ma.gurushealth.ru

Duphalac панкреатит

Duphalac панкреатитВо инфламаторни заболувања на панкреасот е прекршување на процесот на варење, која е придружена од страна на дијареја или запек. Причините за појава на запек панкреатитис може да бидат назначени од страна на ефектите од исхраната и лекови.

Меѓу лаксативи назначен панкреатитис, заслужува посебно внимание Duphalac - лек кој припаѓа на групата на осмотски лаксативи.

На основните формулација Duphalac - дебел сируп, светлина жолтеникава боја. Ампули - 0,2 литар до 1 литар. Во 100 ml на подготовка - 66,7 g на лактоза како растворувач - дестилирана вода.

Подготовката на ниска апсорпција на: заобиколува целиот дигестивен тракт, без да се апсорбира, се разградува само во дебелото црево за да се формира група органска киселина. Кисела средина во дебелото црево се намалува и зголемува осмоза. Зафатнина на цревата маса, исто така, се зголемува, што доведува до лаксативно ефекти. Услови за прием Duphalac панкреатит е наменет за еднаш на ден, во утринските часови, а потоа чинот на дефекацијата дојде следното утро.

Предноста на дрога е тоа што тој не ја иритира ѕидовите на дебелото црево и не ослаби својата тонусот на мускулите. Тој не само што нормализира физиолошки акт на дефекацијата, но, исто така, ја враќа природната микрофлора на цревата поради bifidobacteria и лактобацили, репродукција што придонесува. не Duphalac зависност.

Контраиндикации: опструкција на дебелото црево, нетолеранција ензими врз основа на лактоза, дијабетес.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Преднизолон панкреатитПреднизолон панкреатит
Tsiprolet панкреатитTsiprolet панкреатит
Pariet панкреатитPariet панкреатит
Dysbacteriosis панкреатитDysbacteriosis панкреатит
Запек кај децата постари од една годинаЗапек кај децата постари од една година
Третман на панкреасот невен тинктура панкреатитТретман на панкреасот невен тинктура панкреатит
Може ли да режеш панкреатит?Може ли да режеш панкреатит?
Eubikor панкреатитEubikor панкреатит
Третман сируп Duphalac запек кај децата и возрасните како да се земе?Третман сируп Duphalac запек кај децата и возрасните како да се земе?
Duphalac dysbacteriosisDuphalac dysbacteriosis