ma.gurushealth.ru

Свеќи од хемороиди betiol

Свеќи од хемороиди BetiolПопуларни во proctologist и ефикасно, според мислењето на пациентите со помош на хемороиди се свеќи Betiol. Овие ректален супозитории има анти-воспалителни, antispasmodic, како и локални анестетички ефект умерено. На ефикасноста на третманот на воспаление предизвикано од ректумот состојки од формулацијата, главниот на кој е Ichthyol (ihtammol) и екстракт од беладона (belladonna доза).

На дрога ефективни во третманот на внатрешните хемороиди во акутна фаза. Со употреба на средства се намалува големината на хемороиди, пукнатини исчезнување ректумот. Betiol препорачливо за ректално крварење, чешање, болка во ректален област.

Како свеќите од хемороиди Betiol?

Свеќи од хемороиди BetiolНа избалансиран состав на активни компоненти се олесни:

  • отстранување на непријатни симптоми,
  • намалување на воспалението,
  • намали hemorrhoidal конуси,
  • лекување на microcracks ректумот.

Екстрактот од беладона врши локално antispasmodic ефект на цревната мазните мускули, релаксира перисталтика. Ihtammol anaesthetises, дезинфицира зона изложеност работи против воспаление. Супстанцијата има поволен ефект врз воспалени мембрана, кожа, субкутано слоеви, ја стимулира циркулацијата, со која е изречена регенеративно дејство.

Карактеристики на примената на свеќи од хемороиди Betiol

Свеќи од хемороиди BetiolИнструкциите на свеќи од хемороиди Betiol јасно укажуваат на категорија на луѓе кои ја користат оваа дрога:

Видео: свеќи од хемороиди betiol цена

  • Деца до 14 години,
  • Пациенти со алергии на компонентите на формулацијата,
  • Пациенти со глауком, бидејќи употребата на лекот може да предизвика зголемување на интраокуларниот притисок,
  • Пациенти со БХП биле беладона предизвикувајќи уринарна ретенција,
  • Внимание се препорачува употреба на свеќи Betiol жени "во позиција", а за време на доењето.

Типично, лекот добро се поднесува. Во ретки случаи, постои чешање на кожата во аналниот област, која е поврзана со лична реакција на пациентот да предизвика компоненти. Може да се доживее сува уста, тахикардија. Ретко се користи искра доведе до запек. Ако забележите некој од овие несакани ефекти се препорачува да се елиминира употребата на лекот, за понатамошно лекување на хемороиди треба да се консултираат со лекар.

Инструкции за свеќи од хемороиди Betiol

Свеќи од хемороиди Betiol - наставаСвеќи се воведени во анусот два пати на ден, по еден стол и во текот на ноќта. Тоа не е препорачливо да го продолжат третманот подолго од 7-10 дена. Вообичаено, на терапевтски ефект се јавува по 2-3 дена на употреба свеќи Betiol.

И покрај ретки несакани дејства, повратни информации на пациентот во врска со употребата на позитивни супозитории. Ова се должи на цената на лекот на располагање, на ефикасноста на терапијата, брзо повлекување симптоми. Betiol во свеќи олеснува на пациентот со хемороиди не е само болка, но исто така и од чувство на исполнетост на дебелото црево. По 2-3 супозиторија апликации се чувствуваат значително подобрување на пациентот.

Свеќи од хемороиди Betiol продава во аптеките без рецепт. Препорачани совети на присутните лекар proctologist за употребата на овој режим на дрога. Правилната употреба Betiol дрога под медицински надзор го прави возможно за безбедно да се ослободи од симптомите брзо, па дури и да се излечи хемороиди.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Свеќи viburkol хемороидиСвеќи viburkol хемороиди
Имиња економија свеќи од хемороиди за време на доењето (доење)Имиња економија свеќи од хемороиди за време на доењето (доење)
Свеќи natalsid на надворешните хемороидиСвеќи natalsid на надворешните хемороиди
Свеќи од хемороиди gemoprostСвеќи од хемороиди gemoprost
Свеќи со глицерол (suppositoria сума glycerino). Супозитории од кои секој содржи 1.44 g на глицерол…Свеќи со глицерол (suppositoria сума glycerino). Супозитории од кои секој содржи 1.44 g на глицерол…
Може ли да индометацин супозитории за хемороиди?Може ли да индометацин супозитории за хемороиди?
Болка relievers свеќи од хемороиди со новокаинаБолка relievers свеќи од хемороиди со новокаина
Најефикасен свеќи од хемороиди за бремени жениНајефикасен свеќи од хемороиди за бремени жени
Свеќи и маст со екстракт од belladonna хемороидиСвеќи и маст со екстракт од belladonna хемороиди
Хемороиди за време на менструацијата, зошто се влошува пред нив?Хемороиди за време на менструацијата, зошто се влошува пред нив?