ma.GurusHealth.ru

Подготовка на вегетаријанска сендвичи и јадења од јајцаВидео: Сендвичи со sprats - култот Советскиот сад рецепт од готвач / Илја Lazerson

сендвичи

Сендвич со ротквица и путер

Бара: 6 парчиња леб, 2 лажици. l. путер, ротквица 6-8 парчиња, 1 лажица масло. l. ситно сецкан копар.

подготовка

Се шири путер на леб и ги стави слојна тенок исечени ротквица, посипете со сецкан копар.

Сендвич со ротквица и урда

Бара: 6 парчиња леб, ротквица 6-8 парчиња, 2 лажици. l. путер, 60 g на урда, 1 лажица масло. l. ситно сецкан копар.

подготовка

Ротквица ситно сецкани и се меша со нанесуваат низ сито сирење, путер и ситно сецкан копар. Како резултат на маса се шири на леб, гарнитури со копар сендвичи.

Сендвич со сирење и компири

Бара 6 парчиња леб, 60 g на сирење, 3 лажици. l. путер, 2 мали варени компири клубенот, 1 лажица масло. l. ситно сецкан кромид, 1 јајце, сол и бибер по вкус.

подготовка

Вари жолчка од јајце се фаќа со сол и путер, јајца, ситно сецкани, додадете пире од компири и рендано сирење, кромид, сол и бибер по вкус. Како резултат на маса се шири на леб.

Сендвич со сирење и морков

Бара 6 парчиња на леб, сирење 50-70 g, 1 морков, 1-2 јајца 4 лажиче .. путер (или 2 лажици. l. растителни масла), 1 лажица масло. l. ситно сецкан копар.

подготовка

Вари моркови и решетки. Кук тврдо варени јајца. Сирење решетки. Направете паста од мешавина за еден сендвич рендан морков, сирење, путер, жолчки од јајце и ситно сецкан копар. Како резултат на паста се шири на леб, гарнитури со сецкан билки и протеини од јајце.

Сендвич со сирење и кромид

Бара 5 парчиња леб, 60 грама сирење, 40 грама кромид, 1 јајце, 2 лажици. l. путер, 1-2 часа. л. ситно сецкан копар.

подготовка

Кук тврдо варени јајца, сирење решетки или каша, се исецка кромид. Се меша со путер, сирење, жолчка од јајце, лук и сецкани копар, како резултат на маса се шири на леб, на врвот красат белка од јајце каранфили.

Сендвич со сирење, урда и целер

Бара: 6 парчиња леб, 70 грама сирење, 3 суп.л-патки. l. путер, 50 г путер, целер.

подготовка

Сирење решетки, додадете путер, урда и се меша добро. Како резултат на паста се шири на леб, гарнитури сендвичи зелена целер.

Сендвич со сирење и ореви

Бара 6 парчиња леб, 50 гр урда, 2 лажици. l. путер, 2 лажици. l. мелени ореви кернели, 2 ч. L. сецкани копар, шеќер по вкус.

подготовка

Темелно се меша со ореви кернели, сирење, путер и свежи билки, може да се додаде шеќер, како сакате. Ширење на паста на леб.

Сендвич со сирење и тиква

Бара 6 парчиња леб, 60 g на сирење, 2 лажици. l. путер, варени 60-70 гр тиква, 1 лажица масло. l. ситно сецкан копар.

подготовка

Тиква каша темелно, додадете рендано сирење, путер и копар, се меша добро. Како резултат на маса се шири на леб.

Сендвич со сирење и јаболка

Бара 6 парчиња леб, 60 гр урда, 1 јаболко, 2 лажици. l. путер, нотка на цимет, шеќер по вкус.

подготовка

Јаболко кора и решетки, се меша со крем сирење, путер и шеќер, додадете малку пилешко, се меша добро. Се шири како резултат на маса леб.

јајце јадења

Пржени јајца со кромид

Се бара: 2 јајца, 3 стебленца на зелени кромид, 2 лажички .. брашно, 1 лажица масло. l. сецкани копар, 1 лажица масло. l. растително масло, сол.

подготовка

И сецкани зелени кромид кафена во растително масло. Победи јајца, додадете брашно и сол и победи добро и се прелива во тавата со кромид и пржете додека готви. Подготвени омлет посеан со сецкан билки, се тркалаат во половина и посипете ги со билки повторно. Послужете топло.

Пржени јајца со домати и лук

Се бара: 2 јајца, 1 големи домати, 1 чешне лук, 1-2 лажици. l. растително масло, 1 лажица масло. l. сецкани копар, сол.

подготовка

Домати сече на парчиња и го стави на топла тава со растително масло, да се стави сецкан лук, се прелива тепани јајца со сол и пржете додека готви. Служат посеан со сецкан копар.

Пржени јајца со печурки и домати

Потребна 2 јајца, 1 домат, варен печурки 8, 1 лажиче .. кромид, 1 лажица масло. l. сецкани копар, 1-2 лажици. l. растително масло.

подготовка


Печурки сече во мали парчиња и кафена и кромид, растително масло, додадете ситно сецкани домати, се прелива шлаг јајца со сол, пржете додека не се направи. Послужете ги красат јајца сецкани копар.

Пржени јајца со печурки

Се бара: 2 јајца, 5 варени печурки, 1 лажица масло. l. растително масло, копра, 1 слатка пипер, сол по вкус.

подготовка

Печурки сече на тенки парчиња, се сече на ленти пиперка, печурки и пиперки се стави на топла тава со растително масло, сол се става шлаг јајца додека не се подготвени да СРЈ. Послужете посеан со пржени јајца со сецкан копар.

Пржени јајца со коприви

Потребна 2 јајца, 200 гр коприва, 1 лажица масло. l. фино сецкан кромид, 1 лажица масло. l. сецкани копар и магдонос, 1 лажица масло. l. растително масло, сол.

подготовка
Коприва исплакнат и готвење во солена вода за 3-5 минути, на мозоци, смачкана, се стави во тава со загреан растително масло и кафена заедно со кромид, се прелива шлаг јајца со сол, пржете додека не се направи. Кога маса попрскана со сецкан копар и магдонос.

Пржени јајца со краставица

Се бара: 2 јајца, 1 краставица, 1 лажица масло. l. сецкан кромид, 2 лажици. l. растително масло, копар, сол.подготовка
Краставица ситно сецкани, додадете кромид и пропржете во масло, се прелива тепани јајца со сол и пржете додека готви. При сервирање, посипете со ситно сецкан копар.

BJ Lamikhov, С.В. Glushchenko, Д.А. Nikulin, Соединетите Американски Држави Podkolzina, МВ Bigeeva, EA Matykina
Сподели на социјални мрежи:

Слични
Готвење вегетаријанска супаГотвење вегетаријанска супа
Рецепти вегетаријанска салатиРецепти вегетаријанска салати
Рецепти предјадења и салати во болести на срцето и крвните садовиРецепти предјадења и салати во болести на срцето и крвните садови
Рецепти вегетаријанска сендвичиРецепти вегетаријанска сендвичи
Готвење за болести на нервниот системГотвење за болести на нервниот систем
Салата со посебна моќСалата со посебна моќ
Рецепти мезе и прв курсеви за деца на возраст од три до седум годиниРецепти мезе и прв курсеви за деца на возраст од три до седум години
Рецепти сендвичи на посебна хранаРецепти сендвичи на посебна храна
Рецепти за болести на нервниот системРецепти за болести на нервниот систем
Готвење за болести на дигестивниот системГотвење за болести на дигестивниот систем
» » » Подготовка на вегетаријанска сендвичи и јадења од јајца