ma.gurushealth.ru

Свеќи од хемороиди gemoprost

Свеќи од хемороиди GemoprostЗа третман на хемороиди се користат различни видови на дозирани форми на локалната акција: масти и супозитории. Високата побарувачка кај пациенти со дијагноза на терапевтски агенси се направени од природни, еколошки супстанции. Еден од најголемите домашните фармацевтски компании започна производство на свеќи од хемороиди Gemoprost, која во својот состав содржи отпадните производи од пчели, растителни екстракти и екстракти од лековити кал, фатени на езерото Tambukan.

Главни компоненти Gemoprosta предизвикуваат ефектот на лекот:

Видео: Свеќи за хемороиди

  • Прополис - пчела производ во форма на лепило кафеаво-зеленкаста боја. За многу векови прополис се користи за лекување на рани, кожни болести, како антибактериски агенс.
  • Seabuckthorn има рана-лекување ефект, го елиминира воспаление и, исто така, помага да се спречи болката.
  • Thuja делува како антимикробно и антибактериски агент, тоа помага да се елиминираат воспалението има hemostatic својства.
  • Лизозим содржани во кал Tambukan езерото, успешно се бори со многу видови на микроорганизми.

Треба да се напомене дека сите компоненти Gemoprosta пресметува во хомеопатски дози. Основа за производство на свеќи компанија "Verbena" избра какао путер, благодарение на кои постои униформа дистрибуција на активните компоненти на препаратот.

Терапевтскиот ефект на свеќи од хемороиди Gemoprost

Свеќи од хемороиди GemoprostСвеќи од хемороиди Gemoprost имаат комплексен ефект: анти-воспалителни, аналгетик, hemostatic, и Антипруритичен, промовира лекување и го зајакнува имунолошкиот систем.

Под влијание на супозитории ресорпција се случува hemorrhoidal конуси, зголемување на васкуларниот ѕид, елиминирање на воспаление, болка отстранети, гори и чешање. Gemoprost но исцелување акција, може да се користи како лаксатив.

Можни несакани дејства на супозитории Gemoprost

Свеќи од хемороиди GemoprostХомеопатски свеќи Gemoprost практично нема несакани ефекти, само многу ретко забележани алергиски реакции поради хиперсензитивност на пациентот да се компоненти на агентот. Ако било сомневање за таквата реакција треба веднаш да ја откажете оваа апликација значи да се применуваат proctology. Вакво нешто како предозирање со ректална администрација на лекот, тоа е едноставно невозможно.

Свеќи од хемороиди Gemoprost користи ректално, обично на ноќта. Со цел да се зголеми на терапевтски ефект се препорачува да го стори тоа по движењето на дебелото црево. Самата разбира hemorrhoid средства третман кој трае 30 дена. Пожелно е за една година да помине две или три предмети.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Најефикасен свеќи за третман на внатрешни хемороидиНајефикасен свеќи за третман на внатрешни хемороиди
Свеќи viburkol хемороидиСвеќи viburkol хемороиди
Третман на хемороиди ректален супозитории со морето buckthorn нафтаТретман на хемороиди ректален супозитории со морето buckthorn нафта
Имиња економија свеќи од хемороиди за време на доењето (доење)Имиња економија свеќи од хемороиди за време на доењето (доење)
Свеќи од хемороиди betiolСвеќи од хемороиди betiol
Може ли да индометацин супозитории за хемороиди?Може ли да индометацин супозитории за хемороиди?
Болка relievers свеќи од хемороиди со новокаинаБолка relievers свеќи од хемороиди со новокаина
Свеќи на paraproctitisСвеќи на paraproctitis
Свеќи и маст вештерка леска за хемороидиСвеќи и маст вештерка леска за хемороиди
Свеќи Viferon хемороидиСвеќи Viferon хемороиди