ma.GurusHealth.ru

Smecta панкреатит

Smecta панкреатитSmecta - лек од природно потекло, произведени во форма на прав, кој има апсорпција на фармаколошки ефект и се користи:
  • хронична и акутна дијареа дрога, алергиски, бактериски и заразни потекло, во прекршување на моќта и квалитетот на внесувањето на храна;
  • лекување на симптомите на надуеност, металоиди, подригнување, непријатност во стомакот со гастритис, колитис, чир на желудникот, панкреатитис.

Smecta нема контраиндикации и е дозволено да се користи за бремените жени и малите деца. Запек - еден од несакани ефекти често забележано дека абсорбента прашок кој може да апсорбира токсините, гасови, патогени бактерии.

Кај пациентите кои страдаат од хроничен панкреатит, дигестивни нарушувања со панкреатогенична дијареа е прилично честа. Тоа е затоа што на воспалителниот процес, кршење на егзокрините панкреасот функција, го забавува дигестивниот процес поради ензимски дефицит. Не е целосно проголтана храна, за долго време остануваат во желудникот, е нападнат од страна на бактерии кои предизвикуваат распаѓање и ферментација процеси, предизвикуваат дијареа и подуеност. Затоа, во комбиниран третман на панкреатитис smektu лекарите често пропишува лекови, може да се неутрализира патогени процеси во гастроинтестиналниот тракт, со што се елиминира непријатните симптоми и за нормализирање на стол на пациентот.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Espumizan панкреатитEspumizan панкреатит
Smecta во колитисSmecta во колитис
Trihopol панкреатитTrihopol панкреатит
Hilak Форт панкреатитHilak Форт панкреатит
Trimedat панкреатитTrimedat панкреатит
Reduxine панкреатитReduxine панкреатит
Дали Smecta дијареа и повраќање кај децата?Дали Smecta дијареа и повраќање кај децата?
Панкреасот: гасови (формирање на гас, гасови) во хроничен панкреатит, третманПанкреасот: гасови (формирање на гас, гасови) во хроничен панкреатит, третман
Може да биде запек smekty по дете?Може да биде запек smekty по дете?
Болки во стомакот и панкреатитис панкреасотБолки во стомакот и панкреатитис панкреасот