ma.gurushealth.ru

Мени за храна во dysbacteriosis

Мени на dysbacteriosisТреба да се напомене дека веднаш менито опишани подолу кога dysbiosis се корегира и одобрени од страна на присутните специјалист во секој случај. Ова ќе зависи од тоа колку од средствата повреда на цревната микрофлора, за неговите причини и симптоми. Поповолно патологија е придружена со дијареа, па соодносот пресметува врз основа на присуство на овој симптом. Во некои случаи, бактерии прекумерен раст може да биде придружена од запек - во овој случај, менито ќе биде изградена за одредување на производи.

Менито за цревните dysbiosis во првиот ден од дозволеното користење за појадок 100 грама месо patties малку масти, кои се барат во согласност со рецепт. Како гарнир можете да поднесете пире од компири, но без додавање на млеко. Пијте можат да бидат сите сладок чај со лимон парче.

На вториот ден во исхраната на dysbacteriosis промени ручек мени за суфле сирење во износ од 150 g, млеко гриз 250 гр слатка чај може да ја напуштат земјата.

На третиот ден, за појадок, дозволено користење на сирење - 50 g, освен што сега, наместо гриз, леќата може да се јаде, а исто така пијат сладок чај со лимон.

На четвртиот ден мени храна со цревни dysbiosis вклучуваат јадење риба patties под bechamel сос во износ од 150 g, Суфле од тиквички или тиква 250 g, и повторно го напушти сладок чај.

На петтиот ден може да се јаде сирење урда 50 g, сладок ориз чорба 200 g, и сите да пијат сладок чај со лимон парче.

Ручек мени на dysbacteriosis

Мени за цревните dysbiosisНа првиот ден за ручек, може да поднесе супа со сецкани месо, кој е подготвен во средно месо супа во износ од 450 g совршено надополнување ќе Суфле месо 150g, морков пире, 150 g, а потоа пијат сите можете да јаболко компот.

На вториот ден, можете да изберете од диететски мени на dysbacteriosis црево супа со ќофтиња во износ од 450, наместо на месо може да се хранат рибите Суфле рецепт е иста како втор совршен пире од компири. Еден добар десерт е овошје желе.

На третиот ден со правилна исхрана е дозволено да се хранат со ориз супа, кој е подготвен во средните месо супа во количина од 450 вториот курсеви може да биде тепсија на месо и компири. И може да се мијат Надолу сите нанесуваат компот на сушено овошје.

На четвртиот ден од менито на dysbacteriosis може да се хранат супа со тенки тестенини во износ од 450 грама месо patties под bechamel сос ќе биде голем плус на пире од компири. Десерт може да биде мус направени од јаболка.

На петтиот ден како прв антена може да служи супа од јачмен и моркови. Говедско Строганов со варени тестенини се одличен гарнир и овошје желе - десерт.

Вечери на менито на dysbacteriosis

Исхрана за цревни dysbiosis - МениВеднаш треба да се забележи дека на вечерата не треба да биде тешка. Значи, на првиот ден може да поднесе пудинг на леќата и урда во излитена состојба на 200 g и да се полее со сите тоа е сладок чај.

На вториот ден во исхраната е дозволена употреба на месо рифови во износ од 100 g, пареа варен начин со pureed ориз чорба 250 g Пијте сите можни во случај на согласност со мени dysbacteriosis сладок чај со лимон парче.

На третиот ден совршено одговара на менито на dysbacteriosis ќофтиња на риби под bechamel сос, рецепт кој е едноставна, отколку што може да се чини на прв, во износ од 150 g со Суфле од тиквички или тиква 250 g, zapivke сите сладок чај.

На четвртиот ден, можете да поднесете векна месо, кое бил наполнет со пржени јајца и варен на пареа метод во износ од 100 гр. Како вториот сад во исхраната е совршено варен карфиол во крем 200g Пијте сите дозволени сладок чај.

На петтиот ден служи хамбургери на риба, бари на пареа, во износ од 100 гр. Со котлети совршен пире од компири во 250 како zapivki може да се направи слатка чај.

Мени на dysbacteriosis со запек

мени за храна во dysbacteriosisЗа појадок може да се јаде варени меко варени јајца, пржени јајца или мала парче варено риба со 250 грама каша трошлив.

На ручек, може да се јаде јаболко, јас се полее со чаша свеж сок.

На ручек во менито на десното храна ќе одговараат пилешки глупак супа или вегетаријанска компир супа. Вие исто така може да се примени за било кој тип на други такви супа од зеленчук. На вториот сад може да биде претставен пилешки гради, во рецептот на ова јадење на dysbacteriosis се вели дека треба да го користите само на месо од домашни пилешко или говедско Строганов варено месо.

На ручек со правилна исхрана е совршен Пире од цвекло или салата од рендан морков или некои свежи сливи. Пијте сите можете да од супа колковите.

За вечера, во менито за цревните dysbiosis треба да достават урда или благ вид на сирење. Исто така е дозволено со сирење или други варен зеленчук или каша. Пијте сите можете да чаша чај без шеќер.

Во текот на денот, дозволено употребата на 'ржан леб или трици во количина од 150 g путер во количина од 5 g на растително масло во количина од 10 g, на износот на шеќер во '20

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Што може да се јаде во dysbacteriosis?Што може да се јаде во dysbacteriosis?
Хомеопатијата на dysbacteriosisХомеопатијата на dysbacteriosis
Мени дијареа кај возрасниМени дијареа кај возрасни
Исхрана на dysbacteriosisИсхрана на dysbacteriosis
Јадења во dysbacteriosisЈадења во dysbacteriosis
Исхрана рецепти со ерозивен Bulba дуоденумотИсхрана рецепти со ерозивен Bulba дуоденумот
Појадок, ужина и вечера за пациентите со гастритисПојадок, ужина и вечера за пациентите со гастритис
Dysbiosis лекотDysbiosis лекот
Прва помош за dysbiosisПрва помош за dysbiosis
Исхрана за dysbacteriosis кај децатаИсхрана за dysbacteriosis кај децата