ma.gurushealth.ru

Свеќи Anestezol хемороиди

Anestezol хемороидиПовеќето пациенти кои страдаат од таква болест, како хемороиди, како употреба на дрога и дрога protivosimptomaticheskogo ректален супозитории со анестезија. Изборот на овие средства се должи на следниве фактори:
  • едноставен и лесно да се примени;
  • се во нивните активни супстанции се карактеризира со висока биорасположивост;
  • аналгетски ефект се случува брзо;
  • па како супозитории има локален ефект, анестезија содржани во него нема да влијае негативно на црниот дроб и бубрезите.

Свеќи од хемороиди Anestezol хармонично ги комбинира сите од горенаведените својства. Поради тоа, тие се лек, и се популарни кај пациенти со различни фази и форми на болеста.

Тоа им помага на Anestezol од хемороиди?

Свеќи од хемороиди AnestezolДоволно информации за да ви кажам за свеќи од хемороиди Anestezol изјава дека мора да се присутни во секој пакет на овој лек. По внимателно испитување на тоа, може да се види дека Anestezol е многу сложен состав алатка, која вклучува голем број на компоненти. Главните оние се бензокаин, ментол, бизмут субжелатин, цинк оксид.

Оптималниот процент од секој од овие елементи дава Anestezol силен аналгетик ефект. Свеќи од хемороиди со anestezin да го уапси како болна, постојана болка, кои се карактеристика на хронична форма на болеста, и олеснување на акутна болка, се случуваат во период од акутна hemorrhoid.

Anestezol промовира природен процес на цревата чистење, затоа што е составен од супстанции кои имаат антиинфламаторно дејство. Присуството на ментол предизвикува враќање во нормала на зголемени хемороиди. Затоа, јазот во ректумот е ослободен и станува поголем, кој им овозможува на цревата да се слободно и лесно празнење. Адстрингентно и сушење ефект обезбедува овие свеќи од хемороиди присуство во бизмут субжелатин. Оваа компонента подобрува ткиво регенеративни својства на ректумот и анусот, го поттикнува растот на клетките кои играат улога замена воспалени дефекти формирана кариес. Заздравувањето на раните ефект, исто така, цинк оксид.

Упатство за користење на Anestezol хемороиди

Свеќи од хемороиди anestezinСвеќи anestezin препорачува за терапија како што надворешниот облик на хемороиди и од внатре. Супозитории за хемороиди анестезија ќе ја отстрани не само хронична болка, но, исто така, за да се олесни страдањето на пациентот во случај на акутен напад. Тоа се покажа совршено средство за отстранување на microcracks и фистули, наредени како во ректумот и во аналниот област. Ефикасна акција на лекот е забележана кога тромбозирани хемороиди. Можеби користење на овој тип на супозитории за пациентите за време на бременоста и доењето.

Главната предност на Anestezol за жените во овој период е позитивниот регенеративно дејство на погодените ткива и деформирани. Користењето на овие свеќи со анестезија од хемороиди, во голема мера ќе го олесни процесот на дефекација, додека сфинктер контракција е речиси безболна.

Упатство за користење на свеќи од хемороиди Anestezol

Свеќи од хемороиди Anestezol, наставаСпроведување Anestezol третман на хемороиди, мора да знаете следните информации:

  • се добива максимален терапевтски ефект ако користењето супозиторија веднаш по дефекација или по клизма;
  • анусот област треба да бидат темелно исчистени и ги избриша со мека крпа (крпа);
  • пред употреба со свеќа пакет е отстранета, супозиторија нежно воведе во аналниот канал;
  • постапката треба да се врши брзо да супозитории не почна да се топи во своите раце;

Во нормалниот тек на третманот е доволно да се одржи 10 такви процедури, но ако случајот е водење форма, терапијата се продолжува до 14 дена.

Видео: свеќи од хемороиди Anestezol цена

Како што покажува практиката, ректална хемороиди анестезија најчесто се стави во анусот во текот на ноќта. Таа обезбедува најдобрите терапевтски ефект, како на парасимпатичниот систем се разликува од најактивните во текот на ноќта. Покрај тоа, во текот на спиењето супозитории, сместени во ректумот, не предизвикуваат никакви непријатности и не донесе непријатност на луѓето.

И покрај препораките за дозирање на лекот содржана во приложените инструкции, тоа е најдобро да се користи свеќи Anestezin само по консултација со вашиот лекар.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Свеќи viburkol хемороидиСвеќи viburkol хемороиди
Третман на хемороиди ректален супозитории со морето buckthorn нафтаТретман на хемороиди ректален супозитории со морето buckthorn нафта
Имиња економија свеќи од хемороиди за време на доењето (доење)Имиња економија свеќи од хемороиди за време на доењето (доење)
Свеќи од хемороиди betiolСвеќи од хемороиди betiol
Свеќи од хемороиди gemoprostСвеќи од хемороиди gemoprost
Може ли да индометацин супозитории за хемороиди?Може ли да индометацин супозитории за хемороиди?
Болка relievers свеќи од хемороиди со новокаинаБолка relievers свеќи од хемороиди со новокаина
Евтин и најефикасен свеќи од хемороидиЕвтин и најефикасен свеќи од хемороиди
Свеќи Viferon хемороидиСвеќи Viferon хемороиди
Свеќи nigepan хемороидиСвеќи nigepan хемороиди