ma.GurusHealth.ru

Свеќи viburkol хемороиди

Свеќи Viburkol хемороидиВо раните форми на хемороиди, во моменти на егзацербација на болеста, како и негова превенција proctology препорачува хомеопатски масти и ректален супозитории. Од најпопуларните лекови, се разбира, се однесува Viburkol. Бидејќи тој има antispasmodic, седатив, антипиретик и анти-воспалителни ефекти, Viburkol однесува на интегриран дрога.

Препаратот содржи само природни состојки - активна супстанција. Затоа, супозитории често се пропишани за жените ", во позицијата" и доилки мајки кои се жалат на симптоми на хемороиди.

Видео: Преглед на супозитории VIBURKOL. Свеќи за време на бременоста

Свеќи од хемороиди Viburkol содржат супстанции како што се:

 • Суштината на Ханеман калциум карбонат);
 • belladonna дрога;
 • лумбаго ливада;
 • камилица;
 • хлебните;
 • nightshade.

Свеќи во форма на торпедо, кои заедно со нивната мазна текстура, го олеснува администрирање ректално на пациент. Супозитории имаат посебен мирис и може да има жолтеникава или крем бела боја.

Ефектот на свеќи од хемороиди Viburkol

Свеќи Viburkol хемороидиПостоечките активни компоненти обезбеди Viburkolu можност комплекс влијание врз организмот на пациентот. Фармаколошки ефекти манифестира во:

 • Намалено ниво на изразување на воспалителни процеси;
 • Излегува аналгетски ефект;
 • Се должи на седативно дејство на лекот се намалува чувствителноста на нервните рецептори смирување на воспалени ректумот ткиво;
 • Се нормализира тонот на мазните мускули на ректумот;
 • Активен одбранбен систем и зголемување на нивото на имунитетот.

Максималната терапевтски ефект по ректална влез Viburkola хемороиди во анален премин се јавува во рок од 15 минути. Во тоа време, на супозиторија топи и супстанциите содржани во него да почнат да дејствуваат.

За време на егзацербација на хемороиди може да се користи Viburkol на секои 15-20 минути, но вкупно време со користење на овие свеќи не треба да надминува 02:00. На вообичаениот тек на болеста хомеопатски супозитории консумира како што следува: 1 единица од 2 до 3 пати на ден.

Иако специфични контраиндикации за употреба на ректален супозитории Viburkol таму со хемороиди, пред нивната употреба, се препорачува да се консултирате со лекар.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Најефикасен свеќи за третман на внатрешни хемороидиНајефикасен свеќи за третман на внатрешни хемороиди
Имиња економија свеќи од хемороиди за време на доењето (доење)Имиња економија свеќи од хемороиди за време на доењето (доење)
Свеќи natalsid на надворешните хемороидиСвеќи natalsid на надворешните хемороиди
Свеќи од хемороиди betiolСвеќи од хемороиди betiol
Свеќи од хемороиди gemoprostСвеќи од хемороиди gemoprost
Свеќи со глицерол (suppositoria сума glycerino). Супозитории од кои секој содржи 1.44 g на глицерол…Свеќи со глицерол (suppositoria сума glycerino). Супозитории од кои секој содржи 1.44 g на глицерол…
Може ли да индометацин супозитории за хемороиди?Може ли да индометацин супозитории за хемороиди?
Болка relievers свеќи од хемороиди со новокаинаБолка relievers свеќи од хемороиди со новокаина
Свеќи и маст вештерка леска за хемороидиСвеќи и маст вештерка леска за хемороиди
Свеќи Viferon хемороидиСвеќи Viferon хемороиди