ma.gurushealth.ru

Рецепти за болести на нервниот систем

Видео: лек за сè. Рецепт на возрасни пченица

Сендвичи со месо

Бара. 4 парчиња леб, 2 лажички. путер, 1-2 мали светилки, 1 час. л. сенф, 100 гр варено говедско месо, домат 1, 1 лажица масло. l. ситно сецкан копар.

подготовка

Шири на леб и путер сенф, врвот за да се стави исечени кромид парчиња, потоа го ставаат на ретко сечено месо, а потоа домати парчиња, посипете со сецкан копар.

Сендвичи со сирење и праски

Бара: 6 парчиња леб, путер, 6 парчиња сирење, 3 праска.

подготовка

Праските се сече на половина, извадете го семето. Мачкање на леб путер, ставете половина од праски и се покрива со парче сирење.

Салата од краставици и зелена салата

Се бара: 2 краставици, 1 куп на зелена салата, 2 круши, 2 лажици. l. сок од лимон, 2 лажици. l. растително масло, 1 дел. L. сладок сенф, 2 лажици. l. ситно сецкан копар и магдонос, шеќер и сол по вкус.

подготовка

Круши и краставици, решетки, се меша со ситно сецкан салата, посипете со сок од лимон, додадете сенф, растително масло, сол по вкус, добро се меша, посипете со ситно сецкан копар и магдонос.

Салата со јаболка и краставици

Се бара: 2 краставици, 2 јаболка, 1-2 лажици. l. сок од лимон, 1 лажица масло. l. ситно сецкан копар и црвен пипер на врвот на нож, шеќер по вкус, павлака или мајонез.

подготовка

Краставици и јаболка сече во мали парчиња, посипете со сок од лимон, додадете црвен пипер, шеќер по вкус, сецкани копар, сезона со салата павлака или мајонез.

Салата со круша и краставица

Се бара: 2 краставици, 3 круши, 2 лажици. l. суво грозје, 2 лажици. l. сок од лимон, 2 лажици. l. мелени ореви кернели (или било која друга ореви да вкус), шеќер.

подготовка

Круша и краставица сече во мали парчиња, се меша со суво грозје и мелени јатки од ореви, посипете со сок од лимон, додадете шеќер по вкус.

Салата од карфиол и морков

Бара: 300 g карфиол, 2 моркови, 3 лажици. l. сончогледово масло, 2 лажици. l. сок од лимон, 2 лажици. l. ситно сецкан копар и магдонос, сол по вкус.

подготовка

Карфиол готви, расклопување во мали цветови и се меша со рендан на груб ренде варени моркови. Ситен дожд со масло и сок од лимон, сол по вкус. Посипете со сецкан копар и магдонос.

Салата "зелени"

Се бара: 1 салата зрак, 1 куп зелени кромид, 2 лажици. l. ситно сецкан копар и магдонос, 3 лажици. l. растително масло, 2 лажици. l. сок од лимон, 100 гр јогурт или павлака, сол по вкус.

подготовка

Зелена салата и кромид сецкани, додадете сецкан копар и магдонос, се промешува, сезона со сок од лимон и се прелива павлака, сол по вкус.

Штука Костур во кисела павлака

Бара: 1,2 кг риба, 2 лажици. l. сок од лимон, 1 магдонос, 1 кромид, 1 морков, 2 лажици. l. сенф, 2 лажици. l. рен, 200 гр павлака, 3 јаболка, сол по вкус.

подготовка

Рибата се чисти, се сече на големи парчиња и се вари во посолена вода. Јаболката се излупени и јадрото, се фаќа на ренде, се меша со рендан морков и магдонос, додадете сенф, рен, сок од лимон и павлака, сол по вкус. Рибите се става на чинија и се прелива подготвената смеса. Топ украсуваат со сецкан кромид прстени и сецкани копар и магдонос.

Рифови со јаболка

Бара 6 рифови, 3 јаболка, 100 гр павлака, копар билки, сол, црн пипер.

подготовка

Рифови лесно СРЈ на двете страни. Стави на секоја шницла јаболко парчиња, додадете павлака и се пече во топла рерна за 30-40 минути. Печете додека тендер. При сервирање, се украсуваат со сецкан копар и магдонос.

чорба срцето

Бара: 600 грама на срцето, 2 главици кромид, 1 лажица масло. l. мацерирани бели печурки (или други суви печурки), 1 слатка пиперка, 1 чаша кисела павлака, 1 чаша супа, 2 лажици. l. сок од лимон 2 часа. л. брашно, сол по вкус, 2 лажици. l. сецкани копар и магдонос, 2 лажици. l. растително масло.

подготовка

Срцето се сече на парчиња и се пржи во растително масло. Се додава крупно исечен кромид, печурки, сецкани на мали парчиња слатка пиперка, сол. Кога маса попрскана со сецкан копар и магдонос.

Пилешко со печурки

Бара: 1 кг пилешко, 300 g на пареа габи, печурки супа 400 ml, 2 лажици. l. ситно сецкан копар, 100 гр павлака, сол по вкус.

подготовка

Пилешко сече на парчиња, сезоната со сол и бибер и пржете додека светло кафена боја. Потоа додадете супа од печурки, павлака, печурки и уталожвам, покриени за 10-15 минути. Додадете брашно разредена супа, донесе до вриење и да ги отстрани од топлина. Кога сервирате, ги красат сад со ситно сецкан копар и магдонос.

Млеко супа со плодови

Бара: 100 гр овесни снегулки, 500 мл млеко, 200 гр свежи бобинки, 2 лажици. l. рендано ореви, шеќер по вкус.

подготовка

Се прелива овесна каша со топло млеко и нека пијалак, а потоа додадете рендано ореви и бобинки, шеќер по вкус.

Тестенини со пилешко

Бара: 300 гр пилешко месо, 250-300 g на тестенини, 1 морков, магдонос 1, 1 кромид, 1-2 лажици. l. растително масло.

подготовка

Вари пилешка супа, извадете го пилешкото и се сече на делови. Додадете супа темен, сецкан кромид, магдонос и моркови до вриење и додадете тестенини. Гответе додека подготвени. Кога маса попрскана со сецкани свежи билки.
Сподели на социјални мрежи:

Слични
Рецепти на разни јадења во вегетаријанска кујнаРецепти на разни јадења во вегетаријанска кујна
Готвење вегетаријанска супаГотвење вегетаријанска супа
Рецепти вегетаријанска салатиРецепти вегетаријанска салати
Подготовка на вегетаријанска сендвичи и јадења од јајцаПодготовка на вегетаријанска сендвичи и јадења од јајца
Рецепти предјадења и салати во болести на срцето и крвните садовиРецепти предјадења и салати во болести на срцето и крвните садови
Готвење оброци за деца од една до три годиниГотвење оброци за деца од една до три години
Рецепти вегетаријанска сендвичиРецепти вегетаријанска сендвичи
Готвење за болести на нервниот системГотвење за болести на нервниот систем
Салата со посебна моќСалата со посебна моќ
Рецепти мезе и прв курсеви за деца на возраст од три до седум годиниРецепти мезе и прв курсеви за деца на возраст од три до седум години
» » » Рецепти за болести на нервниот систем