ma.gurushealth.ru

Подготовка на разни јадења во вегетаријанска кујна

Видео: Вегетаријанска храна | француската кујна

полнети домати

Бара: 12 свежи домати, 5, чл. l. готови просо каша, 3 суп.л-патки. l. павлака, 3 лажици. l. мајонез, 1 кромид, 70 g на рендано сирење, 2-3 лажици. l. растително масло, копар и магдонос, сол по вкус.

подготовка

Дали домати намалување на врвот и внимателно отстранете ја пулпата. Ситно сецкан кромид и пржете во растително масло. Се меша, домати пулпа со готовиот couscous со passerovannym кромид, рендано сирење, сол и бибер по вкус. Пополнете домати со мелено месо подготвени од врвот и посипете ги со смеса од павлака и мајонез, посипете со ситно сецкан копар и магдонос.

Модар патлиџан со јогурт

Бара: 5 средни модар патлиџан, 2/3 чаша јогурт, 3-4 чешниња лук, 3 лажици. l. растително масло, 2 лажици. l. сецкани зелени кромид, 1 лажица масло. l. ситно сецкан копар, црн пипер и сол по вкус.

подготовка

модар патлиџан се сече на парчиња и го стави за 25-30 минути во солена вода, се спушти на горчина, а потоа суво, сол и се пржи во растително масло. Кога на маса се прелива сос од јогурт, мелени лук и ситно сецкан копар. Посипете со сецкани зелени кромид.

Торба на зеленчук со сирење

Бара: 800 g на зелка, 3 моркови, магдонос корен 2, 3 лажици. l. путер, 2 лажици. l. крем, 70 гр рендано сирење, 2 кромид, 250 ml од растително супа, 1 лажица масло. l. домат паста, црн пипер и сол по вкус, 2 лажици. l. плитки зелени.

подготовка

Рендан зелка вриење во растително супа за 5 минути. Ситно исецка на кромид и пропржете во путер со рендан морков и магдонос рендан корен. Зелка и темен зеленчук да се стави во подмачкан форма, посипете ги со павлака, посипете со рендано сирење и се пече во рерна. Кога маса попрскана со сецкан копар.

Пржени компири со кромид

Бара: 800 г компири, 4 лажици. l. путер или масло, 3 главици кромид, копар, сол по вкус.

подготовка

Компири се сече на мали парчиња и се пржи во растително масло до светло кафена боја. Додајте го кромидот и пржете додека готви сите. Пред сервирање, посипете со ситно сецкан копар.

Fritters со компири и моркови

Бара: 700 г компири, 3 моркови, 2 јајца, 3 лажици. l. брашно, 3 лажици. l. павлака, 3 лажици. l. растително масло, ситно сецкан копар, сол по вкус.


подготовка

Моркови и компири решетки, да додадете павлака, брашно, тепани јајца, сол и се меша темелно. На подмачкан загреана тава стави лажица и СРЈ палачинки на двете страни. Кога на маса се прелива палачинки со кисела павлака и посипете со ситно сецкан копар.

Модар патлиџан со сос од кикирики

Бара 4 средни патлиџан, 3 лажици. l. мелени ореви кернели, 2 лажици. l. Свежи cilantro, 2 чешниња лук, 2 лажици. l. сок од лимон и сол.

подготовка

Модар патлиџан се сече на парчиња, се одржи во солени ладна вода за да отиде горчина, сува и се пржи во растително масло до светло кафена боја. Ореви се меша со пораз лук, сол, сок од лимон, коријандер, додадете една чаша ладна зовриена вода и се меша. На садот нокаутирам пржени модар патлиџан и се прелива преку варен кикирики сос, посипете со сецкан копар.

Печурки во крем

Се бара: 1 кг свежи печурки, 3 лажици. l. растително масло 300 гр павлака, 2 лажици. l. ситно сецкан копар, 1 кромид, сол по вкус.

подготовка

Ситно исецка на кромид и пржете. Печурки сече на мали парчиња и пржете додека готви. Промешајте во печурки и кромид, покријте го со кисела павлака и се вари. При сервирање, посипете со ситно сецкан копар.

морков Суфле

Бара: 450 г моркови, 2 јајца, и сол по вкус.

подготовка

Моркови се сече на парчиња и се готви до тендер во солена вода, каша во пире, и го стави на тивок оган. Кога пире згусне, додадете жолчки од јајце и тепани жолчките, се промешува и се стави на ладно рерна за 50 минути.

баклава

Бара: 250 грама брашно, 3 лажици. l. стопен путер, 4 лажици. l. млеко 1 јајце, 8 g на квасец, 200 гр ореви кернели, 200 гр шеќер, 1 лажица масло. l. мед, ванила.

подготовка

Растворете квасец во млеко, додадете сол, јајца, стопен путер и брашно, месете го тестото и го стави на 1-1.5 часа на топло место. Кога тестото е подготвена, се тркалаат го тенок слој (0,5 см) и поделена на 4 дела. Еден дел се стави во подмачкана тава, се стави на полнење од мешавина на шеќер и земјата ореви, покривање на вториот слој на тесто, подмачкан и го стави на полнење повторно. Затоа направете неколку слоеви. После тоа, се сече на баклава во униформа мали парчиња, премачкајте ги со жолчка од јајце, декорација секое парче баклава ореви и се пече во рерна за 35-40 минути на 180-200 ° C.

морков торта

Треба: 1/2 чаша шеќер 1/2 чаша на рафинирано сончогледово масло, 1/2 чаша рендан морков, 1 чаша брашно, 1/2 лажиче .. сода бикарбона.

подготовка

Шеќер за 10-15 минути со камшикување сончогледово масло, потоа додадете на мешавина од морков, брашно и сода бикарбона (whisking континуирано). Како резултат на маса се става во подмачкан форма и се пече во рерна додека тендер, за вкус, можете да додадете ванила, какао и нотка на цимет. При сервирање, посипете со шеќер во прав.

морков halwa

Треба: 1 чаша рендан морков, 1 литар млеко, 1 чаша шеќер, 2 лажици. l. стопен путер, 4 лажици. l. мелени ореви кернели.

подготовка

Моркови се готви во млекото на тивок оган, мешајќи постојано, 5-7 минути, додадете шеќер (задржи мешање). Кога шеќерот се стопи, додадете путер и варете додека путерот се апсорбира. Алва треба да биде портокалово-црвена боја. Заврши алва излез чинија и посипете со сецкани ореви кернели.

Топчиња со ореви и суво грозје

Треба: 1/2 чаша сецкани ореви кернели, 1/2 чаша суво грозје, 1/2 чаша мелени крекери, 2 лажици. l. шеќер во прав, ванила на врвот на нож.

подготовка

Кернели СРЈ и да скокнеш, заедно со суво грозје преку месо мелница, додадете floured бисквит и ванила, се меша добро и да се направи топчиња со големина на орев, се тркалаат во шеќер во прав и се стави во вазна. Пост чај.
Сподели на социјални мрежи:

Слични
Рецепти вегетаријанска салатиРецепти вегетаријанска салати
Подготовка на вегетаријанска сендвичи и јадења од јајцаПодготовка на вегетаријанска сендвичи и јадења од јајца
Рецепти предјадења и салати во болести на срцето и крвните садовиРецепти предјадења и салати во болести на срцето и крвните садови
Рецепти вегетаријанска сендвичиРецепти вегетаријанска сендвичи
Готвење за болести на нервниот системГотвење за болести на нервниот систем
Рецепти топли јадења во борбата против дебелинатаРецепти топли јадења во борбата против дебелината
Салата со посебна моќСалата со посебна моќ
Рецепти сендвичи на посебна хранаРецепти сендвичи на посебна храна
Рецепти за болести на нервниот системРецепти за болести на нервниот систем
Готвење за болести на дигестивниот системГотвење за болести на дигестивниот систем
» » » Подготовка на разни јадења во вегетаријанска кујна