ma.gurushealth.ru

Гинеколошки заболувања Третман на сокови

Видео: цвет алое во народната медицина, најдобрите рецепти, употребата на лековите

Исцелување сок Endocervicitis

третман endocervicitis е комплементарна употреба рибизла сок од плодови, јагоди, зелка (1 лажица масло. l., 3 пати на ден).

Исцелување сок со ендометритис

Се препорачува да се пијат свежо сокови:бреза (1-2 чаши на ден), брусница (1 чаша дневно), лимон (1 суп.л-патки. л., 3 пати на ден).

Можете да ги користите свеж сок од диви лековити растенија: коприва, хлебните, глуварче. Сокови од овие диви растенија се 1 суп.л-патки. l. 3 пати на ден, наутро, попладне и навечер.

Исцелување сок со salpingo

Дополнителен метод успешно се користи во третманот на salpingoophoritis е употребата на свеж сок од овошје и бобинки како имуномодулаторни и утврдувањето агент. Корисни следните сокови: .. Apple, грејпфрут, портокал, цреша, кајсија, итн Тие може да се консумираат 1-2 чаши на ден. Покрај тоа, се препорачува свеж сок од зелка, компир, цвекло, домати. Тие треба да пијат 1/2 чаша дневно.

Исцелување сок болна менструација

2-3 дена пред следниот менструален период се препорачува да се користи мешавина на различни сокови.

бара: 1 дел од црна рибизла сок, 1 дел црвена рибизла сок.

Подготовка:
Сок микс.

примена: Земете 1/2 чаша сок 3-4 пати на ден.

Исцелување сок со менопауза крварење

Матката крварење дисплеи свеж сок од капини, гранат, коприва, Viburnum (1 лажица масло. L., 3 пати на ден), за спречување на анемија.

Исцелување сок со малолетни хеморагии

За да се зголеми одбрана на телото мора да биде колку што е можно да се користи на сокови - цреша, црни рибизли, огрозд, јагоди, итн ...

бара: 2 чаши свежи црвени рибизла бобинки.

Подготовка: Бобинки се добар миење, сека, стискаш на сок, додадете шеќер по вкус.

примена: Земете 1/2 чаша 2 пати на ден.

бара: 2 чаши свеж црна рибизла.

Подготовка:
Бобинки се добар миење, сека, стискаш на сок.

примена:
Земете 1/2 чаша од најмалку 2-3 пати на ден.

Исцелување сокови во стерилитет

Тоа го покажува користењето на свеж сок од коприва лисја, плодови и листови од диви јагоди, кромид, боровинки, црни рибизли, цреши, боровинки, глуварче, морков.

  • Сок од лак се 2 пати на ден за 1 час. Л. пред јадење.
  • Сок од плодови се 1/2 чаша 3 пати на ден пред јадење.
  • Сок од корени и стебла на глуварчето се 1 час. Л. 3 пати на ден.

Видео: Третман на женски болести - medetsinsky центар Bubnovskaya

Исцелување сок во бенигни тумори на женските полови органи

Кога крварење може да се користи коприва сок (1 ч. Л сок разреден во 2 суп.л-патки. Л. вода и да се земе 20 минути пред оброк три пати на ден).

Во анемија користите сок од свежи јагоди (1 чаша 3 пати на ден). Ако запек помага алое сокот (1-2 ч. Л. 2-3 пати на ден за 30 минути пред јадење).

Исцелување сок со аноргазмија

Кога аноргазмија покажа свеж сок од грозје, лубеница, морето buckthorn, црна рибизла, Eleutherococcus, зелка, огрозд.

Исцелување сок во случај на проблеми со мокрење

Ако имате проблеми со мокрење е многу добар употреба на сок од свежи боровинки 100 мл на ден.

Лековитите сок за несоница

Подгответе свежа зелка сок. Земете 1/2 чаша пред спиење.

Исцелување сокови кога во мастопатија


бара: 1 чаша сок од морков 1 чаша сок од цвекло, 1 чаша сок од лимон, 1/4 чаша сок од лук, 1/2 чаша сок од црна ротквица, 1 чаша мед, 1 чаша црвено вино.

Подготовка: Измешајте ги сите состојки.

примена: Земете 1 суп.л-патки. l. 3 пати на ден после јадење за 1 месец. По еден месец пауза, се повторува на третманот. Вие треба да поминат неколку такви курсеви. Во текот на целата смеса третманот треба да се чуваат во фрижидер.

Лековитите сок мигрена

Мигрената е добро да се земе свеж морков и краставица сок 1/3 чаша 3 пати на ден пред јадење, како и мешавина од морков и краставица сок во еднакви делови. Можете да ги преземат сок од билки и целер црвена репка сок 1/3 чаша 2 пати на ден.

Тоа навистина им помага на свеж сок од компир - 1/3 чаша секој ден, како и црна рибизла сок од 1/3 чаша 3 пати на ден.

EJ Смирнова
Сподели на социјални мрежи:

Слични
Пијат рецепти вегетаријанска кујнаПијат рецепти вегетаријанска кујна
Рецепти за болести на органите на видотРецепти за болести на органите на видот
Што сокови може да се пие за гастритис?Што сокови може да се пие за гастритис?
Рецепти зеленчук јадења и пијалоци во болести на органите на видотРецепти зеленчук јадења и пијалоци во болести на органите на видот
Сокови во колитисСокови во колитис
Рецепти пијалаци во посебна хранаРецепти пијалаци во посебна храна
Во исхраната на луѓето со крвна група i. Зеленчук, печурки, овошје, итнВо исхраната на луѓето со крвна група i. Зеленчук, печурки, овошје, итн
Исцелување сок со болести на женитеИсцелување сок со болести на жените
Фитотерапија во вегетативна-васкуларни дистонијаФитотерапија во вегетативна-васкуларни дистонија
Изработка на пијалоци во посебна хранаИзработка на пијалоци во посебна храна
» » » Гинеколошки заболувања Третман на сокови