ma.gurushealth.ru

Рецепти за болести на органите на видот

Видео: рецепт за подготовка 'ржан леб 100%

супи

Кремот на репка

Бара: 500 g на месо, 1 кг на репка, 50 g на масло, 100 g на крем.

подготовка

Вари супа со зеленчук. Суровини и цвекло се стави во тенџере, се посипува 1 суп.л-патки. l. оцет и 3 лажици. l. супа, стави масло, чаша капак и варете додека тендер цвекло. Потоа пополнете го со топла супа, сол, додадете шеќер и продолжи да се готви до направено. Послужете со кисела павлака.

Кремот на морков

Бара: 800 гр морков, 3/4 чаша ориз, 3 суп.л-патки. l. масло, 2 чаши млеко, 1 h. l. шеќер.

подготовка

Прочистен морков сека, да додадете на тава, истурете една четвртина чаша вода, додадете 1 лажица масло. l. масло, 1 hr. l. сол и шеќер, уталожвам за 10 минути. Polstakana изми ориз да се наполни салата супа тенџере, додадете 5 чаши вода покриени за 50 минути да се готви. Потоа, низ сито со супа и 2 лажици. l. Рајс одложена за гарнитури. Како резултат на сос се прелива топла млеко и сол.

Млеко супа од зеленчук

Бара 2 литри млеко, 2,1 л вода, 1 морков, 1 репка, 1 кромид, праз, карфиол 250 г, 1 лажица масло. l. путер.

подготовка

Кора и се исецка на моркови, компири, репа, карфиол, праз. Во зовриена вода се става компири, ситно, корени и карфиол, се вари 15 минути. Потоа пополнете го со зовриена млеко, почекајте додека се вари и се зачинува со сол.

Ладна супа од киселица

Бара: 1 кг киселица, 4 јајца, 250 гр свежи краставици, 150 грама зелени кромид, 150 гр крем.

подготовка

Внимателно оди преку листовите на киселица (се отстранат големите стебла), се исецка и се готви за 10 минути, а потоа донесе во студ. Одделени од варено јајце белците ситно се исецка. Исецка на кромид и се меша со сол. Во ладни супа да се стави пробиени протеини, сецкани зелени кромид и краставици, додадете сол и шеќер. Жолчки од јајце во прав се меша со кисела павлака и додадете супа, добро промешајте. Пред сервирање, посипете со сецкан копар.

салати

Салата од свеж зеленчук со јаболка

Бара: 100 гр зелена салата, 2 свежи краставици, 2 суровини моркови, 2 јаболка, 2 домати, 1/2 чаша павлака, 1/4 лимон.

подготовка

Измијте краставици, моркови и јаболка, ги сече на тенки парчиња. Секој зелена салата се сече на четири парчиња, се меша добро. Додадете павлака, сок од лимон, сол и шеќер по вкус. Можете да ги украсуваат со парчиња од домати салата.

Салата од суровини моркови со јаболка

Бара: 200 грама моркови, 2 големи јаболка, 100 гр павлака, сок од лимон, шеќер, сол.

подготовка

Темелно чистење и миење на моркови и јаболка. ги решетки на груб ренде. Додадете сок од лимон на добиени маса, шеќер, павлака и сол. Нежно се стави во сад за салата.

Зелева салата со јаболка

Бара: 500 гр зелка, 1 дршка целер, 1 јаболко, 1/4 чаша оцет, 1/2 чл. l. шеќер.

подготовка

Чистење на јаболка и се сечат на мали парчиња, се исецка на целер стапчиња. Зелка ослободени од стебленца и сека, додадете сол и мелење раце додека не омекне. Микс на зелка и јаболка, се стави во салата сад, додадете шеќер и оцет. Служи со јадења од месо, како гарнир со ладна риба јадења, или самостојно, на ручек или вечера.

овошна салата

Бара 3 јаболко, 1 круша, 1 портокал, 1 мандарина, 1/4 чаша мајонез, 1/4 лимон, 1 лажичка .. шеќер во прав.

подготовка

Се мијат и чистат сите зеленчук, се сече на мали парчиња и се става во сад. Посипете салата со шеќер во прав, додадете сол, мајонез, сок од лимон и внимателно се меша. Се стави во сад и посипете со сецкани кора од портокал. Пред поднесување на салата на маса, можете да го красат со сливи или грозје. Составот и состојки (овошје), може да се различни во зависност од време од годината. Салата беше да се варено месо или како посебен сад.

Салата со домати, краставици и пиперки

Бара: 100 гр домати 50 g на пиперка, 100 гр краставица, 1 кромид, зачинета зелени пиперки и оцет.

подготовка

Измијте краставици и домати, излупени краставици. Ослободување на пиперки од семиња и дршката. Мијат излупени кромид во вода. Исецка домати и краставици парчиња, и кромидот и пиперките - прстени. Исечете го изми магдонос и cilantro. Во сад се стави сецкан зеленчук, додадете сол, оцет и црн пипер. Украсете со кромид прстени и салата сецкани билки.

Цвекло салата со рен

Бара: 500 g на репка, 1/2 чаша оцет, 2 рен, ловоров лист 1, 6 грашок црн пипер, шеќер и сол.

подготовка

Цвекло готви, изладени се лупат и се исецка на мали парчиња. Донесе на вода што врие, додадете оцет, зачини, сол и шеќер. Рен решетки. Цвекло стави во салата сад слоеви, менувајќи се со рен. Подготвени сос влегоа во салата. Се стави на ладно јадење добиени. Салата се смета дека се подготвени во 2 дена.
Сподели на социјални мрежи:

Слични
Пијат рецепти вегетаријанска кујнаПијат рецепти вегетаријанска кујна
Готвење вегетаријанска супаГотвење вегетаријанска супа
Рецепти зеленчук јадења и пијалоци во болести на органите на видотРецепти зеленчук јадења и пијалоци во болести на органите на видот
Супи за месо супа за деца од една до три годиниСупи за месо супа за деца од една до три години
Готвење за болести на нервниот системГотвење за болести на нервниот систем
Рецепти за слаб имунитетРецепти за слаб имунитет
Рецепти мезе и прв курсеви за деца на возраст од три до седум годиниРецепти мезе и прв курсеви за деца на возраст од три до седум години
Рецепти пијалаци во посебна хранаРецепти пијалаци во посебна храна
Рецепти јадења од житарици и тестенини за деца од една до три годиниРецепти јадења од житарици и тестенини за деца од една до три години
Рецепти зеленчук јадења со природна хранаРецепти зеленчук јадења со природна храна
» » » Рецепти за болести на органите на видот