ma.gurushealth.ru

Рецепти сендвичи на посебна храна

Видео: Рецепти за исхрана

Сендвичи со кромид

Бара: 5 парчиња леб, 25 г путер, 1 мала глава слатка кромид, 1 лажица масло. l. сецкани копар, сол по вкус.

подготовка

Кромидот се сече на прстени и место на подмачкан со путер леб, сол, ако сакате. Посипете со сецкан копар.

Сендвичи со зелени кромид

Бара: 6 парчиња леб, 6 лажици. l. ситно сецкани зелени кромид, 2 лажици. l. растително масло, сол по вкус, 2 лажици. l. ситно сецкан копар или магдонос.

подготовка

Ситно исецка кромид и копар и магдонос, истурете растително масло, сол по вкус, се промешува и се стави на парчиња леб.

Сендвич со морков и ореви

Потребна 4 парчиња леб, 100 гр морков, 2 лажици. l. смачкана кернели, 1-2 лажици. l. растително масло, 2 лажици. l. сецкани копар, сол желби.

подготовка

Морков мие, кора и решетки. Додадете сецкан копар и ситно сецкани кернели се пополни со растително масло, се промешува резултат на маса се шири на леб. Можете да ги красат сендвичи со мали sprigs на копар.

Сендвич со сирење и спанаќ

Бара: 1 парче леб, 50 г путер, 50 г сирење, 50 г варено спанаќ, сол желби.

подготовка

сирење решетки и се меша со омекнат путер и pureed варен спанаќ, се посолува по вкус, се меша добро и многу мачкање на леб. Топ може да биде украсена со сецкан копар сендвичи.

Сендвич со коприви, детелина и рен

Се бара: 1 парче леб, 40 г путер, 50 грама на млади коприви, детелина 50 g, 30 g рендан рен.

подготовка

Детелина коприви и држете за 3 минути во врела вода, и потресен критикувам, а потоа додадете рендан рен и путер, се меша добро. Како резултат на маса се шири на леб.

Сендвич со мед и лимон путер

Бара: 1 парче леб, 20 г путер, половина лимон, 3 суп.л-патки. l. мед.

подготовка

Лимон одржи за 2 минути во вода што врие, а потоа критикувам (со лушпа), додадете мед, путер и се меша добро. Како резултат на маса се користи за сендвичи.

Сендвичи со зелен кромид и домати

Бара: 4 парчиња леб, 2 мали домати, 2 лажици. l. ситно сецкани зелени кромид, 4 ч. л. павлака, 2 лажици. l. сецкани копар, сол по вкус.

подготовка

Леб се шири со павлака, посипете со ситно сецкани зелени кромид, стави сецкан домати парчиња и посипете со сецкан копар. Сол по вкус.

Сендвичи со ротквици и кромид

Бара: 6 парчиња леб, 50 грама на ротквица, 1/2 кромид, 2 лажици. l. растително масло, 2 лажици. l. сецкани копар, сол по вкус.

подготовка

Ротквица и кромид, се сече на мали парчиња и лесно СРЈ во растително масло, сол по вкус. Како резултат на маса е ставен на парчиња црн леб, посипете со сецкан копар.

Сендвичи со моркови и крем

Бара: 2 парчиња леб, 100 гр морков, 1 лажица масло. l. крем, 50 гр крем сирење, копар.

подготовка

Моркови решетки, зачинете со сол, додадете павлака и чорба за 10 минути. Потоа додадете рендан кашкавал и мелење сето, додека не се изедначи. Како резултат на маса се претепаа и шири на леб, посипете со сецкан копар.

BJ Lamikhov, С.В. Glushchenko, Д.А. Nikulin, Соединетите Американски Држави Podkolzina, МВ Bigeeva, EA Matykina
Сподели на социјални мрежи:

Слични
Готвење вегетаријанска супаГотвење вегетаријанска супа
Рецепти вегетаријанска салатиРецепти вегетаријанска салати
Подготовка на вегетаријанска сендвичи и јадења од јајцаПодготовка на вегетаријанска сендвичи и јадења од јајца
Рецепти предјадења и салати во болести на срцето и крвните садовиРецепти предјадења и салати во болести на срцето и крвните садови
Рецепти вегетаријанска сендвичиРецепти вегетаријанска сендвичи
Готвење за болести на нервниот системГотвење за болести на нервниот систем
Салата со посебна моќСалата со посебна моќ
Рецепти мезе и прв курсеви за деца на возраст од три до седум годиниРецепти мезе и прв курсеви за деца на возраст од три до седум години
Рецепти за болести на нервниот системРецепти за болести на нервниот систем
Готвење за болести на мускулно-скелетни системГотвење за болести на мускулно-скелетни систем
» » » Рецепти сендвичи на посебна храна