ma.gurushealth.ru

Свеќи од хемороиди prostopin

Видео: лекови

Свеќи од хемороиди ProstopinВо однос на идентификување на почетната фаза на пациентот хемороиди најефикасните средства за лекување се ректален свеќи. Во зависност од симптомите и манифестации на супозитории болеста се користат, кои имаат одреден ефект:
  • анти-јадеж,
  • лекување на рани,
  • бактерицидно,
  • immunoukreplyayuschee,
  • hemostatic,
  • ослободување на воспаление и болка.

Однадвор, овие средства се во форма на мал цилиндер со прилично цврста структура. Кога ќе влезат во ректумот, под влијание на температурата и влажна средина, супозиторија постепено почнува да се топи. Во процесот на топење на свеќи, активни супстанции, вклучени во неговиот состав, почнуваат да имаат директен ефект врз воспалени област и нервни завршетоци, и откако ќе се апсорбира во цревниот ѕид, ќе влезат во крвотокот.

Брза помош со хемороиди - свеќи Prostopin

Свеќи од хемороиди ProstopinМеѓу ректален супозитории произведени домашни фармаколошки претпријатија треба да одвои популарен начин на хемороиди Prostopin допаѓа. Многу пациенти и лекари се однесува на тоа како лек за оваа многу деликатна болести како хемороиди.

Хармонично составен комплекс лековити компоненти обезбеди одлична терапевтски ефект, кој му овозможува на пациентот да се ослободи од хемороиди и неговите карактеристики во многу кратко време. Свеќи од хемороиди Prostopin направени врз основа на пчелни производи. Меѓу нив е и прополис, планински мед, полен, матичен млеч и полен. Врзива - путер од какао, природен восок и ланолин.

Оваа комбинација супозитории Prostopin го заздравувањето на раните, антисептик, тоник и ресторативна ефект. Ректален супозитории Prostopin активно се користат за лекување на следниве болести:

Видео: Свеќа простатитис право во газ - упатство за употреба!

  • хемороиди,
  • апсцес,
  • микро-пукнатини во анален област,
  • простатитис.

Стандардна шема на примената на свеќи Prostopin ова: една свеќа се вметнува ректално еднаш дневно. Се препорачува да се направи во текот на ноќта, бидејќи за време на спиењето не е особено активен лек. Користете супозитории треба по движењето на дебелото црево или клизма. Во текот на третманот Prostopin свеќи може да трае 15-20 дена. Вториот курс се препорачува да се започне не порано од 3 месеци. Како и со било употреба на дрога Prostopin препорачува само по консултација со вашиот лекар.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Свеќи viburkol хемороидиСвеќи viburkol хемороиди
Имиња економија свеќи од хемороиди за време на доењето (доење)Имиња економија свеќи од хемороиди за време на доењето (доење)
Свеќи natalsid на надворешните хемороидиСвеќи natalsid на надворешните хемороиди
Свеќи од хемороиди betiolСвеќи од хемороиди betiol
Свеќи од хемороиди gemoprostСвеќи од хемороиди gemoprost
Свеќи со глицерол (suppositoria сума glycerino). Супозитории од кои секој содржи 1.44 g на глицерол…Свеќи со глицерол (suppositoria сума glycerino). Супозитории од кои секој содржи 1.44 g на глицерол…
Може ли да индометацин супозитории за хемороиди?Може ли да индометацин супозитории за хемороиди?
Болка relievers свеќи од хемороиди со новокаинаБолка relievers свеќи од хемороиди со новокаина
Упатство за користење на свеќи од хемороидиУпатство за користење на свеќи од хемороиди
Свеќи Viferon хемороидиСвеќи Viferon хемороиди