ma.GurusHealth.ru

Готвење со крв болестиВидео: рецепти на покачени Rezvyake во крвта

зеленчук јадења

Сендвичи со спанаќ

Бара: 800 грама спанаќ, 15 средни домати, 2 јајца, 4 лажици. l. масло, 120 грама сирење, магдонос, 4 парчиња интегрален 'ржан леб.

подготовка

Измиениот спанаќ да се најде решение и суви. Домати и варени јајца намали за половина. леб СРЈ во тостер и премачкајте ги со масло. На секое парче леб стави на спанаќ и половина од домати, се покрива со врвот јајца половина. Рендано сирење сендвичи стави на и ги пече 2-3 минути.

Зелка со јаболка

Бара: зелка (800 g), 3 јаболка, 2 лажици. l. масло, 2 лажици. l. ким, 1 лажица масло. l. пченично брашно, 1 час. л. шеќер, 1 чаша павлака, сол, зачини и оцет.

подготовка

Прочистениот исплакнете зелка, отстранете стебленца, се сече на мали ленти. Свитка сецкани зелка во тенџере, додадете путер и се вари. Потоа пополнете го со ситно сецкани јаболка, мајчина душица, павлака и продолжи да се готви додека целосно готви. Кога зелка е подготвена, додадете сол, брашно и шеќер. Пред поднесување на чинија на масата, да ги декорираат со ситно сецкан зеленчук.

Компири во млекото

Се бара: 1 кг компири, 1 чаша млеко, 2 лажици. l. масло, сецкани свежи билки.

подготовка

Измијте го компирот, кора и се сече на мали коцки. Се вари во вода за 10 минути, а потоа се исцеди водата и додадете зовриена млеко, се вари 25 минути на тивок оган. Варен компир се пополни со масло, се промешува и посипете со сецкан билки.

Спанаќ, печени со јајце

Бара: 500 г спанаќ, 1/3 чаша млеко, 3-4 јајца, 2 лажици. l. масло, копар.

подготовка

Сецкани спанаќ варен во солена вода. Ставете го ова со путер во тава, а потоа додадете ги јајцата со млекото и се пече во рерна. Гарнитури добиени копар чинија.

пијалаци

Задушени сливи, суво грозје и суви кајсии

Бара: 50 грама на суви кајсии, сливи 100 g, 50 g на суво грозје, 1/2 чаша шеќер.

подготовка

Исплакнете плодови 2-3 пати под млаз вода. Истурете сливи 3 чаши шеќер со вода, се вари 15 минути. Потоа го ставаат во тенџере на суви кајсии, суво грозје и се готви за уште 5 минути. Подготвени компот кул.

Компот од свежи сливи

Бара: 200 г сливи, 1/2 чаша шеќер.

подготовка

Исплакнете го сливи, извадете го семето и да ги повеќе надолжни резови направи. Комбинирајте шеќер, 2 чаши топла вода и овошје, микс, донесе до вриење.

Компот од суво овошје

Бара: 200 гр суво овошје, 1/2 чаша шеќер.

подготовка

Исплакнете го суво овошје во топла вода, ги собереш јаболка и круши, додадете ги 4 чаши вода и врие 30 минути. Потоа додадете останатите бобинки и овошје, се полни со шеќер и готви за 5 минути.

рибизла желе

Треба: 1 чаша рибизли, 3/4 чаша шеќер, 2 лажици. l. компиров скроб.

подготовка

Темелно исплакнете бобинки омекне и лажица, истурете 1/2 чаша вода и се фаќа низ сито. Маса по рибизла пулпа истурете 2 чаши вода, донесе до вриење и се готви за 5 минути, и се исцеди. Како резултат на супа додадете шеќер, донесе до вриење, се прелива растворени во малку вода и скроб од компир повеќе пати вриење. Притисне сок подготвени да се прелива желе.
Сподели на социјални мрежи:

Слични
Рецепти на разни јадења во вегетаријанска кујнаРецепти на разни јадења во вегетаријанска кујна
Готвење вегетаријанска супаГотвење вегетаријанска супа
Рецепти вегетаријанска салатиРецепти вегетаријанска салати
Подготовка на вегетаријанска сендвичи и јадења од јајцаПодготовка на вегетаријанска сендвичи и јадења од јајца
Рецепти зеленчук јадења и пијалоци во болести на органите на видотРецепти зеленчук јадења и пијалоци во болести на органите на видот
Рецепти вегетаријанска сендвичиРецепти вегетаријанска сендвичи
Салата со посебна моќСалата со посебна моќ
Рецепти зеленчук јадења со природна хранаРецепти зеленчук јадења со природна храна
Рецепти сендвичи на посебна хранаРецепти сендвичи на посебна храна
Рецепти за болести на нервниот системРецепти за болести на нервниот систем
» » » Готвење со крв болести