ma.GurusHealth.ru

Свеќи од хемороиди gepazolon

Свеќи од хемороиди GepazolonGepazolon - моќен синтетичка дрога против хемороиди, добиени од експертите се нарекува "Брза помош". На средство за третирање на воспаление на ректумот е достапен во форма на масти и супозитории. Свеќи се идеални за лекување на внатрешни хемороиди, брзо отстранување на непријатни симптоми.

Важно е дека свеќите од хемороиди Gepazolon не се препорачува за жени "во позиција", и додека доењето, мали деца, кај пациенти со ниски згрутчување на крвта и ризикот од крварење. Овие ограничувања се должи на моќна состојка која кај луѓето овие категории може да предизвика значителни несакани ефекти.

Акција свеќи од хемороиди Gepazolon

Лек за хемороиди GepazolonАкција значи Gepazolon од хемороиди, поради неговиот состав. Главните компоненти на препаратот се:

 • Хепарин - го намалува ризикот од згрутчување на крвта има деконгестив ефект регенерирачка ефект врз воспалени пештера ткиво, го забрзува процесот на лекување. Супстанцијата има корисни ефекти на васкуларниот ѕид на мрежата, да ги зајакнат.
 • Преднизолон - има изразен анти-воспалителни, анти-алергиски, анти-едематозни ефект. Супстанцијата намалува чешање, сувост, болката во пределот на аноректалните.
 • Лидокаин - заедничка анестезија. Со блокирање на рецептори за болка, овој материјал носи олеснување за воспалени хемороиди по една четвртина од еден час по употреба на свеќи од хемороиди Gepazolon.

Комбинација на силни компоненти на лекот доведува до својот висок терапевтски ефект забележливо по првата примена на супозитории. Тоа е причината зошто Gepazolon наречен "Брза помош".

Кога да се користат свеќи од хемороиди Gepazolon?

Свеќи од хемороиди GepazolonИнструкции на дрога вели дека тоа не покажува користат само за внатрешни хемороиди. Опсегот на примена многу поширок супстанција. Тие се:

 • Фистули и пукнатини на ректумот;
 • Тромбофлебитис ректумот;
 • Хемороиди било која форма и фаза;
 • Подготовка пред операцијата, ексцизија на hemorrhoidal конуси;
 • периодот на рехабилитација по операцијата на ректумот.

Како што веќе рековме, лекот е контраиндициран кај:

 • За време на бременоста и доењето,
 • На возраст од 12,
 • габични инфекции, туберкулоза,
 • ако сте алергични на една од компонентите Gepazolona;
 • нарушувања на крвта (оштетен стапка на коагулација).

За други луѓе да користат дрога безбедно. Локално, директна акција значи да се постигне максимум, висок терапевтски резултат. Дури и ако имате контраиндикации не се достапни, користете свеќи од хемороиди Gepazolon треба да се користи во согласност со упатствата. Обично лекот добро се поднесува од страна на пациентите, но понекогаш, во спроведување на упатствата на препораките, на пример, на долг прием, забележани несакани ефекти се:

 • вртоглавица и растројство на сонот,
 • Кушингов синдром,
 • дијабетес,
 • повреда на надбубрежните жлезди,
 • брадикардија,
 • аритмија,
 • хипертензија,
 • иритација на кожата и мукозните мембрани на анален регионот.

свеќи апликација Gepazolon врши традиционалниот метод: тие се вметнуваат во анусот два пати на ден, што овозможува висок терапевтски ефект. За да се избегне непријатноста во ректумот, се препорачува по употреба на свеќи да лежи на стомак за 15-20 минути, додека целосно топење на супозиторија. Времетраење на прием утврдени од страна на лекар. Тоа не треба да биде подолг од една недела.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Третман на хемороиди ректален супозитории со морето buckthorn нафтаТретман на хемороиди ректален супозитории со морето buckthorn нафта
Имиња економија свеќи од хемороиди за време на доењето (доење)Имиња економија свеќи од хемороиди за време на доењето (доење)
Свеќи natalsid на надворешните хемороидиСвеќи natalsid на надворешните хемороиди
Свеќи од хемороиди betiolСвеќи од хемороиди betiol
Свеќи од хемороиди gemoprostСвеќи од хемороиди gemoprost
Може ли да индометацин супозитории за хемороиди?Може ли да индометацин супозитории за хемороиди?
Болка relievers свеќи од хемороиди со новокаинаБолка relievers свеќи од хемороиди со новокаина
Свеќи и маст вештерка леска за хемороидиСвеќи и маст вештерка леска за хемороиди
Свеќи Viferon хемороидиСвеќи Viferon хемороиди
Свеќи nigepan хемороидиСвеќи nigepan хемороиди