ma.gurushealth.ru

Шеќер и чоколадо со дијареа (пролив)

Чоколадо со дијареа

За време на варење кај сите пациенти има моќ проблем, бидејќи оваа болест најголем дел од производите е строго забрането и Willy-каде да се направат значајни корекции на дневното мени. Повеќето пациенти се напомене прашања, восхитувам љубовници и оние кои се плашат, бидејќи на строга диета, за шеќер, слатка десерти и скован храна. За да се утврди придобивките и штетите на овие производи со оваа болест, тоа е потребно да се разгледа секоја категорија во повеќе детали.

Многу луѓе се прашуваат дали шеќер е дозволено само доколку имате дијареа. Одговорот на ова прашање е да. Повеќе од тоа, тој само му е потребна на телото за време на оваа патологија. Почнат да го користат од првиот минути од болеста. Од дијареа може да предизвика тешка дехидратација кај луѓето, се препорачува да се пие редовно решение за дехидрација, која вклучува шеќер, сол и сода. Покрај тоа, се препорачува да го додадете дозволено исхрана храна за подобрување на вкусот на денот да започнат со 2 дијареа шеќер во мали количини.

Ние не треба да заборавиме на силен чај, кој се пие за време на стомакот неколку пати на ден да се поправи на стол. Исто така потребно е да додадете една лажица шеќер или да преземе еден мал дел од темно чоколадо. Немојте да се изненадите. Неодамнешните истражувања научниците покажаа дека овој производ е во прилог на мала количина на ниски-масти млеко и шеќер, какао содржи флавоноиди кои се врзуваат за CFTR протеини во тенкото црево. И тој е познат да се регулира секрецијата на течности и запира дијареата. Благодарение на најновата на студијата може да се каже со сигурност дека мала количина на темно чоколадо со дијареа не само што не е забрането, но, исто така, придонесува за консолидација на лабава столче.

Ореви за дијареа

Ореви за дијареаИсто така, често се прашуваат дали ореви се корисни во дијареа? Овие плодови се свежи во текот на употребата дијареа не се препорачува. Тие не се само слабо се вари и се апсорбира, но, исто така, содржи големи количини на масти, неприфатливо во текот на оваа болест. Но, може да се подготви одличен лек за пролив од партициите на ореви кои може да ви помогне брзо. Благодарение на тоа нормализира цревата и дијареа запира.

Тинктура партиции ореви дијареа е подготвена како што следува. Партиции зрели плодови се земаат во количина лажица и ситно прашкасти. Како резултат на прав мора да се стави во сад со темно стакло и се прелива 250 грама вотка. По инфузија во тек на 7 дена, филтрира и да добијат средства 5 капки 3 пати на ден. На тој начин подготвени преграда ореви промовира брзиот стоп дијареа.

Тестенини и бисквити за дијареа

Крекери со дијареаПациенти со варење, исто така, се заинтересирани за тоа дали може да се јаде тестенини? Таму тие не се забранети. Не само за време на акутната период на болеста, а не пржи. Тоа ќе биде најдобро ако тестенини да се готви еднаш неделно супа млеко со шеќер или мед. не треба да биде во подготовка на ова јадење е да се заборави дека млекото е потребно за да се разреди со половина со зовриена вода и шеќер и малку путер да додадете само по супа се готви. Само под овие услови не придонесува за зајакнување на дијареа.

Многу прашања и е дадена за бисквити со дијареа, кои од нив, и колку може да биде на истиот лек. Тука, секој експерт ќе ви каже дека тоа е најдобро за дијареа вклучат во исхраната на свој суши croutons на бели премија леб. не се препорачува да се користи аналоген на купување на овој производ, бидејќи неговиот состав може да биде производи кои не се дозволени во интестиналниот дисфункција.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Што да се хранат дете со дијареа, која диета за дијареа?Што да се хранат дете со дијареа, која диета за дијареа?
Она што не може да се јаде ако имате дијареа?Она што не може да се јаде ако имате дијареа?
Мени дијареа кај возрасниМени дијареа кај возрасни
Може да се пие ако имате дијареа?Може да се пие ако имате дијареа?
Зајакнување производи дијареа (дијареа)Зајакнување производи дијареа (дијареа)
Дебела дијареаДебела дијареа
Дијареа (пролив) од слаткиДијареа (пролив) од слатки
Дијареа, кашаДијареа, каша
Солен дијареаСолен дијареа
Десерти со панкреатит, рецептиДесерти со панкреатит, рецепти
» » » Шеќер и чоколадо со дијареа (пролив)