежо лукче 1), 1 голем кромид, ситно, 1/2 чаша ситно сецкан parsnip, 1 лажица масло. l. маслиново масло, 1/2 чаша лешник кернели (или други ореви), 1/2 час. л. сушен босилек, 1/2 hr. l. мајчина душица.

подготовка

Покријте лук и јачменот во вода. Се вари околу 10 минути. СРЈ кромид и пашканат (или додадете пашканат подоцна) со Ламинариа и путер, се додека не стане тендер, но не и мека. Кога јачмен има апсорбира сите течност, додадете кромид и сите други состојки за да се излади најмалку 30 минути. Поделат во 10-12 парчиња. Се пече на 180 ° C за 40 минути, претворајќи еднаш по 20 1 мин.

Излегува 10-12 хамбургери.

Исто така е можно да се подготви соја хамбургери - наместо јачмен користи смачкана пченица.

зеленчук тепсија

Бара: 200 гр свежо грашок, 1 чаша сецкани суровини и компири, 1 чаша свеж морков, исечени, 1,5 чаши исечени тиквички, издробени чешниња лук 1/2, 1/2 чаша ситно сецкан parsnip, 1 лажиче .. сушен босилек, свежо замрзната пиперка, малку сол.

подготовка

Свежи грашок вари малку пареа, пред да додадете на остатокот од зеленчук. Во двојна котел да се донесе на зеленчук додека не омекне. Додадете варен грашок, моркови и компири, ситно, и се готви сите заедно за неколку дополнителни 10 минути.

Измешајте го зеленчукот и се префрли во подмачкан сад за печење. Покријте со билки и се пече во капакот на садот не е затворен во рерна на 180 ° C околу 25-30 минути или додека се додека зеленчукот се тендер. 2-4 возврат делови.
Сподели на социјални мрежи:

Слични
Рецепти за салати и ладни ужинки во борбата против дебелинатаРецепти за салати и ладни ужинки во борбата против дебелината
Рецепти за болести на органите на видотРецепти за болести на органите на видот
Рецепти за чистење на телото. Сосови и десертиРецепти за чистење на телото. Сосови и десерти
Рецепти за салати со природна хранаРецепти за салати со природна храна
Рецепти вегетаријанска салатиРецепти вегетаријанска салати
Рецепти вегетаријанска сендвичиРецепти вегетаријанска сендвичи
Рецепти вегетаријанска и без месо за децаРецепти вегетаријанска и без месо за деца
Рецепти мезе и прв курсеви за деца на возраст од три до седум годиниРецепти мезе и прв курсеви за деца на возраст од три до седум години
Рецепти пијалаци во посебна хранаРецепти пијалаци во посебна храна
Чистење на телото со помош на храна. Менија и производиЧистење на телото со помош на храна. Менија и производи
» » » Рецепти за чистење на телото