ma.gurushealth.ru

Рецепти за болести на дигестивниот систем

Видео: Калина. корисни својства

Салата од тиква и јаболка

Бара: 150 гр тиква, 1 голем јаболко, 2 лажички .. мед.

подготовка: излупени тиква и Apple решетки, се меша, сезона со мед.

Салата од тиквички и јаболка

Бара: 150 гр тиквички, 1 голем јаболко, 1-2 лажици. l. кисела павлака.

подготовка: Тиквички и јаболко кора и решетки, да додадете павлака, сол по вкус, се промешува.

Салата од модар патлиџан и слатка пиперка

Се бара: 1 модар патлиџан, 2 пиперки, 2 домати, 2 лажици. l. растително масло, сол, копар.

подготовка: Модар патлиџан излупени, се сече на мали парчиња и држете го во врела посолена вода, се спушти на горчина, а потоа стискаш. Измешајте ситно сецкани пиперки, исечени домати и модар патлиџан, посипете ги со масло и посипете ги со копар.

Салата од коприва со јајце

Бара: 200 грама листови од млади коприви, 1 јајце, 1 лажица растително масло, сол.

подготовка: Коприва остава пад на 3-5 минути во вода што врие, се отстранат, сека, се меша со сецкан јајце. Наполнете го со растително масло, сол по вкус.

Салата од коприва и магдонос

Бара: 100 грама листови од млади коприви, 50 g на магдонос, 2 лажици. l. кисела павлака.

подготовка: Коприва остава држете за 3 минути во врела вода, а потоа земјата и се меша со сецкан магдонос, сол, павлака.

Салата од моркови и јаболка

Бара: 300 гр јаболка, 300 гр морков, 90 g кисела павлака.

подготовка: Apple кора и решетки, додаде ситно рендан морков, павлака и се меша добро. Салата може да биде посеан со сецкан копар или магдонос.

Салата со јаболка, суво грозје и моркови

Бара: 200 гр јаболка, моркови 200 g, 100 гр суво грозје 100 гр слатка павлака или јогурт.

подготовкаСуво грозје потопено во вода што врие за 30 минути и го стави во вода и се вари 3-5 минути, јаболко кора и се сечат или решетки, исечкајте моркови и јаболка. Сите микс, павлака.

Цвекло салата со сливи

Бара: 200 гр варено цвекло, 100 гр суви сливи, 1-1.5 уметност. l. кисела павлака.

подготовка: Сливи ослободени од коските и се посипува врела вода за да се издува од 30 минути репка ситно исецка или решетки, се меша со ситно сецкани суви сливи, павлака.

Салата од магдонос

Се бара: 1 магдонос корен, 2 моркови, 2-3 лажици. l. павлака или растително масло, шеќер, сол по вкус.

подготовка: Моркови и магдонос корен решетки, се меша добро, сезона со кисела павлака (или растително масло), шеќер и сол по вкус.

Салата од целер, јаболка и магдонос

Бара: 400 g јаболка, 1 магдонос, целер 1, 2 лажици. l. павлака, сол, копар.

подготовка: Излупени јаболка, целер и магдонос корен решетки, се меша, сезона со кисела павлака, посипете со ситно сецкан зеленчук.

Млеко супа со тиква

Се бара: 500 гр тиква, излупени и семиња, 5-6 уметност. l. ориз, 2.1 литри млеко, 2,1 л вода, 1-2 лажици. l. путер.

подготовкаОриз готви до половина варен, се прелива млеко, да се вари и се стави на тиква сече во мали парчиња. Се вари додека готви тиква (околу 20 минути). Сезона со путер супа, можете да додадете шеќер.

млеко супа со компири и сквош

Бара: 500 г компири, 500 гр тиквички, 1,5 литри млеко, 2,1 л вода, 1-2 лажици. l. путер, сол по вкус.

подготовкаСе разредува со вода и млеко да се стави на оган да зоврие, додадете сецкани компири да се вари и додадете сецкани тиквички. Готви до тендер. Послужете се пополни путер.

Apple супа со мед

Потребна 2 порции 2 големи слатка јаболка, 2 чаши кисело млеко (или јогурт, кисело млеко) и мед по вкус.

подготовкаВо кисело млеко стави рендан јаболка (без кожа и семки), додадете мед по вкус, се промешува темелно. можете да додадете нотка на цимет, ако сакате.

тиква супа

Бара: 600 гр тиква, морков 2, 2,5 чаши млеко, 1 чаша вода, 2 лажици. l. брашно, 3 лажици. l. шеќер, 3 лажици. l. путер, цимет, сол по желба и вкус.

подготовка: Тиква и моркови решетки и го стави во мешавина на вриење на млеко и вода и се готви за 20-25 минути додека тендер. 5 минути пред да се подготвени да се стави во супа разреден во каша државата брашно. Кога на маса да додадете супа путер. Евентуално можете да додадете циметот и солта.

Супа на ориз-базирани

Бара: 150 грама ориз, 400-450 гр компири, 1 голем морков, 3-4 лажици. l. путер, 1-1,5 литри млеко, сол по вкус.

подготовкаОриз варен во вода се додека тендер, се исцеди. Во млеко врие да се стави на груб ренде рендан компир, ориз, рендан морков. Готви до тендер. Служат додадете супа путер. Можете да посипете со сецкан копар или магдонос.

Супа со Швеѓаните

Бара: 400 g компир, семе од 400 g, 3 чаши вода, 1 чаша млеко, 2 лажици. l. путер, сол по вкус.

подготовка: Се вари во посолена вода, нанесуваат на груб ренде компири и репа додека не омекне, а потоа додадете млеко и варете додека не се подготвени. Да му служи супа зачин путер. Можете да посипете супа со сецкан свеж копар или магдонос.

овес супа

Бара: 1/2 чаша овес, 1 L на вода, 2 лажици. l. путер, 200 гр суво грозје.

подготовкаВари овесна каша, додадете путер и суво грозје готви одделно. Во оваа супа, ќе можете да додадете малку цимет.

Пилешка супа со карфиол

Се бара: 1 кг пилешки, 4-5 парчиња. компири, 5-6 парчиња. домати, 1 мала кромид, карфиол 500 g на сол, копар и магдонос.

подготовка: Пилешко сече на парчиња, a la carte, и готви до тендер. тогаш е отстранета од супа. Карфиол florets во расклопите и се готви. Во врела пилешко супа стави ситно сечкани компири и кромид. По 15 минути игра во супа излупени пире од домати. Кога врие продолжува, додадете супа варат карфиол. Донесете на супа да се подготвени, го стави во варен пилешки и да ги отстрани од топлина. Кога сервирате супа на маса може да се посипете со ситно сецкани свежи билки.

коприва супа

Бара: 200 g коприва лисја, 500 гр компири, 2 моркови, celeriac 1, 1 кромид 1,5 литар вода, сол, билки и копар petrushki- 2 лажици. l. масло или путер.

подготовка: Коприва лисја се вари 10 минути, за да се изврши притисок, низ сито, се стави во резултантните супа. Во врела супа коприва стави сецкан целер корен, рендан на груб поголема или ситно сецкани моркови, сецкани компири и кромид. Донесе супа додека готви, сезона со путер. можете да посипете со ситно сецкан зеленчук и се сервира.

BJ Lamikhov, С.В. Glushchenko, Д.А. Nikulin, Соединетите Американски Држави Podkolzina, МВ Bigeeva, EA Matykina
Сподели на социјални мрежи:

Слични
Подготовка на вегетаријанска сендвичи и јадења од јајцаПодготовка на вегетаријанска сендвичи и јадења од јајца
Рецепти предјадења и салати во болести на срцето и крвните садовиРецепти предјадења и салати во болести на срцето и крвните садови
Готвење оброци за деца од една до три годиниГотвење оброци за деца од една до три години
Рецепти вегетаријанска сендвичиРецепти вегетаријанска сендвичи
Салата со посебна моќСалата со посебна моќ
Рецепти сендвичи на посебна хранаРецепти сендвичи на посебна храна
Рецепти за болести на нервниот системРецепти за болести на нервниот систем
Готвење за болести на дигестивниот системГотвење за болести на дигестивниот систем
Рецепти вториот курсеви за болести на срцето и крвните садовиРецепти вториот курсеви за болести на срцето и крвните садови
Подготовка на вегетаријанска салатаПодготовка на вегетаријанска салата
» » » Рецепти за болести на дигестивниот систем