ma.gurushealth.ru

Вегетаријанска супи панкреатитис, рецепти

Вегетаријанска супи панкреатитЛуѓето кои страдаат од панкреатитис, нужно мора да се следат начинот на исхрана, која им овозможува минимално оптоварување на панкреасот. Во овој случај, исхрана храна нежно стимулира панкреасот тело за нормално функционирање на дигестивниот тракт.

Една од главните курсеви во заболување на панкреасот смета супа од зеленчук. Главната цел на овој курс - заситеноста на телото на светлината протеинска храна и витамини. Вреди да се запамети дека болеста не толерира топла храна, и, според тоа, да јадат вегетаријанска супа со панкреатит е можно само во форма на топлина.

Вегетаријанска супа рецепт за панкреатитис

Како основа може да се земе обична вода или транспарентен светлина пилешко супа.

Видео: Вегетаријанска супа од зеленчук. Рецепт Готвење / Вегетаријанска супа од зеленчук. рецепт

состојки:

  • компири - 2 парчиња;.
  • Моркови - 1 компјутер,.
  • Кромид - 1 компјутер;.
  • свеж зеленчук.

Подготовка:

Во врела течност (1л) врска излупени и рендан зеленчук и варени супа од најмалку половина час. Ако сакате, моркови и кромид може propassirovat пред поставување на супа во мала количина на растително масло.

Видео: супа од наут и зеленчук со тестенини. Добра вегетаријанска рецепти

Како што минувало времето, да додадете сецкани билки и се готви на чинија за уште пет минути. На готовиот сад може да биде малку prisolit и препуштајќи му се излади, служат.

Истиот сад може да се трансформира и да ја направат поинтересна, whisking целата маса на блендер. Резултатот е вегетаријанска супа. Уживајте во вашиот апетит и добро здравје!

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Исхрана во некротизирачки панкреатитис и после тоа може да се јаде (се јаде)?Исхрана во некротизирачки панкреатитис и после тоа може да се јаде (се јаде)?
Тиквички со панкреатит, рецепти, може да ви сквош кавијар?Тиквички со панкреатит, рецепти, може да ви сквош кавијар?
Готвење вегетаријанска супаГотвење вегетаријанска супа
Исхрана и исхрана во панкреатит кај возрасниИсхрана и исхрана во панкреатит кај возрасни
Мукозните супи панкреатитМукозните супи панкреатит
Супи за месо супа за деца од една до три годиниСупи за месо супа за деца од една до три години
Уво (риба супа) панкреатитисУво (риба супа) панкреатитис
Готвење за болести на нервниот системГотвење за болести на нервниот систем
Рецепти мезе и прв курсеви за деца на возраст од три до седум годиниРецепти мезе и прв курсеви за деца на возраст од три до седум години
Дали е можно да брокула панкреатит?Дали е можно да брокула панкреатит?
» » » Вегетаријанска супи панкреатитис, рецепти