ma.gurushealth.ru

Свеќи со папаверин хемороиди

Папаверин за хемороидиГрчевите во ректумот и да се елиминира болка, која во воспаление хемороиди често се акутни, многу луѓе го користат свеќи, кои вклучуваат папаверин. Овие свеќи од хемороиди се група на лекови antispasmodic акција. Алатката олеснува следново:
  • проширување на артериите и вените на ректален област;
  • намалување на мускулниот тонус мазна;
  • да се подобри протокот на крв.

Папаверин, исто така, помага да се намали ризикот од манифестација на спастична запек придружни често за хемороиди. Ве молиме да се свесни дека супстанцијата во ректален супозитории повеќе брзо и ефикасно да има влијание, отколку кога се зема орално.

Карактеристики Papaverina за хемороиди

Папаверин свеќи за хемороидиПапаверин хемороиди препорачана почетна со минимум доза од 20 mg. Помеѓу воведувањето на овој агенс интервал не треба да биде помал од 4 часа. Но, во текот на денот не е пожелно да се користи повеќе од 3 свеќи. Ако нема позитивен ефект на преземање на оваа дрога, таа ја поништи и уште за време на третманот е пропишано.

Кои содржат папаверин супозитории може да предизвика гадење и атонични запек, и, исто така, предизвика низок крвен притисок и поспаност. Доза на лекот може да доведе до разни нарушувања во нормалното функционирање на кардиоваскуларниот систем.

Пушење и алкохол за период на третман е многу непожелно. Комбинација на алкохол и активната супстанција често станува причина синкопа. А никотин има негативно влијание врз ефикасноста на терапевтски ефекти на овој агенс, така што неговата аналгетично дејство нема да донесе соодветна резултат.

Видео: 2.1 Алтај Шаман - Херпес. Хемороиди. Изоставувањето на тела ..

Контраиндикации:

  1. Препорачани дрога во било која форма за лекување на хемороиди кај бремени жени и доилки, бидејќи нејзината акција не е познато за здравјето на детето.
  2. Не ги користат овие супозитории во хепатална инсуфициенција, срцев блок и глауком.
  3. Исто така, оваа супстанција треба да се користи со претпазливост кај пациенти ако тие имаат проблеми со тироидната жлезда или постојат нарушувања во функционирањето на надбубрежните жлезди и бубрезите.

Видео: закана од спонтан абортус: како да се задржи на бременоста

Предности свеќи папаверин за хемороиди

Свеќи со папаверин хемороидиГлавните предности на Papaverina безбедно да го вклучуваат следново:

Видео: Свеќи Дозирање и администрација

  • Присуство на речиси секоја аптека и разумна цена;
  • Исклучително едноставен метод на примена;
  • На средства се карактеризира со ниска токсичност;
  • Одлично терапевтски ефект со висок позитивен ефект.

Алатката не треба да се користи за третман без претходна консултација со вашиот лекар или специјализирани техничар. Свеќи со папаверин ако е потребно да се комбинираат други лекови. Во текот на третман и лекови режим на дозирање може да се пропишани од страна на лекар по испитувањето на анализа на пациентот и неговите лични инспекција.

Дозирање папаверин хемороиди

Папаверин за хемороидиФармаколошки индустрија произведува ректален супозитории, со содржина од 0,02 грама папаверин хидрохлорид. Ова значи дека влијанието на умот се однесува на вазодилататори и антиспазмотици miotropnym. Овие свеќи се користи за хемороиди ако имате дијареа или повраќање, што е, во случаи кога усно лекови не донесе посакуваниот ефект. Исто така, лекот во оваа форма се користи кога пациентот има некои проблеми со дигестивниот тракт.

Употребата на овој агент, како ректална формулација на супозитории обезбедува не само директен ефект на дрога на воспалени област, но, исто така, од страна на апсорпција на површината на слузокожата на ректумот им овозможува пристап на активната супстанција во општата циркулаторниот систем.

Ректален супозитории се администрираат папаверин хемороиди во аналниот канал. За акутна болка лекови има локален ефект, терапевтскиот ефект се случува многу побрзо отколку ако се земе лекови против болки.

Бидејќи за фармаколошко пазарот попуст ректален супозитории од хемороиди со папаверин во дози од 40 и 20 mg, што им овозможува попрецизно да се утврди примена на оваа шема подготовка.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Имиња економија свеќи од хемороиди за време на доењето (доење)Имиња економија свеќи од хемороиди за време на доењето (доење)
Свеќи natalsid на надворешните хемороидиСвеќи natalsid на надворешните хемороиди
Свеќи од хемороиди betiolСвеќи од хемороиди betiol
Свеќи од хемороиди gemoprostСвеќи од хемороиди gemoprost
Свеќи со глицерол (suppositoria сума glycerino). Супозитории од кои секој содржи 1.44 g на глицерол…Свеќи со глицерол (suppositoria сума glycerino). Супозитории од кои секој содржи 1.44 g на глицерол…
Може ли да индометацин супозитории за хемороиди?Може ли да индометацин супозитории за хемороиди?
Болка relievers свеќи од хемороиди со новокаинаБолка relievers свеќи од хемороиди со новокаина
Најефикасен свеќи од хемороиди за бремени жениНајефикасен свеќи од хемороиди за бремени жени
Свеќи и маст вештерка леска за хемороидиСвеќи и маст вештерка леска за хемороиди
Свеќи Viferon хемороидиСвеќи Viferon хемороиди