ma.gurushealth.ru

Запек, вртоглавица и главоболка

Видео: вртоглавица (вртоглавица). Зошто вртоглавица? Причините за појава на вртоглавица

Запек и вртоглавицаПациентите кои страдаат од хронични доцнење во Чаир, имајте во предвид дека често ја придружува продолжената запек вртоглавица. Многу од нив се заинтересирани за овој однос карактеристики и од причина дека тие може да се појави лично заедно. Ова не е изненадувачки. Секој се соочува со овој деликатен проблем е добро познато дека долгорочна стагнација на измет во цревата секогаш предизвикува труење. Факт е дека кога има стагнација на измет пациентот труење токсините произведени од стагнација во цревата и распаѓање измет, и е причината поради која пациентот почнува да боли и вртоглавица со запек. Колку подолго одложување на стол, толку повеќе негативни симптоми предизвикува. Кај луѓето, постои општа слабост и апатија, перформансите паѓа. Исто така, во текот на подолг труење на организмот стагнација столче може да имаат треска и покажал симптоми на треска.

Една често може да се слушне прашањето дали запек главоболка и како да се ослободи од оваа функција, бидејќи вртоглавица, придружуван од непријатност и влечење чувство во стомакот, не секој може безбедно да се издржи. Овие непријатни симптоми значително да ја наруши вообичаениот стандард на живеење. Ако забележите вакви симптоми, прво треба да се консултираат со специјалист за да дознаете кој служел како патологија на хронични доцнење стол. Само ригорозно спроведува дијагностика ќе помогне да се утврди предвесници на хроничен запек и истовремена вртоглавица. Ако специјалист не се идентификуваат било сериозна болест, кои влијаат на појавата на овие знаци, сите терапевтски мерки за да се справат со нив може да се врши дома. Најчесто, тоа се препорачуваат следните мерки:

Видео: На најважни се: вртоглавица, висок крвен притисок, тежина во главата

  • Враќање на нормалната функција на цревата и да престане појавата на таква негативна особина која може да предизвика вртоглавица, констипација, колку долго ќе може да ги користат промена во исхраната. Од тоа треба да се целосно исклучени предизвикување тешки одложување стол и подуеност храна. Основа на менито треба да биде храна богата со растителни влакна и растителни влакна;
  • Често резултира запек, вртоглавица и главоболки ќе престане во случајот кога едно лице почнува да живее повеќе активен животен стил. Вежба и долги прошетки да помогне во одржување на тонусот на мускулите на цревата, елиминирање одлагање дефекацијата акти.
Сподели на социјални мрежи:

Слични
Запек и чешање на анусотЗапек и чешање на анусот
Болка во цревата со запек и поБолка во цревата со запек и по
Повраќање, дијареа и главоболкаПовраќање, дијареа и главоболка
Дали температурата се зголемува со запек кај возрасни?Дали температурата се зголемува со запек кај возрасни?
Запек и овци измет, столче коза топки, како зрно грашокЗапек и овци измет, столче коза топки, како зрно грашок
Слабост во запекСлабост во запек
Вртоглавица (вертиго) можни причини за вртоглавицаВртоглавица (вертиго) можни причини за вртоглавица
Што да се прави за време на долгите упорни запек кај дете и возрасен?Што да се прави за време на долгите упорни запек кај дете и возрасен?
Предизвикува слабост, дијареа (пролив), и гадењеПредизвикува слабост, дијареа (пролив), и гадење
Зелена дијареа со слузЗелена дијареа со слуз
» » » Запек, вртоглавица и главоболка